Blogs & inspiratie
Kidsreporter op Verhaalvontuur in Rotterdam
Gepubliceerd op 22 mei 2024
Onze Kidsreporters gingen onlangs op pad met Verhaalvontuur: met een schatkaart in de hand op zoek naar de 'boef' tijdens een spannende interactieve speurtocht door het centrum van Rotterdam. Lees hier hoe ze de zoektocht hebben ervaren!
Met Verhaalvontuur Deze link opent in een nieuwe tab zie je de stad weer eens van een andere kant. In ons geval was het een trip down memory lane terwijl de kinderen jacht maakten op een boef.
Nabij de Koopgoot kregen wij onze missiekaart mee en ging ons verhaalvontuur van start (pas op: niet per ongeluk de laatste QR-code scannen en de clue weggeven, zoals ik deed 🙈). De route leidde ons langs zo’n tien punten met een verhaal en af en toe een opdracht. De verhaallijn volg je via filmpjes die je met een QR-code op je telefoon of tablet kunt bekijken. (Als je een tablet gebruikt, let er dan wel op dat je ook een actieve internetverbinding hebt!)

De route is niet al te lang (3 km) waardoor je de tijd kunt nemen om hier en daar wat langer rond te kijken. Toen wij de boef gevonden hadden en onze missie voltooid was, sloten we af met een drankje op een verrassende plek! Uiteraard verklap ik niet waar dat is …😉
Verhaalvontuur Deze link opent in een nieuwe tab maakt een bezoekje aan de stad net even iets leuker dan een gewoon dagje stad. Proviand is handig, maar niet noodzakelijk. Er is onderweg voldoende gelegenheid om te snacken en snaaien. Neem wel een pen mee en houd rekening met de openingstijden van het start- en eindpunt, aangezien de filmpjes aankondigen dat een geslaagde missie beloond wordt. Om beteuterde gezichten te voorkomen, moet je dus wel op tijd binnen zijn!
Veel speurplezier!
Nathalie
Nog meer leuke speurtochten in de regio Rotterdam en Dordrecht vind je hier Deze link opent in een nieuwe tab.
Lees ook:
Alle blogs
Kidsproof Reporter op bezoek bij kinderexpo Ik zie, ik zie… in het Dordrechts Museum
Kidsproof Reporter Andi was onlangs met haar kinderen bij de kinderexpo 'Ik zie, ik zie - Een wereld vol kunst' in het Dordrechts Museum. Een doe-tentoonstelling, speciaal voor kinderen vanaf 6 jaar (maar ook jongere kids vinden dit heel leuk, hebben we ontdekt) waar je samen kunst beleeft en de kids ook volop zelf aan de slag kunnen. Lees hier hoe zij het ervaren hebben.
Den Haag van strand tot stad: dit is leuk voor gezinnen met kinderen!
Van Drievliet, Museon-Omniversum tot SEA LIFE Scheveningen – in Den Haag beleef je de leukste avonturen met kinderen. En tussendoor? Even ontspannen met een lekkere lunch op het strand en een duik in zee. Heerlijk!
Zomerse uitjes met kids in en om Rotterdam
Yes, zomervakantie! Wat gaan jullie allemaal doen in die 6 weken? Let maar op, ze vliegen om met deze te gekke vakantietips en dagjes uit die we alvast voor je hebben verzameld, in de regio Rotterdam en iets verder weg!Favoriete uitjes & adressen
Meer inspiratie
Maisdoolhof
Verdwaald raken in het maisdoolhof
Jeugdvakantieland 2026
Kom spelen in één van de grootste overdekte speel- en vakantie-evenementen van Nederland
Expeditie NEXT Den Haag
Doe mee aan proefjes, spellen en wetenschapsshows op Expeditie NEXT op het Lange Voorhout. Gratis!