Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Toffe traktaties voor op school

Gepubliceerd op 24 mei 2024

Omdat je eigen fantasie je soms even in de steek laat; traktatie-inspiratie waar de jarige Job of Jet trots de klas mee rond kan!

Omdat ik het soms zelf even niet kan verzinnen, vroeg ik vriendinnen en collega’s welke traktaties zij laatst hebben gemaakt voor/met hun jarige kind. Onderstaande foto’s kreeg ik doorgestuurd en deel ik graag met jullie!

1) Zak patat met mayo
Deze zakjes zijn gevuld met Mama Mia chips (tip: doe dit echt pas op de ochtend van trakteren, als je het de avond ervoor al doet zijn ze vies slap!) met daarop een klodder mayo, gemaakt van een witte marsmellow met een patatvorkje.
Zakjes en vorkjes zijn online te bestellen, maar mocht je daar te laat voor zijn kun je de lokale patatzaak lief aankijken. Of, zoals deze crea-mama deed; zij kocht bij de supermarkt kartonnen feesthoedjes, haalde de elastiekjes er vanaf en voilá, het is een zakje!

2) Popcorn sneeuwmannetje
Lekker winters! Versier een bekertje met dropveters als sjaal, papieren neus, ogen teken je met stift. Op het laatste moment vullen met popcorn en klaar is de sneeuwman!

3) Cupcakes
De meeste kinderen vinden cakejes leuk om te maken en ook nog heel lekker. Je kunt met de decoratie eindeloos variëren! Maak bijvoorbeeld spinnetjes met hagelsag en dropveters, of voetbalveldjes met groene sprinkles en balletjes-stekers (online te bestellen). En hoe vind je dan de Spiderman-cakejes en die lekkere snoep-cakejes, zijn ze niet schattig? Ik vond de presentatie op een etagière ook zo mooi…

4) Alles is leuker met oogjes erop!
Een donut wordt een heerlijk onnozel uitziend ding als je er snoep-oogjes op plakt en zelfs een drol ziet er dan grappig uit! Succes verzekerd met deze geinige traktatie!

5) Lekker en gezond
Omdat niet op alle scholen en door iedereen wordt gewaardeerd als een traktatie ongezond is en bovenstaande ideeën dat toch ehh… best wel zijn… dan kun je ook een prachtige appelroosje maken of de good-old groente/fruit/kaas/worst draak!

Als je een jarig kind hebt, zoek je vast ook nog een leuk, origineel kinderfeestje. Laten we daar nou ook genoeg ideeën voor hebben! Check ze hier! Deze link opent in een nieuwe tab

Veel plezier!

Lees ook:

Alle blogs

Toffe tips voor een dagje Gouda met kids

Onlangs bezochten we de stad die bekend staat om zijn kaas, kaarsen en siroopwafels en ontdekten we hoe kidsproof het centrum van Gouda is. Hier vind je echt alles voor een tof familie-uitje: een historisch stadshart met zijn sfeervolle Markt en steegjes, leuke winkels, bijzondere musea én unieke attracties! Ook heel handig: alles is op loopafstand.

Kidsproof reporter op bezoek bij kinderexpo Ik zie, ik zie… in het Dordrechts Museum

Kidsproof reporter Andi was onlangs met haar kinderen bij de kinderexpo 'Ik zie, ik zie - Een wereld vol kunst' in het Dordrechts Museum. Een doe-tentoonstelling, speciaal voor kinderen vanaf 6 jaar (maar ook jongere kids vinden dit heel leuk, hebben we ontdekt) waar je samen kunst beleeft en de kids ook volop zelf aan de slag kunnen. Lees hier hoe zij het ervaren hebben.

Kidsproof reporter was bij de voorstelling Zeg maar dag in Maaspodium

Onze Kidsproof reporter ging met haar kinderen op een zonnige dag naar het Maaspodium in Rotterdam en werd daar meteen verrast door de fijne sfeer. Terwijl zij lekker neerplofte op het terras, doken de kids enthousiast op een leuke activiteit. Nog vóór de voorstelling Zeg maar dag (4+) begon, zat iedereen al helemaal in de sfeer. Wat volgde raakt je onverwacht - herkenbaar en soms even slikken.

Museumtip met kids: Flowers Forever in de Kunsthal

Onze Kidsproof reporter Ilse ging met vier kinderen naar de Kunsthal in Rotterdam voor de tentoonstelling Flowers Forever. Dat ze allemaal de tentoonstelling iets anders beleefden, maakt het juist zo leuk. Van verwonderde blikken tot zelf aan de slag, lees hier hoe zij het beleefden.

Favoriete uitjes & adressen

Jumpen in de meivakantie

Waarom een Rotterdampas?!

Binnen én buiten klimmen bij Adventure City

Meivakantie bij GeoFort

Pretty in Pink in Keizerswaard

Kids Club en rondleiding op ss Rotterdam

Meivakantie in het Maritiem Museum

Tafiti – Dwars door de woestijn

Koning van Katoren (6+)

Meivakantie in Wereldmuseum Rotterdam

Kidsactiviteiten Belasting en Douane Museum

Circusstad Festival

Meer inspiratie

Meivakantie vol actie bij Prison Island

Ga de cel in, kraak de codes, pak de meeste punten en ontsnap in Prison Island bij Fun Village Rotterdam

Het langste Blotevoetenpad van Nederland!

Ontdek dit unieke parcours in de natuur. Een origineel (en gratis!) uitje!

AUTSJ (4+)

Een beeldende voorstelling vol actie, dans en kungfu, te zien bij Maaspodium Rotterdam

Meivakantie bij Portlantis

Uitdagend, interactief en leerzaam dagje uit in de haven van Rotterdam! Met extra vakantie-activiteiten.

Naar het circus

Geniet deze zomer van een nostalgische circusvoorstelling van Circus Snor!

Ga naar Gouda in de meivakantie

Gouda heeft zo veel leuks te bieden! Ontdek welke toffe activiteiten je hier kunt doen met VVV Gouda.

Nationale Kinderherdenking 2026

Sta samen stil bij vrijheid tijdens de Nationale Kinderherdenking, live uitgezonden vanuit Madurodam.

De nieuwste familiefilms bij Pathe

Al jouw filmhelden beleven nieuwe avonturen; deze lente in de bioscoop!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief