Blogs & inspiratie
Kidsproof reporter bij opening tentoonstelling Zeesoldaten
Gepubliceerd op 7 mei 2023
In het Mariniersmuseum opende onlangs de tentoonstelling Zeesoldaten, over de geschiedenis van het Korps Mariniers door de eeuwen heen. En wij waren erbij! Lees wat wij van de tentoonstelling - mét leuke kinder-audiotour – vonden.
Tijdens de opening werden we door de tentoonstelling rondgeleid door Milan, oftewel de enige echte Majoor Maas! Hij vertelt enthousiast over de door hem ingesproken kinder-audiotour, die speciaal is ontwikkeld voor kids tussen de 6 en 12 jaar. Hierin neemt hij de kinderen op een speelse manier mee in de geschiedenis van het Korps Mariniers. Met heldere verhalen en leuke vragen & opdrachten krijgen ze zo een goed beeld van wat een marinier precies doet.
Ieder een eigen tour
De tentoonstelling is opgedeeld in vijf tijdvakken uit de geschiedenis, ieder met verhalen, voorwerpen en kleding uit de betreffende tijd: van de oprichting door Johan de Witt en Michiel de Ruyter in het jaar 1665 tot het einde van de koude oorlog in 1990.

Terwijl ouders met een audiotour een reis door de tijd maken, kunnen de kids tegelijkertijd met de kindertour op pad door Zeesoldaten. Alle kinderen krijgen daarbij een eigen podcatcher, een kastje met geluid dat hen door de tentoonstelling heen leidt. In elk tijdvak zijn er leuke vragen die ze moeten beantwoorden of krijgen ze een order van Majoor Maas die moet worden uitgevoerd.
Sluit aan bij belevingswereld
De kidstour start met het scannen van de afbeelding van Majoor Maas – in elk tijdvak moet dit 1 keer – waarna de tour verdergaat. Er komen serieuze onderwerpen aan bod, die wel op een manier worden gebracht die aansluit bij de belevingswereld van de kinderen. Vragen als: ‘welke hoed zou jij opzetten?’ of ‘welk van deze dieren is het sterkst?’ vormen telkens een haakje om ze iets over het leven van een marinier te laten ontdekken. Extra leuk: door steeds een van de twee mogelijke antwoorden aan te klikken op de podcatcher, bepaalt iedereen zijn eigen route door de tentoonstelling. Dat maakt dat ieder kind de tentoonstelling anders beleeft én dat ze hun ouders daardoor óók dingen kunnen vertellen die zij wellicht nog niet wisten over mariniers!

Aan het eind van de tour zijn er ook nog een aantal stoere sportieve challenges op de hindernisbaan, die de kids moeten uitvoeren om uiteindelijk Museummarinier te worden. Wat betekent dat ze dan precies weten wat een marinier allemaal doet en moet kunnen!

Avontuurlijke experience
Een mooie aansluiting op Zeesoldaten is bovendien de avontuurlijke experience Mariniers op Missie (8+) op de eerste verdieping van het museum. Hier ervaar je wat het betekent om als marinier op missie te gaan en wat je daarvoor allemaal moet kunnen. Door goed als team samen te werken kan je deze spannende missie volbrengen!
Ook een bezoek brengen aan het Mariniersmuseum en aan Zeesoldaten? De tentoonstelling is vanaf 21 april te zien én beleven. Kijk voor alle informatie op de website van het Mariniersmuseum, klik hiervoor op de roze button hieronder.
Lees ook:
Alle blogs
Zomer in Zuid-Holland! De leukste uitjes op een rij
Door heel Zuid-Holland zijn volop verrassende uitjes te vinden. Van molens en musea tot avonturenparken en creatieve workshops, wij ontdekten weer een aantal echt toffe zomeruitjes in Zuid-Holland. En die delen we natuurlijk graag met je!
Toerist in eigen land: zo leuk is Kinderdijk met kinderen!
Wie kent ze niet? De foto’s met veel groen, blauwe lucht en molens op een rij. Het is een must see voor iedere toerist die Nederland bezoekt en toch zijn veel Nederlanders er zelf nog nooit geweest. Dit gold ook voor onze Kidsreporter Nathalie. Hoogste tijd om dit UNESCO Werelderfgoed eens met haar gezin te bezoeken. Een dagje Kinderdijk.
Even iets anders dan een zwembad of speeltuin? Het Mariniersmuseum bleek een schot in de roos.
Voor wie weer eens iets anders wil doen dan het zwembad of het trampolinepark: het mariniersmuseum is een bezoekje waard. Zeker in die eerste meiweek waarin vrijheid centraal staat, is het een mooi moment om hier eens wat langer bij stil te staan. Dus bezocht onze kidsreporter met haar zoons het Mariniersmuseum in Rotterdam.Favoriete uitjes & adressen
Zomer bij Mariniersmuseum
Klimbos Dordrecht
Pathé Kids Festival
Op pad met Vakantiepaspoort
Ontdek alles over de haven bij Portlantis
Zomerpret op hoogte!
Zomer in ’t Maritiem Museum
Molens van Kinderdijk in de zomervakantie
Ga naar Gouda deze zomer!
Wipe-out Waterpark
Zomervakantie in de Kunsthal
Zomervakantie in het Onderwijsmuseum Dordrecht
Meer inspiratie
Bird Bricks
Ontdek kleurrijke vogels van LEGO en bouw zelf mee in Ouddorp
Remastered – Spirit of Japan
Stap in de betoverende wereld van Japanse kunst, met de indrukwekkende projecties bij Remastered
Kinderworkshops bij Portantis
Maak fossielen, versier schelpen en knutsel de leukste zeecreaties bij Portlantis!