Blogs & inspiratie
10 gave doe-het-zelf ideeën voor Koningsdag
Gepubliceerd op 17 maart 2026
Wat gaan jullie doen op Koningsdag? Met een kleedje op de vrijmarkt zitten om speelgoed waar de kids op uitgekeken zijn te verkopen? Naar de kermis? Of gewoon lekker thuis genieten van een dagje vrij?
Wij maken meestal een combi. ’s Morgens vroeg eerst even naar de vrijmarkt om te struinen tussen de tweedehands spulletjes. Dan ergens, liefst op een terrasje, een lekker broodje eten en ’s middags thuis. Spelletje doen, samen koken, knutselen, liefst in koninklijk thema natuurlijk.

Als ik iets lekkers klaarmaak voor bij de thee of als snack, scoor ik hoge ogen met mijn cupcakes met tulpjes, kroontjes van mango (of van ander vers fruit) en met een verrassing van Hollandse stroopwafeltjes met marsmallows. Allemaal ‘Oranje Boven’! Ook leuk als traktatie trouwens als je kind ergens in de buurt van Koningsdag jarig is. Of om op de vrijmarkt te verkopen.

Als je kinderen op de vrijmarkt gaan zitten om spulletjes te verkopen, maak dan een grabbelton voor ze voor alle kleine dingetjes. Reken maar dat ze dat leuk vinden.

En kan een van je kinderen een beetje schminken? Ook dat is een leuke manier om een centje bij te verdienen. Deze voorbeelden van een libelle, clowntje en een Nederlandse vlag zijn helemaal niet ingewikkeld om na te maken. Succes gegarandeerd. Hier vind je nog wat schminktips van een professional Deze link opent in een nieuwe tab.

En houden jouw kids van knutselen? Dan zijn dit natuurlijk toppers om te maken op Koningsdag. Een kroontje, ‘koninklijke’ haarspeldjes of een vlaggenslinger in de kleuren van de Nederlandse vlag.
Veel plezier!
Lees ook:
Alle blogs
Onze Kidsproof Reporter vierde een kinderfeestje bij Escape Team
Onze Kidsproof Reporter had een jarige dochter en vierde haar kinderfeestje bij Escape Team Rotterdam! Voor zondagmiddag boekte ze de speciale kids escaperoom Tijdmachine 010 en probeerde de codes te kraken. Lees hier hoe zij en de kinderen het hebben ervaren.
Ontdek de 10 gaafste forten van Nederland!
Van Den Helder tot Maastricht zijn er forten, bunkers en vestingsteden. Zet deze kindermusea op je bucketlist voor een gaaf zomeruitje met het hele gezin.
Kinderfeestjes vol actie en fun
Een lekker actief kinderfeestje waar de kids het nog lang over zullen hebben? Dan zit je goed in Rotterdam! Van trampoline springen tot spannende escape games en klimmen op grote hoogte; we verzamelden een aantal stoere kinderfeestjes die perfect zijn voor energieke kinderen. En fijn voor jou: je hoeft het niet allemaal zelf te regelen en je kunt kiezen uit verschillende arrangementen. Dat maakt het vaak ook meteen een stuk relaxter voor ouders. Jas aan, vriendjes mee en gaan!Meer inspiratie
De waanzinnige boomhut van 13 verdiepingen (6+)
Een theatershow gebaseerd op één van de meest verkochte kinderboekenseries in het Oude Luxor Theater!
Familiezondag in het Onderwijsmuseum
Ontdek, speel en luister: elke familiezondag volop plezier voor het hele gezin!
GRIMM (10+)
Bekende sprookjes komen terug in een doldwaze hiphop-balletmix in de Goudse Schouwburg!