Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Toffe traktaties voor op school

Gepubliceerd op 24 mei 2024

Omdat je eigen fantasie je soms even in de steek laat; traktatie-inspiratie waar de jarige Job of Jet trots de klas mee rond kan!

Omdat ik het soms zelf even niet kan verzinnen, vroeg ik vriendinnen en collega’s welke traktaties zij laatst hebben gemaakt voor/met hun jarige kind. Onderstaande foto’s kreeg ik doorgestuurd en deel ik graag met jullie!

1) Zak patat met mayo
Deze zakjes zijn gevuld met Mama Mia chips (tip: doe dit echt pas op de ochtend van trakteren, als je het de avond ervoor al doet zijn ze vies slap!) met daarop een klodder mayo, gemaakt van een witte marsmellow met een patatvorkje.
Zakjes en vorkjes zijn online te bestellen, maar mocht je daar te laat voor zijn kun je de lokale patatzaak lief aankijken. Of, zoals deze crea-mama deed; zij kocht bij de supermarkt kartonnen feesthoedjes, haalde de elastiekjes er vanaf en voilá, het is een zakje!

2) Popcorn sneeuwmannetje
Lekker winters! Versier een bekertje met dropveters als sjaal, papieren neus, ogen teken je met stift. Op het laatste moment vullen met popcorn en klaar is de sneeuwman!

3) Cupcakes
De meeste kinderen vinden cakejes leuk om te maken en ook nog heel lekker. Je kunt met de decoratie eindeloos variëren! Maak bijvoorbeeld spinnetjes met hagelsag en dropveters, of voetbalveldjes met groene sprinkles en balletjes-stekers (online te bestellen). En hoe vind je dan de Spiderman-cakejes en die lekkere snoep-cakejes, zijn ze niet schattig? Ik vond de presentatie op een etagière ook zo mooi…

4) Alles is leuker met oogjes erop!
Een donut wordt een heerlijk onnozel uitziend ding als je er snoep-oogjes op plakt en zelfs een drol ziet er dan grappig uit! Succes verzekerd met deze geinige traktatie!

5) Lekker en gezond
Omdat niet op alle scholen en door iedereen wordt gewaardeerd als een traktatie ongezond is en bovenstaande ideeën dat toch ehh… best wel zijn… dan kun je ook een prachtige appelroosje maken of de good-old groente/fruit/kaas/worst draak!

Als je een jarig kind hebt, zoek je vast ook nog een leuk, origineel kinderfeestje. Laten we daar nou ook genoeg ideeën voor hebben! Check ze hier! Deze link opent in een nieuwe tab

Veel plezier!

Lees ook:

Alle blogs

21 x activiteiten waar je vrolijk van wordt

Zo rond half januari wil hij nog wel eens toeslaan: de winterdip. Daarom deze 21 tips voor vrolijke activiteiten waarmee je lachend de donkere dagen doorkomt. Je doet ze gewoon thuis, wel zo handig in tijden van lockdown. Kom maar op met die glimlach, schaterlach of slappe lach!

10 te gekke prentenboeken om voor te lezen

Esther van der Linden, specialist leesconsulent bij Bibliotheek Rotterdam, geeft je hier 10 leuke boekentips, zodat je extra veel keuze hebt! En natuurlijk zijn deze boeken ook altijd ideaal om voor te lezen in de groep of in de klas.

4 x superleuke unicorn traktaties

Unicorns zijn bij veel kinderen razend populair. Superleuk om deze unicorn-traktaties met je verjaardag uit te delen! In de klas of gewoon lekker thuis. Ze zien er mooi uit en zijn ook nog eens ontzettend lekker!

Wat zijn leuke thema’s voor een kinderfeestje thuis?

Heb je een kinderfeestje te vieren en zoek je nog een leuk thema? Deze toffe verjaardagsfeestjes vier je lekker thuis, wel zo fijn! We verzamelden de leukste thema’s voor een thuisfeestje, je vindt ze hieronder.

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief