Blogs & inspiratie
3 x schattige herfstdiertjes knutselen!
Gepubliceerd op 29 september 2025
Komen jouw kinderen ook altijd thuis met van die mooie herfstschatten? Nu de blaadjes van de bomen vallen is het prachtig weer om naar het park, bos of speeltuin te gaan. Daar liggen de mooiste herfstschatten zo voor het oprapen! Gekleurde bladeren, kastanjes, dennenappels, eikels, beukennootjes en nog veel meer.
Na een wandeling komen mijn kinderen altijd terug met jaszakken vol schatten uit het bos of park. Maar wat kun je er eigenlijk nog meer mee doen dan alleen verzamelen? Na een tijdje liggen ze meestal bij ons thuis te verstoffen en worden ze uiteindelijk (in een onbewaakt moment) weggegooid.
De dochter van een van onze Kidsproof collega’s maakte deze schattige herfstdiertjes van haar vondsten. Leuk en makkelijk om samen met je kinderen te maken!
.jpg)
Lief rupsje
Dit lieve rupsje eet gelukkig niet je plantjes op en is gemaakt van mooie grote kastanjes. Natuurlijk kun je dit diertje ook maken van eikels die van de bomen zijn gevallen. Je hebt minimaal 5 kastanjes nodig. begin met het kopje. Teken er met plakaatverf of stift een gezichtje. Maak met een priem een gaatje aan de onderkant en 2 bovenop voor de voelsprietjes. Maak ook gaatjes in de overige kastanjes en zet ze met afgeknipte satéprikkers of luciferstokjes aan elkaar. Steek ook aan de zijkant stokjes in, dat zijn de pootjes. Kopje als laatste op het lijfje zetten en klaar is je rups!
.jpg)
Een beer of rendier van kastanjes
Zijn ze niet schattig? Dit rendier of het beertje bovenaan op deze pagina maak je op een echte herfstdag als je samen met je kids buiten hebt gewandeld om daarna te knutselen met natuurlijke materialen. Superleuk, en de meeste kinderen zijn er dol op! Teken een gezicht op het kopje. Maak het kopje en het lijfje aan elkaar door met een priem gaatjes te prikken en hier de stokjes in te steken. Bij het beertje plak je voor de oortjes en pootjes eikeldopjes met lijm of ook met stokjes vast.
Veel plezier!
Deze mooie herfstmaterialen werden in het bos gevonden tijdens het wandelen. In onze rubriek eropuit in de natuur Deze link opent in een nieuwe tab vind je mooie plekjes waar je heerlijk met de kids kunt wandelen én materiaal kunt verzamelen om te knutselen!
Lees ook:
Alle blogs
5x Schoentrucjes
Mogen jouw kinderen elke avond hun schoentje zetten? En voor hen misschien nog wel belangrijker: komt er dan ook altijd een schoencadeautje in? Wij verzamelden 5 tips voor schoentrucjes om het vullen van de schoentjes af te wisselen. Want er komen nog best veel avonden voordat het 5 december is...
Maak samen een unieke knuffel met Make a Bear
Op zoek naar een activiteit die je samen doet én die iets blijvends oplevert? Dan is samen met je kind een Make a Bear knuffel maken echt een aanrader. Je creëert niet alleen een zacht vriendje, maar ook een warm moment dat jullie niet snel vergeten. Het vullen en aankleden is zó leuk om samen te doen.
Toffe sinterklaasactiviteiten en uitjes in de regio
Het duurt nog even voor het Pakjesavond is. Voor de kids kan dat natuurlijk niet snel genoeg zijn. Daarom probeer ik de wachttijd enigszins te verkorten door met ze leuke sint en piet-activiteiten te doen en naar een sinterklaasvoorstelling of sinterklaasfeest te gaan. We hebben een aantal héle leuke hieronder voor je op een rijtje gezet.Meer inspiratie
Sinterklaasshow met Sinterklaas en Rogier de Avonturier
Een vrolijk Sint & Piet Weekend vol speelpret bij Monkey Town Sliedrecht!
Voorlezen & creatieve workshop bij Villa Zebra
Kom ook naar de leuke voorleesochtend met creatieve workshop voor kids 2-6 jaar bij Villa Zebra
Dolfje Weerwolfje & Foeksia de miniheks (5+)
Een hartverwarmende familiemusical bij Schouwburg Kunstmin in Dordrecht!