Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Coole traktatie-inspiratie!

Gepubliceerd op 1 september 2025

Ooh, wat worden kinderen toch blij als ze mogen trakteren. Het is hét momentje dat ze in de klas even in de schijnwerpers mogen staan. Maar voor ons als ouders kan het bedenken van die ene coole traktatie soms best voor wat hoofdbrekers zorgen.

De traktatie moet natuurlijk origineel zijn, niet al te ongezond en ook nog redelijk easy te maken. Om het alle papa’s en mama’s die met dit dilemma worstelen een beetje makkelijker te maken, hebben we hier en aantal originele traktaties verzameld.

Zelf heb ik laatst chocolade donuts omgetoverd tot kleine monstertjes met tongetjes van stukjes zure matten en eetbare oogjes vastegplakt met ‘lijm’ van water en peodersuiker. Een daverend succes in de klas van mijn zoontje. Bijkomend voordeel; super makkelijk om te maken. Een andere aanrader voor chocoladeliefhebbers zijn lolly’s van Oreo’s. Een iets ingewikkelder werkje, maar nog prima te doen. En ook hier, succes gegarandeerd. Haal 2 helften oreo van elkaar en plak ze weer met een ijsstokje ertussen, doop ‘m in gesmolten chocolade. Even laten uitlekken, dippen in discodip en laten drogen zodat de chocola weer hard wordt.

Leuk om in de zomer te trakteren zijn deze ijshoorntjes. Vul ze met fruit of met spekjes bijvoorbeeld. Mmhh, lekker. Is je kind in december jarig? Dan zijn deze vuurpijlen van spekjes op een satéprikker met snoepveter onderaan als ‘vuur’ natuurlijk een echte ‘klapper’ als traktatie.

Kortom, voor ieder seizoen en ieder type kind is wel iets passends te verzinnen.

Binnenkort een verjaardagsfeestje te vieren? Kijk in onze categorie Kinderfeestjes Deze link opent in een nieuwe tab en kies uit meer dan 250 feestjes in de regio.

Lees ook:

Alle blogs

Onze Kidsproof Reporter vierde een kinderfeestje bij Escape Team

Onze Kidsproof Reporter had een jarige dochter en vierde haar kinderfeestje bij Escape Team Rotterdam! Voor zondagmiddag boekte ze de speciale kids escaperoom Tijdmachine 010 en probeerde de codes te kraken. Lees hier hoe zij en de kinderen het hebben ervaren.

10x te gekke uitkijktorens in Nederland

In de meest gekke vormen en vooral súperhoog... Het is even een flinke klim omhoog, maar vanaf deze uitkijktorens in Nederland (waarvan twee in regio Arnhem) heb je een prachtig uitzicht over het Nederlandse landschap. Vergeet niet je hoogtevrees thuis te laten!

Kidsproof reporter op bezoek bij kinderexpo Ik zie, ik zie… in het Dordrechts Museum

Kidsproof reporter Andi was onlangs met haar kinderen bij de kinderexpo 'Ik zie, ik zie - Een wereld vol kunst' in het Dordrechts Museum. Een doe-tentoonstelling, speciaal voor kinderen vanaf 6 jaar (maar ook jongere kids vinden dit heel leuk, hebben we ontdekt) waar je samen kunst beleeft en de kids ook volop zelf aan de slag kunnen. Lees hier hoe zij het ervaren hebben.

Ontdek de 10 gaafste forten van Nederland!

Van Den Helder tot Maastricht zijn er forten, bunkers en vestingsteden. Zet deze kindermusea op je bucketlist voor een gaaf zomeruitje met het hele gezin.

Favoriete uitjes & adressen

Theater- en musicalles

Bunkerdag 2026

Op avontuur bij RiF010

De waanzinnige boomhut van 13 verdiepingen (6+)

Vier Hemelvaart en Pinksteren in het Maritiem Museum

Binnenkort geopend: Bounce Valley Ridderkerk

Meer inspiratie

De waanzinnige boomhut van 13 verdiepingen (6+)

Een theatershow gebaseerd op één van de meest verkochte kinderboekenseries in het Oude Luxor Theater!

Feest op zondag: Wesak / Boeddha-dag

Ga creatief aan de slag rondom het bekende feest in Wereldmuseum Rotterdam!

Family Block Party – Big & Belg x The Usual

Een creatief familie-event vol muziek, workshops en 90’s vibes bij The Usual in Rotterdam!

Dag van het kasteel in Huis Van Gijn

Kom op ontdekkingstocht bij de Dag van het Kasteel in Dordrecht

Dag van het Kasteel 2026

Het gehele Pinksterweekend staan kastelen en buitenplaatsen in de spotlights; dit jaar met thema LIEFDE!

Bunkerdag 2026

Unieke kans: Bekijk hoe een bunker er van binnen uit ziet tijdens de Bunkerdag!

Vier Hemelvaart en Pinksteren in het Maritiem Museum

Beleef échte maritieme avonturen tijdens Hemelvaart en Pinksteren in het Maritiem Museum

Bounce Valley Ridderkerk en Capelle open met feestdagen

Ga met Pinksteren bouncen bij Bounce Valley Ridderkerk en Capelle!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief