Blogs & inspiratie
3 tips voor hoe je een tie dye shirt maakt!
Gepubliceerd op 22 mei 2024
Thuis zijn onze dochters druk met het "tie dye en" van t-shirts, sokken en jogingbroeken? Ik moet uitkijken dat straks niet al mijn kleding is ge-tie dyed. De dochter van onze collega Claudine, Loïs (12 jaar), legt stap voor stap uit hoe je dit kunt doen samen met je dochter of zoon. Lees je mee?
Wij zijn op dit moment bezig om uit te zoeken of acrylverf of juist textielverf beter is en wat het shirt in de wasmachine doet. Soms lezen we ook dat het beter is om eerst het shirt met elastiekjes en al uit te spoelen. We gaan alles checken en dit laten we zsm in deze blog weten!
3x zelf een Tie dye shirt maken.
Tie dye is zo leuk om zelf thuis te doen! Eerst ben ik naar de Action gegaan voor verf en elastiekjes. Benodigdheden: wit kledingstuk, bak warm water, zout, acryl verf, bidons, elastiekjes, gewoon water en iets waarop je het gaat doen (plastic zakken).

– Doe zout in de bak met warm water, even roeren en leg dan het witte kledingstuk erin.
– Knijp het witte kledingstuk uit en leg het op plastic zakken.

– Doe acryl verf in de bidon. 1 deel acrylverf en 3 delen water. Schud de bidon. PS: Mijn vader was niet zo blij dat ik zijn bidons heb gebruikt 🙂

ONTWERP 1 TIE DYE T-SHIRT
Voor het eerste ontwerp knijp je het shirt gewoon slordig bij elkaar en doe er dan elastiekjes omheen.

– Dan pak je de bidon met het verfmengsel en verdeel je het over het shirt.

– Leg dan het shirt ergens neer en laat hem drogen.

ONTWERP 2 TIE DYE T-SHIRT
Voor het 2e ontwerp gebruik je een vork. Zet de vork met de punten midden in het shirt en draai de vork. Zo ontstaat er een draai.

– Doe er dan elastiekjes omheen. In de vorm van een soort ster, van 8 vakjes.

– Geef ieder vakje een kleur.
– Laat het kledingstuk nu een uur drogen.
ONTWERP 3 TIE DYE T-SHIRT
Voor het derde ontwerp rol je je shirt op en doe keer elastiekjes omheen. Geef ieder vakje een kleur.

– Laat het kledingstuk een uur drogen.
– Na het uur haal je van alle kledingstukken de elastiekjes eraf.
– Leg het nu ergens op een wasrek en laat hem nu 2 uur drogen.

– Als het shirt daarna niet droog genoeg is kan je het shirt altijd in de droger doen.
Veel plezier met tie dye-en!
Groetjes, Loïs
Lees ook:
Alle blogs
Onze Kidsproof Reporter vierde een kinderfeestje bij Escape Team
Onze Kidsproof Reporter had een jarige dochter en vierde haar kinderfeestje bij Escape Team Rotterdam! Voor zondagmiddag boekte ze de speciale kids escaperoom Tijdmachine 010 en probeerde de codes te kraken. Lees hier hoe zij en de kinderen het hebben ervaren.
10x te gekke uitkijktorens in Nederland
In de meest gekke vormen en vooral súperhoog... Het is even een flinke klim omhoog, maar vanaf deze uitkijktorens in Nederland (waarvan twee in regio Arnhem) heb je een prachtig uitzicht over het Nederlandse landschap. Vergeet niet je hoogtevrees thuis te laten!
Kidsproof reporter op bezoek bij kinderexpo Ik zie, ik zie… in het Dordrechts Museum
Kidsproof reporter Andi was onlangs met haar kinderen bij de kinderexpo 'Ik zie, ik zie - Een wereld vol kunst' in het Dordrechts Museum. Een doe-tentoonstelling, speciaal voor kinderen vanaf 6 jaar (maar ook jongere kids vinden dit heel leuk, hebben we ontdekt) waar je samen kunst beleeft en de kids ook volop zelf aan de slag kunnen. Lees hier hoe zij het ervaren hebben.Meer inspiratie
Dag van het kasteel in Huis Van Gijn
Kom op ontdekkingstocht bij de Dag van het Kasteel in Dordrecht
Dag van het Kasteel 2026
Het gehele Pinksterweekend staan kastelen en buitenplaatsen in de spotlights; dit jaar met thema LIEFDE!
Bounce Valley Ridderkerk en Capelle open met feestdagen
Ga met Pinksteren bouncen bij Bounce Valley Ridderkerk en Capelle!
De waanzinnige boomhut van 13 verdiepingen (6+)
Een theatershow gebaseerd op één van de meest verkochte kinderboekenseries in het Oude Luxor Theater!
Bunkerdag 2026
Unieke kans: Bekijk hoe een bunker er van binnen uit ziet tijdens de Bunkerdag!
Feest op zondag: Wesak / Boeddha-dag
Ga creatief aan de slag rondom het bekende feest in Wereldmuseum Rotterdam!
Vier Hemelvaart en Pinksteren in het Maritiem Museum
Beleef échte maritieme avonturen tijdens Hemelvaart en Pinksteren in het Maritiem Museum