Blogs & inspiratie
10 gave doe-het-zelf ideeën voor Koningsdag
Gepubliceerd op 17 maart 2026
Wat gaan jullie doen op Koningsdag? Met een kleedje op de vrijmarkt zitten om speelgoed waar de kids op uitgekeken zijn te verkopen? Naar de kermis? Of gewoon lekker thuis genieten van een dagje vrij?
Wij maken meestal een combi. ’s Morgens vroeg eerst even naar de vrijmarkt om te struinen tussen de tweedehands spulletjes. Dan ergens, liefst op een terrasje, een lekker broodje eten en ’s middags thuis. Spelletje doen, samen koken, knutselen, liefst in koninklijk thema natuurlijk.

Als ik iets lekkers klaarmaak voor bij de thee of als snack, scoor ik hoge ogen met mijn cupcakes met tulpjes, kroontjes van mango (of van ander vers fruit) en met een verrassing van Hollandse stroopwafeltjes met marsmallows. Allemaal ‘Oranje Boven’! Ook leuk als traktatie trouwens als je kind ergens in de buurt van Koningsdag jarig is. Of om op de vrijmarkt te verkopen.

Als je kinderen op de vrijmarkt gaan zitten om spulletjes te verkopen, maak dan een grabbelton voor ze voor alle kleine dingetjes. Reken maar dat ze dat leuk vinden.

En kan een van je kinderen een beetje schminken? Ook dat is een leuke manier om een centje bij te verdienen. Deze voorbeelden van een libelle, clowntje en een Nederlandse vlag zijn helemaal niet ingewikkeld om na te maken. Succes gegarandeerd. Hier vind je nog wat schminktips van een professional Deze link opent in een nieuwe tab.

En houden jouw kids van knutselen? Dan zijn dit natuurlijk toppers om te maken op Koningsdag. Een kroontje, ‘koninklijke’ haarspeldjes of een vlaggenslinger in de kleuren van de Nederlandse vlag.
Veel plezier!
Lees ook:
Alle blogs
Toffe tips voor een dagje Gouda met kids
Onlangs bezochten we de stad die bekend staat om zijn kaas, kaarsen en siroopwafels en ontdekten we hoe kidsproof het centrum van Gouda is. Hier vind je echt alles voor een tof familie-uitje: een historisch stadshart met zijn sfeervolle Markt en steegjes, leuke winkels, bijzondere musea én unieke attracties! Ook heel handig: alles is op loopafstand.
Rotterdampas: 8x doen met kids in de meivakantie
Met de kinderen op pad in de meivakantie met de Rotterdampas? Dan heeft de regio Rotterdam een supergroot aanbod aan uitjes! Van speuren naar kabouters tot midgetgolfen aan de Maas en pizza eten op het water. Met deze tips voor de meivakantie haal je alles uit jullie Rotterdampas en plannen jullie voordelig een paar heerlijke familie-uitjes.
Mamablogger op bezoek bij kinderexpo Ik zie, ik zie… in het Dordrechts Museum
Kidsproof blogster Andi was onlangs met haar kinderen bij de kinderexpo 'Ik zie, ik zie - Een wereld vol kunst' in het Dordrechts Museum. Een doe-tentoonstelling, speciaal voor kinderen vanaf 6 jaar (maar ook jongere kids vinden dit heel leuk, hebben we ontdekt) waar je samen kunst beleeft en de kids ook volop zelf aan de slag kunnen. Lees hier hoe zij het ervaren hebben.Favoriete uitjes & adressen
Meivakantie in Wereldmuseum Rotterdam
Jumpen in de meivakantie
Heldendag in winkelcentrum Keizerswaard
Circusstad Festival
Koning van Katoren (6+)
Meivakantie in het Maritiem Museum
Kids Club en rondleiding op ss Rotterdam
Waarom een Rotterdampas?!
Meivakantie bij GeoFort
Klimbos Dordrecht in de meivakantie
Binnen én buiten klimmen bij Adventure City
Kidsactiviteiten Belasting en Douane Museum
Meer inspiratie
De nieuwste familiefilms bij Pathe
Al jouw filmhelden beleven nieuwe avonturen; deze lente in de bioscoop!
Circusstad Festival
Het Circusstad Festival 2026 is weer terug in Rotterdam
Ga naar Gouda in de meivakantie
Gouda heeft zo veel leuks te bieden! Ontdek welke toffe activiteiten je hier kunt doen met VVV Gouda.
Meivakantie in Plaswijckpark
Buitenspeeltuin, binnenspeeltuin, park én dierentuin in één... Plaswijckpark heeft het allemaal!
Kidsactiviteiten Belasting en Douane Museum
Er zijn veel leuke familie-activiteiten in het Belasting & Douane Museum deze meivakantie!
Meivakantie in het Maritiem Museum
Ontdek samen de leuke meivakantie activiteiten in het Maritiem Museum Rotterdam
Meivakantie in het Nieuwe Instituut
Creatieve familiedag vol workshops, kinderexpo en zoektochten bij het Nieuwe Instituut in Rotterdam