Blogs & inspiratie
Zelf stoepkrijt maken
Gepubliceerd op 20 juni 2025
Stoepkrijt kun je natuurlijk in de winkel kopen. Maar het is ook superleuk om het een keer zelf te maken en dat is heel makkelijk! Daarna kun je lekker aan de slag om met een kwast op de stoep een kunstwerk te ontwerpen!
Zelf makkelijk stoepkrijt maken
Wist je dat je heel makkelijk zelf stoepkrijtverf kunt maken?

Dit heb je nodig
– 250 ml water
– 250 ml meel (of maizena)
– 2 eetlepels afwasmiddel
– voedingskleurstof
– een muffinvorm of losse bakjes
– verfkwasten
Meng het water, het meel en het afwasmiddel tot een glad mengsel. Verdeel dit over de bakjes. Voeg per bakje net zoveel kleurstof toe als je wilt.
Deze stoepkrijtverf breng je het makkelijkste aan met een kwast.
TIP: Een muffinvorm is extra handig om alle kleurtjes in te mengen!

Veel plezier!
Groetjes, Esther
Kijk voor leuke uitjes met kinderen in onze Eropuit rubriek.
Lees ook:
Alle blogs
Eropuit in het hemelvaart- en pinksterweekend
Er komen twee lekker lange weekenden aan en er is weer van alles te doen! We hebben een aantal superleuke tips voor je op een rijtje gezet.
Pinksteren: 23 tips voor uit & thuis
Voor een lekker lang pinksterweekend met het gezin hebben we 23 toffe tips voor uit & thuis verzameld. Van fietstochtjes tot een avondpicknick en van fotoshoots tot een grappige Kahoot quiz. Geniet van een mooi lang weekend!
4x wandelen met kinderen in en om Nijmegen
Vinden jullie het ook zo fijn om lekker de natuur in te gaan met de kids? Er zijn zoveel leuke plekjes in en om Nijmegen waar je kunt wandelen, spelen en lekker genieten van het buiten zijn samen. Een aantal van onze favoriete wandelplekjes hebben we voor je op een rijtje gezet!Meer inspiratie
Natuurdagen
Ontdek de wereld van de kleine kruipers in het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem!
Kinderspeurtocht op het NYMA-terrein
Iedere zondag kun je deze leuke speurtocht van Oersoep Brouwcafé doen!
Atelier op zondag: Een levensgrote menigte met cyanotype (6+)
Maak samen diepblauwe silhouetten met zonlicht bij Wereldlab.