Blogs & inspiratie
Kidsproof reporter bij opening tentoonstelling Zeesoldaten
Gepubliceerd op 7 mei 2023
In het Mariniersmuseum opende onlangs de tentoonstelling Zeesoldaten, over de geschiedenis van het Korps Mariniers door de eeuwen heen. En wij waren erbij! Lees wat wij van de tentoonstelling - mét leuke kinder-audiotour – vonden.
Tijdens de opening werden we door de tentoonstelling rondgeleid door Milan, oftewel de enige echte Majoor Maas! Hij vertelt enthousiast over de door hem ingesproken kinder-audiotour, die speciaal is ontwikkeld voor kids tussen de 6 en 12 jaar. Hierin neemt hij de kinderen op een speelse manier mee in de geschiedenis van het Korps Mariniers. Met heldere verhalen en leuke vragen & opdrachten krijgen ze zo een goed beeld van wat een marinier precies doet.
Ieder een eigen tour
De tentoonstelling is opgedeeld in vijf tijdvakken uit de geschiedenis, ieder met verhalen, voorwerpen en kleding uit de betreffende tijd: van de oprichting door Johan de Witt en Michiel de Ruyter in het jaar 1665 tot het einde van de koude oorlog in 1990.

Terwijl ouders met een audiotour een reis door de tijd maken, kunnen de kids tegelijkertijd met de kindertour op pad door Zeesoldaten. Alle kinderen krijgen daarbij een eigen podcatcher, een kastje met geluid dat hen door de tentoonstelling heen leidt. In elk tijdvak zijn er leuke vragen die ze moeten beantwoorden of krijgen ze een order van Majoor Maas die moet worden uitgevoerd.
Sluit aan bij belevingswereld
De kidstour start met het scannen van de afbeelding van Majoor Maas – in elk tijdvak moet dit 1 keer – waarna de tour verdergaat. Er komen serieuze onderwerpen aan bod, die wel op een manier worden gebracht die aansluit bij de belevingswereld van de kinderen. Vragen als: ‘welke hoed zou jij opzetten?’ of ‘welk van deze dieren is het sterkst?’ vormen telkens een haakje om ze iets over het leven van een marinier te laten ontdekken. Extra leuk: door steeds een van de twee mogelijke antwoorden aan te klikken op de podcatcher, bepaalt iedereen zijn eigen route door de tentoonstelling. Dat maakt dat ieder kind de tentoonstelling anders beleeft én dat ze hun ouders daardoor óók dingen kunnen vertellen die zij wellicht nog niet wisten over mariniers!

Aan het eind van de tour zijn er ook nog een aantal stoere sportieve challenges op de hindernisbaan, die de kids moeten uitvoeren om uiteindelijk Museummarinier te worden. Wat betekent dat ze dan precies weten wat een marinier allemaal doet en moet kunnen!

Avontuurlijke experience
Een mooie aansluiting op Zeesoldaten is bovendien de avontuurlijke experience Mariniers op Missie (8+) op de eerste verdieping van het museum. Hier ervaar je wat het betekent om als marinier op missie te gaan en wat je daarvoor allemaal moet kunnen. Door goed als team samen te werken kan je deze spannende missie volbrengen!
Ook een bezoek brengen aan het Mariniersmuseum en aan Zeesoldaten? De tentoonstelling is vanaf 21 april te zien én beleven. Kijk voor alle informatie op de website van het Mariniersmuseum, klik hiervoor op de roze button hieronder.
Lees ook:
Alle blogs
19x superleuke herfstvakantie-uitjes door heel NL
Deze wil je niet missen! 19 extra leuke Kidsproof-tips voor de herfstvakantie. En een aantal voor daarna ;)
Bij Maaspodium is véél te zien en doen dit seizoen!
Ga dit seizoen samen met je kids op ontdekkingstocht bij Maas! Hier krijg je alle ruimte om je plek te vinden, om te groeien, te veranderen en jezelf te zijn. Met voorstellingen die verrassen, botsen, verbinden en je soms even laten verdwalen. Hieronder krijg je alvast een voorproefje van al het leuks dat er de komende tijd allemaal te zien en doen is bij Maas. Dus pak je agenda, trommel je kids op en ga naar Maaspodium!
Eropuit in de herfstvakantie. Dit zijn leuke tips!
De herfstvakantie komt eraan, dé tijd om er met de kids op uit te gaan! Bekijk hier alvast een aantal leuke theatervoorstellingen, musea vol avontuur en vrolijke events voor het hele gezin om er samen een fijne tijd van te maken in de herfstvakantie!Favoriete uitjes & adressen
Herfstvakantie Maaspodium
Klimbos Dordrecht in de herfstvakantie
Ontsnappen bij Prison Island in de herfstvakantie
Herfstvakantie in het Maritiem Museum
Herfstpret in Keizerswaard
Binnen én buiten klimmen bij Adventure City
Jumpen in de herfstvakantie
Herfstvakantie Wereldmuseum
Herfstvakantie in het Belasting & Douane Museum
Spookachtige herfstvakantie bij Plaswijckpark
Herfstvakantie bij GeoFort
Op pad met de Rotterdampas
Meer inspiratie
FamilieFest: Dwarsliggers
Een middag vol creativiteit, spel en verbeelding bij het Nieuwe Instituut
Dag van de Dordtse geschiedenis
Beleef de historie van Dordrecht bij het Hof van Nederland
Op pad met de Rotterdampas
Meer gratis activiteiten, meer korting op toffe uitjes en meer plezier met de Rotterdampas!
Nationale KinderTheaterWeek in de herfstvakantie
Heel veel theaters in Nederland openen hun deuren met extra voorstellingen en activiteiten voor kinderen!
Port Pavilion in de herfstvakantie
Dé plek in Rotterdam voor informatie en inspiratie om de haven in te gaan en écht te leren kennen.
Herfstvakantie in het Maritiem Museum
Beleef een herfstvakantie vol met avontuur bij het Maritiem Museum in Rotterdam
Ga naar Gouda deze herfst!
Gouda heeft zo veel leuks te bieden! Ontdek welke toffe activiteiten je hier kunt doen met VVV Gouda.