Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Kidsproof reporter bij opening tentoonstelling Zeesoldaten

Gepubliceerd op 7 mei 2023

In het Mariniersmuseum opende onlangs de tentoonstelling Zeesoldaten, over de geschiedenis van het Korps Mariniers door de eeuwen heen. En wij waren erbij! Lees wat wij van de tentoonstelling - mét leuke kinder-audiotour – vonden.

Tijdens de opening werden we door de tentoonstelling rondgeleid door Milan, oftewel de enige echte Majoor Maas! Hij vertelt enthousiast over de door hem ingesproken kinder-audiotour, die speciaal is ontwikkeld voor kids tussen de 6 en 12 jaar. Hierin neemt hij de kinderen op een speelse manier mee in de geschiedenis van het Korps Mariniers. Met heldere verhalen en leuke vragen & opdrachten krijgen ze zo een goed beeld van wat een marinier precies doet.  

Ieder een eigen tour

De tentoonstelling is opgedeeld in vijf tijdvakken uit de geschiedenis, ieder met verhalen, voorwerpen en kleding uit de betreffende tijd: van de oprichting door Johan de Witt en Michiel de Ruyter in het jaar 1665 tot het einde van de koude oorlog in 1990.   

Terwijl ouders met een audiotour een reis door de tijd maken, kunnen de kids tegelijkertijd met de kindertour op pad door Zeesoldaten. Alle kinderen krijgen daarbij een eigen podcatcher, een kastje met geluid dat hen door de tentoonstelling heen leidt. In elk tijdvak zijn er leuke vragen die ze moeten beantwoorden of krijgen ze een order van Majoor Maas die moet worden uitgevoerd.  

Sluit aan bij belevingswereld

De kidstour start met het scannen van de afbeelding van Majoor Maas – in elk tijdvak moet dit 1 keer – waarna de tour verdergaat. Er komen serieuze onderwerpen aan bod, die wel op een manier worden gebracht die aansluit bij de belevingswereld van de kinderen. Vragen als: ‘welke hoed zou jij opzetten?’ of ‘welk van deze dieren is het sterkst?’ vormen telkens een haakje om ze iets over het leven van een marinier te laten ontdekken. Extra leuk: door steeds een van de twee mogelijke antwoorden aan te klikken op de podcatcher, bepaalt iedereen zijn eigen route door de tentoonstelling. Dat maakt dat ieder kind de tentoonstelling anders beleeft én dat ze hun ouders daardoor óók dingen kunnen vertellen die zij wellicht nog niet wisten over mariniers!  

Aan het eind van de tour zijn er ook nog een aantal stoere sportieve challenges op de hindernisbaan, die de kids moeten uitvoeren om uiteindelijk Museummarinier te worden. Wat betekent dat ze dan precies weten wat een marinier allemaal doet en moet kunnen!  

Avontuurlijke experience

Een mooie aansluiting op Zeesoldaten is bovendien de avontuurlijke experience Mariniers op Missie (8+) op de eerste verdieping van het museum. Hier ervaar je wat het betekent om als marinier op missie te gaan en wat je daarvoor allemaal moet kunnen. Door goed als team samen te werken kan je deze spannende missie volbrengen!  

Ook een bezoek brengen aan het Mariniersmuseum en aan Zeesoldaten? De tentoonstelling is vanaf 21 april te zien én beleven. Kijk voor alle informatie op de website van het Mariniersmuseum, klik hiervoor op de roze button hieronder.

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

Niet op vakantie, wel langs de douane

Thuisblijvers hoeven zich in de vakantie niet te vervelen. Natuurlijk is er Kidsproof met vele, leuke tips voor allerlei uitjes. In de categorie leerzaam en leuk, bezocht onze Kidsproofreporter met haar gezin het Belasting & Douane Museum. Trouwens, ook voor wie niet thuisblijft is het museum een leuke tip.

7 fijne herfstuitjes met de Rotterdampas

Met de Rotterdampas op zak is de herfstvakantie een fijn moment om er samen op uit te gaan. Van kokkerellen tot klauteren en van glow-in-the-dark golf tot een kijkje in een echte molen: met deze uitjes zijn de vakantiedagen zo gevuld. Nog geen Rotterdampas? Je kunt ‘m nog steeds aanschaffen voor je gezin. Het pasjaar loopt t/m 28 februari 2027, dus je haalt het voordeel er nog zeker uit!

Eropuit in de herfstvakantie. Dit zijn leuke tips in de regio Rotterdam!

De herfstvakantie komt eraan, dé tijd om er met de kids op uit te gaan! Bekijk hier een aantal leuke theatervoorstellingen, musea vol avontuur en vrolijke events voor het hele gezin om er samen een fijne tijd van te maken in de herfstvakantie! Allemaal in de regio Rotterdam of iets verder weg.

19x superleuke herfstvakantie-uitjes door heel NL

Deze wil je niet missen! 19 extra leuke Kidsproof-tips voor de herfstvakantie. En een aantal voor daarna ;)

Favoriete uitjes & adressen

Herfstvakantie activiteiten Mariniersmuseum

Herfstvakantie in het Belasting & Douane Museum

Binnen én buiten klimmen bij Adventure City

Jumpen in de herfstvakantie

Herfstvakantie Wereldmuseum

Herfstvakantie Maaspodium

Herfstvakantie bij GeoFort

Herfstvakantie in het Maritiem Museum

Spookachtige herfstvakantie bij Plaswijckpark

Ontsnappen bij Prison Island in de herfstvakantie

Op pad met de Rotterdampas

Klimbos Dordrecht in de herfstvakantie

Meer inspiratie

Ga naar Gouda deze herfst!

Gouda heeft zo veel leuks te bieden! Ontdek welke toffe activiteiten je hier kunt doen met VVV Gouda.

Cinekid Festival in LantarenVenster

Het grootste film- en mediafestival voor kinderen in de herfstvakantie bij het LantarenVenster

Doe mee aan de Natuurwerkdag!

Steek samen de 'groene' handen uit de mouwen! Gezellig en betekenisvol aan de slag met het hele gezin.

Dag van de Dordtse geschiedenis

Beleef de historie van Dordrecht bij het Hof van Nederland

Herfstvakantie in Het Natuurhistorisch

Van dierenspeurtochten tot wildlife films: ontdek samen de natuur in Het Natuurhistorisch Rotterdam!

Het kleine heelal (6+)

Een ontroerend, grappig en spannend avontuur over grote vragen en kleine geheimen bij Hofpleintheater

Herfstvakantie in het Belasting & Douane Museum

Leuke activiteiten tijdens de herfstvakantie bij het Belasting & Douane Museum

Nieuwe must-see familiefilms bij Pathé deze herfst!

Sinterklaas, Shaun, Wiebe en meer: jouw filmhelden beleven deze herfst nieuwe avonturen in de bioscoop!


Doe mee en maak kans op één van de 4 gezinstickets voor het Sintfestijn op Loevestein!

Ik doe mee!