Blogs & inspiratie
Hoe leuk is Eiland IJsselmonde? Nou, zó!
Gepubliceerd op 12 juni 2024
Een tijdje geleden kregen we de tip dat er in het gebied Eiland IJsselmonde veel leuks te beleven is voor jong en oud. Dus stapten we met 4 kids onlangs in de auto om dit gebied eens goed te gaan ontdekken! Lees hier wat wij ervan vonden.
We beginnen bij De Theetuin in het mooie Rijsoord, dat op een prachtige locatie aan het water van het Waaltje ligt. Daar schuiven we aan voor een spannende ijsfondue! Hierbij prik je allerlei lekkernijen, zoals aardbeien, ananas, meloen, lange vingers, spekjes en cake eerst aan een vorkje, je doopt het in chocoladesaus of slagroom en laat het 5 seconden in water van min 196 graden stollen tot een overheerlijke ijsbonbon. Na de uitleg van de dame van de bediening gaan we aan de prik. Wat blijkt: niet alleen héél lekker, ook écht leuk om met kids te doen.

Bootje varen
Nadat de buiken goed zijn gevuld, staat er een fijn boottochtje op het Waaltje op het programma. Dit riviertje is een dode rivierarm die door het eiland IJsselmonde loopt. Geen drukke vaarroute dus, alleen de lokale bewoners die er een bootje hebben liggen kom je er tegen. Het levert een heerlijk ontspannen tochtje op met mooie vergezichten over het water en het landschap.

Potje golf
Terug op de kant is het tijd voor een potje midgetgolf. De kids storten zich fanatiek op het parcours vol leuke uitdagingen en hindernissen. De laatste baan blijkt favoriet bij allemaal!

De natuur in!
Omdat we ook nog naar natuurgebied Sandelingen-Ambacht willen, nemen we afscheid van De Theetuin en rijden we naar dit prachtige stukje natuur voor een mooie wandeling. Naast open stukken grond met onder andere riet, vind je hier ook bos en water. Er is een meer met een klein strandje waar gezwommen kan worden en pal ernaast ligt het Jeugdspeelpark, een grote speeltuin waar ook dieren te vinden zijn.

Na een mooie wandeling eindigen we onze dag daar. We hebben een superleuke dag gehad in inderdaad een prachtig gebied, dat zéker de moeite van een bezoek waard. De kids én wij hadden het prima naar de zin en gaan zeker nog eens terug naar Eiland IJsselmonde. Er valt namelijk nog veel meer te ontdekken, 1 dag is gewoon veel te kort!
Kijk voor leuke uitjes op datum in onze Uitagenda Deze link opent in een nieuwe tab!
Lees ook:
Alle blogs
Eropuit in de herfstvakantie. Dit zijn leuke tips!
De herfstvakantie komt eraan, dé tijd om er met de kids op uit te gaan! Bekijk hier alvast een aantal leuke theatervoorstellingen, musea vol avontuur en vrolijke events voor het hele gezin om er samen een fijne tijd van te maken in de herfstvakantie!
21x superleuke museum-uitjes door heel Nederland
Van chocola en stippenkunst tot monsters, ruimteproefjes en coole goocheltrucs: hier wil je heen! Ken jij alle 21 tips al?
7 fijne herfstuitjes met de Rotterdampas
Met de Rotterdampas op zak is de herfstvakantie een fijn moment om er samen op uit te gaan. Van kokkerellen tot klauteren en van glow-in-the-dark golf tot een kijkje in een echte molen: met deze uitjes zijn de vakantiedagen zo gevuld. Nog geen Rotterdampas? Je kunt ‘m nog steeds aanschaffen voor je gezin. Het pasjaar loopt t/m 28 februari 2027, dus je haalt het voordeel er nog zeker uit!Favoriete uitjes & adressen
Ontsnappen bij Prison Island in de herfstvakantie
Klimbos Dordrecht in de herfstvakantie
Jumpen in de herfstvakantie
Herfstvakantie in het Belasting & Douane Museum
Herfstvakantie bij GeoFort
Herfstvakantie Maaspodium
Herfstvakantie Wereldmuseum
Spookachtige herfstvakantie bij Plaswijckpark
Herfstvakantie in het Maritiem Museum
Op pad met de Rotterdampas
Herfstpret in Keizerswaard
Meer inspiratie
Ga naar Gouda deze herfst!
Gouda heeft zo veel leuks te bieden! Ontdek welke toffe activiteiten je hier kunt doen met VVV Gouda.
FamilieFest: Dwarsliggers
Een middag vol creativiteit, spel en verbeelding bij het Nieuwe Instituut
Herfstvakantie in het Onderwijsmuseum
Vliegtuigjes bouwen, spelletjes spelen en lekker knutselen in het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht!
Herfstvakantie in het Maritiem Museum
Beleef een herfstvakantie vol met avontuur bij het Maritiem Museum in Rotterdam
Op pad met de Rotterdampas
Meer gratis activiteiten, meer korting op toffe uitjes en meer plezier met de Rotterdampas!
Nationale KinderTheaterWeek in de herfstvakantie
Heel veel theaters in Nederland openen hun deuren met extra voorstellingen en activiteiten voor kinderen!
Dag van de Dordtse geschiedenis
Beleef de historie van Dordrecht bij het Hof van Nederland