Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Hoe leuk is Eiland IJsselmonde? Nou, zó!

Gepubliceerd op 12 juni 2024

Een tijdje geleden kregen we de tip dat er in het gebied Eiland IJsselmonde veel leuks te beleven is voor jong en oud. Dus stapten we met 4 kids onlangs in de auto om dit gebied eens goed te gaan ontdekken! Lees hier wat wij ervan vonden.

We beginnen bij De Theetuin in het mooie Rijsoord, dat op een prachtige locatie aan het water van het Waaltje ligt. Daar schuiven we aan voor een spannende ijsfondue! Hierbij prik je allerlei lekkernijen, zoals aardbeien, ananas, meloen, lange vingers, spekjes en cake eerst aan een vorkje, je doopt het in chocoladesaus of slagroom en laat het 5 seconden in water van min 196 graden stollen tot een overheerlijke ijsbonbon. Na de uitleg van de dame van de bediening gaan we aan de prik. Wat blijkt: niet alleen héél lekker, ook écht leuk om met kids te doen.

Bootje varen
Nadat de buiken goed zijn gevuld, staat er een fijn boottochtje op het Waaltje op het programma. Dit riviertje is een dode rivierarm die door het eiland IJsselmonde loopt. Geen drukke vaarroute dus, alleen de lokale bewoners die er een bootje hebben liggen kom je er tegen. Het levert een heerlijk ontspannen tochtje op met mooie vergezichten over het water en het landschap.

Potje golf
Terug op de kant is het tijd voor een potje midgetgolf. De kids storten zich fanatiek op het parcours vol leuke uitdagingen en hindernissen. De laatste baan blijkt favoriet bij allemaal!

De natuur in!
Omdat we ook nog naar natuurgebied Sandelingen-Ambacht willen, nemen we afscheid van De Theetuin en rijden we naar dit prachtige stukje natuur voor een mooie wandeling. Naast open stukken grond met onder andere riet, vind je hier ook bos en water. Er is een meer met een klein strandje waar gezwommen kan worden en pal ernaast ligt het Jeugdspeelpark, een grote speeltuin waar ook dieren te vinden zijn.

Na een mooie wandeling eindigen we onze dag daar. We hebben een superleuke dag gehad in inderdaad een prachtig gebied, dat zéker de moeite van een bezoek waard. De kids én wij hadden het prima naar de zin en gaan zeker nog eens terug naar Eiland IJsselmonde. Er valt namelijk nog veel meer te ontdekken, 1 dag is gewoon veel te kort!

Kijk voor leuke uitjes op datum in onze Uitagenda Deze link opent in een nieuwe tab!

Lees ook:

Alle blogs

Spannend indoor kinderfeestje bij Prison Golf Rotterdam

Wij testten onlangs het kinderfeestje van Prison Golf bij Fun Village, een spannend golfavontuur vol verrassingen. De meiden vonden het geweldig (en wij stiekem ook)! Lees hieronder de hele ervaring.

7 leuke boswandelingen met kinderen in de regio Rotterdam

Heerlijk met de kids de bossen in voor een mooie wandeling, wij doen het regelmatig. We verzamelden 7 superleuke wandelingen met kinderen in het bos voor je! 

6 x pannenkoeken smullen in en om Rotterdam

Welk kind houdt er niet van: pannenkoeken! Geen zin om zelf te bakken? Wij hebben een paar gezellige adresjes in de regio Rotterdam verzameld waar je heerlijke pannenkoeken kunt smullen:

Tips voor een goed begin van het schooljaar

Alweer een beetje gewend aan de dagelijkse beslommeringen aan het begin van het nieuwe schooljaar? Ook de nieuwe sport- en muzieklessen beginnen weer en de eerste kinderverjaardagen worden ingepland. Daarom hieronder een aantal tips voor leuke clubjes, toffe kinderfeestjes en meer om het schooljaar goed te beginnen.

Favoriete uitjes & adressen

Feestje bij de Mariniers

Feest in Plaswijckpark

Feestje bij Villa Zebra

Het verdwenen Meesterwerk | Kinderconcert

Hollywood Entertainment Center

Kinderfeestje Plons! De toekomst van de zee

Le Marie Marché Katendrecht

Proeflessen bij Jeugdtheaterhuis

Proefles Hofpleintheater

Feest op zondag: Midherfstfestival

Meer inspiratie

Feest op zondag: Midherfstfestival

Ga creatief aan de slag rondom het bekende feest in Wereldmuseum Rotterdam!

Le Marie Marché Katendrecht

Een sfeervolle Franse markt met lekkers en muziek. Kom ook gezellig rondstruinen op het Deliplein!

Marit Törnqvist – Verborgen verhalen

Tentoonstelling met illustraties over emoties, vriendschap en grote levensvragen in het Onderwijsmuseum!

Super Sunday in Spinozapark

SUPER SUNDAY: street art, muziek & workshops

Wat een gave winactie weer! Klik door om mee te doen!

Ik doe mee!