Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Kidsproof reporter bij opening tentoonstelling Zeesoldaten

Gepubliceerd op 7 mei 2023

In het Mariniersmuseum opende onlangs de tentoonstelling Zeesoldaten, over de geschiedenis van het Korps Mariniers door de eeuwen heen. En wij waren erbij! Lees wat wij van de tentoonstelling - mét leuke kinder-audiotour – vonden.

Tijdens de opening werden we door de tentoonstelling rondgeleid door Milan, oftewel de enige echte Majoor Maas! Hij vertelt enthousiast over de door hem ingesproken kinder-audiotour, die speciaal is ontwikkeld voor kids tussen de 6 en 12 jaar. Hierin neemt hij de kinderen op een speelse manier mee in de geschiedenis van het Korps Mariniers. Met heldere verhalen en leuke vragen & opdrachten krijgen ze zo een goed beeld van wat een marinier precies doet.  

Ieder een eigen tour

De tentoonstelling is opgedeeld in vijf tijdvakken uit de geschiedenis, ieder met verhalen, voorwerpen en kleding uit de betreffende tijd: van de oprichting door Johan de Witt en Michiel de Ruyter in het jaar 1665 tot het einde van de koude oorlog in 1990.   

Terwijl ouders met een audiotour een reis door de tijd maken, kunnen de kids tegelijkertijd met de kindertour op pad door Zeesoldaten. Alle kinderen krijgen daarbij een eigen podcatcher, een kastje met geluid dat hen door de tentoonstelling heen leidt. In elk tijdvak zijn er leuke vragen die ze moeten beantwoorden of krijgen ze een order van Majoor Maas die moet worden uitgevoerd.  

Sluit aan bij belevingswereld

De kidstour start met het scannen van de afbeelding van Majoor Maas – in elk tijdvak moet dit 1 keer – waarna de tour verdergaat. Er komen serieuze onderwerpen aan bod, die wel op een manier worden gebracht die aansluit bij de belevingswereld van de kinderen. Vragen als: ‘welke hoed zou jij opzetten?’ of ‘welk van deze dieren is het sterkst?’ vormen telkens een haakje om ze iets over het leven van een marinier te laten ontdekken. Extra leuk: door steeds een van de twee mogelijke antwoorden aan te klikken op de podcatcher, bepaalt iedereen zijn eigen route door de tentoonstelling. Dat maakt dat ieder kind de tentoonstelling anders beleeft én dat ze hun ouders daardoor óók dingen kunnen vertellen die zij wellicht nog niet wisten over mariniers!  

Aan het eind van de tour zijn er ook nog een aantal stoere sportieve challenges op de hindernisbaan, die de kids moeten uitvoeren om uiteindelijk Museummarinier te worden. Wat betekent dat ze dan precies weten wat een marinier allemaal doet en moet kunnen!  

Avontuurlijke experience

Een mooie aansluiting op Zeesoldaten is bovendien de avontuurlijke experience Mariniers op Missie (8+) op de eerste verdieping van het museum. Hier ervaar je wat het betekent om als marinier op missie te gaan en wat je daarvoor allemaal moet kunnen. Door goed als team samen te werken kan je deze spannende missie volbrengen!  

Ook een bezoek brengen aan het Mariniersmuseum en aan Zeesoldaten? De tentoonstelling is vanaf 21 april te zien én beleven. Kijk voor alle informatie op de website van het Mariniersmuseum, klik hiervoor op de roze button hieronder.

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

Spannende Halloween uitjes met kids

Het is volop herfst en dat betekent… pompoenen, spinnendraad en griezelige gezelligheid. 31 oktober is het weer Halloween! In en om Rotterdam is er van alles te doen voor kleine spoken en stoere heksen. Trek die verkleedkleren uit de kast en beleef samen een spannende dag.

Sinterklaasfeest bij Pathé

De bioscoop is een Sinterklaasparadijs voor de kleintjes. Mét kans op een toffe prijs! Lees wat er van 1 oktober t/m 5 december te doen is in de bioscoop!

9 keer creepy Halloween snacks

Kidsproof-collega Annemarie woonde een tijdje in Amerika, waar ze natuurlijk volop meedeed aan de Halloween-festiviteiten!

Springen, stuiteren & lasergamen: kinderfeestje bij Jump-010

Toen Zita, de dochter van onze Kidsproof-reporter, 7 jaar werd, wilde ze een feestje om nooit te vergeten. En dat is gelukt! Haar feestje bij Jump-010 in Rotterdam was één groot avontuur vol energie, plezier en verrassingen.

Favoriete uitjes & adressen

Blend

Spellenweek in het Maritiem Museum

Voetjebal Rijnmond

Halloween Disco in Barendrecht

Boerderij De Blijde Wei

All Before Death is Life (8+)

Meer inspiratie

Berend Boekenvreter (4+)

Een warme, grappige en ontroerende poppenvoorstelling bij Theater Zuidplein

Spellenweek in het Maritiem Museum

Een weekend vol spellen in het Maritiem Museum

Feest op zondag: Halloween / Sint Maarten

Ga creatief aan de slag rondom het bekende feest in Wereldmuseum Rotterdam!

All Before Death is Life (8+)

Een vermakelijke avond vol hocus pocus waarbij van alles misloopt!

Win gezinstickets voor het Sintfestijn op Loevestein
Doe mee en maak kans op één van de 4 gezinstickets voor het Sintfestijn op Loevestein!

Ik doe mee!