Blogs & inspiratie
3 x schattige herfstdiertjes knutselen!
Gepubliceerd op 29 september 2025
Komen jouw kinderen ook altijd thuis met van die mooie herfstschatten? Nu de blaadjes van de bomen vallen is het prachtig weer om naar het park, bos of speeltuin te gaan. Daar liggen de mooiste herfstschatten zo voor het oprapen! Gekleurde bladeren, kastanjes, dennenappels, eikels, beukennootjes en nog veel meer.
Na een wandeling komen mijn kinderen altijd terug met jaszakken vol schatten uit het bos of park. Maar wat kun je er eigenlijk nog meer mee doen dan alleen verzamelen? Na een tijdje liggen ze meestal bij ons thuis te verstoffen en worden ze uiteindelijk (in een onbewaakt moment) weggegooid.
De dochter van een van onze Kidsproof collega’s maakte deze schattige herfstdiertjes van haar vondsten. Leuk en makkelijk om samen met je kinderen te maken!
.jpg)
Lief rupsje
Dit lieve rupsje eet gelukkig niet je plantjes op en is gemaakt van mooie grote kastanjes. Natuurlijk kun je dit diertje ook maken van eikels die van de bomen zijn gevallen. Je hebt minimaal 5 kastanjes nodig. begin met het kopje. Teken er met plakaatverf of stift een gezichtje. Maak met een priem een gaatje aan de onderkant en 2 bovenop voor de voelsprietjes. Maak ook gaatjes in de overige kastanjes en zet ze met afgeknipte satéprikkers of luciferstokjes aan elkaar. Steek ook aan de zijkant stokjes in, dat zijn de pootjes. Kopje als laatste op het lijfje zetten en klaar is je rups!
.jpg)
Een beer of rendier van kastanjes
Zijn ze niet schattig? Dit rendier of het beertje bovenaan op deze pagina maak je op een echte herfstdag als je samen met je kids buiten hebt gewandeld om daarna te knutselen met natuurlijke materialen. Superleuk, en de meeste kinderen zijn er dol op! Teken een gezicht op het kopje. Maak het kopje en het lijfje aan elkaar door met een priem gaatjes te prikken en hier de stokjes in te steken. Bij het beertje plak je voor de oortjes en pootjes eikeldopjes met lijm of ook met stokjes vast.
Veel plezier!
Deze mooie herfstmaterialen werden in het bos gevonden tijdens het wandelen. In onze rubriek eropuit in de natuur Deze link opent in een nieuwe tab vind je mooie plekjes waar je heerlijk met de kids kunt wandelen én materiaal kunt verzamelen om te knutselen!
Lees ook:
Alle blogs
Spannend indoor kinderfeestje bij Prison Golf Rotterdam
Wij testten onlangs het kinderfeestje van Prison Golf bij Fun Village, een spannend golfavontuur vol verrassingen. De meiden vonden het geweldig (en wij stiekem ook)! Lees hieronder de hele ervaring.
Tips voor een goed begin van het schooljaar
Alweer een beetje gewend aan de dagelijkse beslommeringen aan het begin van het nieuwe schooljaar? Ook de nieuwe sport- en muzieklessen beginnen weer en de eerste kinderverjaardagen worden ingepland. Daarom hieronder een aantal tips voor leuke clubjes, toffe kinderfeestjes en meer om het schooljaar goed te beginnen.
7 leuke boswandelingen met kinderen in de regio Rotterdam
Heerlijk met de kids de bossen in voor een mooie wandeling, wij doen het regelmatig. We verzamelden 7 superleuke wandelingen met kinderen in het bos voor je!Favoriete uitjes & adressen
Het verdwenen Meesterwerk | Kinderconcert
Feest in Plaswijckpark
Hollywood Entertainment Center
Le Marie Marché Katendrecht
Proefles Hofpleintheater
Proeflessen bij Jeugdtheaterhuis
Feest op zondag: Midherfstfestival
Kinderfeestje Plons! De toekomst van de zee
Feestje bij Villa Zebra
Feestje bij de Mariniers
Meer inspiratie
Feest op zondag: Midherfstfestival
Ga creatief aan de slag rondom het bekende feest in Wereldmuseum Rotterdam!
Super Sunday in Spinozapark
SUPER SUNDAY: street art, muziek & workshops
Le Marie Marché Katendrecht
Een sfeervolle Franse markt met lekkers en muziek. Kom ook gezellig rondstruinen op het Deliplein!