Blogs & inspiratie
Origineel kerstkapsel met lichtjes
Gepubliceerd op 18 december 2025
Hoe maak je van het haar van je dochter een feestelijk kerstkapsel? Onze collega van Kidsproof Twente maakte een blog over kerstkapsels met lichtjes in je haar! Superleuk! Hieronder lees je hoe je deze creatie maakt.
De decembermaand is natuurlijk dé maand bij uitstek voor een tof feestkapsel! Kapster Ellis was zo lief om een eenvoudig en toch glamourous kapsel met ons te delen.
De benodigheden:
- Ibiza hairlights
- Een krultang
- Een klein doorschijnend elastiekje (of een ‘loom’elastiekje)
- Schuifspelden
Het kapsel bestaat uit een watervalvlecht met Ibiza hairlights erin verwerkt. De lichtjes zijn van speciale ledjes gemaakt en geven een superfeestelijk effect! Op Youtube zijn genoeg filmpjes te vinden over het maken van een watervalvlecht, bijvoorbeeld deze:
Je start met het dubbelvouwen van de hairlights, zodat de lampjes niet recht tegenover elkaar zitten. Bij de vouw sla je het draad om de middelste streng haar. Vervolgens zorg je ervoor dat je de 2 uiteinden van het draad iedere keer om en om meeneemt met een streng haar tijdens het vlechten.

Het einde van de vlecht zet je vast met een doorzichtig elastiekje. Het uiteinde met de batterij verstop je achter het haar en maak je vast met schuifspeldjes. Het andere uiteinde haal je terug naar de andere kant door het achter en voor het haar van de ‘waterval’ langs te halen. Het laatste eindje kun je mooi los naar beneden laten hangen.

Nog even wat krullen erin en een feestelijk kapsel is het resultaat!

Succes met jullie feestkapsel!
Liefs, Karin & Nathalie
Lees ook:
Alle blogs
Bij Maaspodium is véél te zien en doen dit seizoen!
Ga dit seizoen samen met je kids op ontdekkingstocht bij Maas! Hier krijg je alle ruimte om je plek te vinden, om te groeien, te veranderen en jezelf te zijn. Met voorstellingen die verrassen, botsen, verbinden en je soms even laten verdwalen. Hieronder krijg je alvast een voorproefje van al het leuks dat er de komende tijd allemaal te zien en doen is bij Maas. Dus pak je agenda, trommel je kids op en ga naar Maaspodium!
21x superleuke museum-uitjes door heel Nederland
Van chocola en stippenkunst tot monsters, ruimteproefjes en coole goocheltrucs: hier wil je heen! Ken jij alle 21 tips al?
Zo maak je zelf een kabouterpad voor je kinderen
Een superleuk uitje om met kleine kinderen te doen is een Kabouterpad lopen. Voorafgaand aan de tocht krijgen de kleintjes een kaboutermuts, rood geschminkte wangetjes en een knapzak met opdrachten voor onderweg, zo schattig! Heb je geen kabouterpad in de buurt of is het startpunt dicht? Met deze tips komen de kabouters gewoon naar jullie buurt toe!Favoriete uitjes & adressen
Port Pavilion
Ga naar Gouda deze herfst!
Rollerdisco in de kerk
Hollywood Entertainment Center
Op pad met de Rotterdampas
Alice in Wonderland (8+)
Ontdek alles over de haven bij Portlantis
Prison Golf
Herfstpret in Keizerswaard
Nationale KinderTheaterWeek in de herfstvakantie
Feest op zondag: Día de Muertos
Herfstvakantie in Theater Zuidplein
Meer inspiratie
Herfst bij Hofpleintheater
De herfstvakantie bij Hofpleintheater staat in het teken van FEEST: vol workshops en voorstellingen!
Herfstvakantie in het Maritiem Museum
Beleef een herfstvakantie vol met avontuur bij het Maritiem Museum in Rotterdam
nijntje beweegfeest in Ahoy
Spring, klim, dans en speel samen tijdens het gratis nijntje WK beweegfeest in Rotterdam Ahoy!