Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Kerstontbijt! Recept voor snel & makkelijk kaneelbrood

Gepubliceerd op 17 december 2025

Ieder jaar ontbijten we met kerst lekker uitgebreid met het gezin. Mooi gedekte tafel, kaarsjes aan, warme broodjes, verse sapjes én lekkere ontbijtgerechtjes. Vaste prik is kaneelbrood! Met dit makkelijke recept voor kaneelbrood kunnen we ook nog eens snel aan tafel.

Niets lekkerder dan kaneelbrood bij het ontbijt! Probleem is alleen dat het lang moet rijzen. En dat je dan dus óf je kids 3 uur moet laten wachten op ontbijt (slecht plan) óf dat je heel vroeg moet opstaan (nog een veel slechter plan). Maar nu heb ik een supersnel én makkelijk recept gevonden dat ik graag met je deel!

Benodigdheden kaneelbrood:

1 pak kant-en-klaar pizzadeeg
2 eetlepels witte suiker
2 eetlepels bruine suiker
1 eetlepel kaneel
55 gram boter

Benodigdheden icing:

50 gram roomkaas
55 gram boter
85 gram poedersuiker
1 theelepel vanille extract

Zo maak je het:

Verwarm de oven voor op 180 graden. Meng de boter, alle suiker en kaneel goed door elkaar met een vork.

TIP:
haal de boter alvast uit de koelkast voordat je naar bed gaat ’s avonds!


Besmeer het pizzadeeg met het mengsel. (Denk je halverwege dat je niet genoeg hebt? Geen zorgen! Dat is normaal en je zult zien: het is echt genoeg.)

Rol het deeg nu langs de lange zijde op. Snij de rol in de lengte door. Wikkel de 2 strengen nu om elkaar heen en sluit de uiteindes. Bak het brood nu voor 30 minuten in de oven. Elke oven is anders, dus hou het goed in de gaten.

Waarschuwing:
het gaat nu heel erg lekker ruiken in huis. De kinderen gaan zich nu watertandend voor de oven verzamelen!

Ondertussen kan je beginnen aan de icing. Smelt hiervoor de boter (zet een ovenvast schaaltje met boter in de oven of smelt de boter in een pannetje).

Roer de roomkaas alvast een beetje los. Dit gaat het makkelijkste als deze ook al op kamertempratuur is. Meng nu alle ingrediënten door elkaar. Je kunt hiervoor een mixer gebruiken, maar goed roeren met een vork gaat ook prima.

TIP:
wil je de icing wat vloeibaarder? Zet het bakje dan nog heel eventjes in de oven voordat je hem serveert.

Geniet van jullie kerstontbijt!

 

Eropuit in de kerstvakantie? Check de leukste uitjes in onze Uitagenda Deze link opent in een nieuwe tab!

Lees ook:

Alle blogs

Onze Kidsproof Reporter vierde een kinderfeestje bij Escape Team

Onze Kidsproof Reporter had een jarige dochter en vierde haar kinderfeestje bij Escape Team Rotterdam! Voor zondagmiddag boekte ze de speciale kids escaperoom Tijdmachine 010 en probeerde de codes te kraken. Lees hier hoe zij en de kinderen het hebben ervaren.

10x te gekke uitkijktorens in Nederland

In de meest gekke vormen en vooral súperhoog... Het is even een flinke klim omhoog, maar vanaf deze uitkijktorens in Nederland (waarvan twee in regio Arnhem) heb je een prachtig uitzicht over het Nederlandse landschap. Vergeet niet je hoogtevrees thuis te laten!

Kidsproof reporter op bezoek bij kinderexpo Ik zie, ik zie… in het Dordrechts Museum

Kidsproof reporter Andi was onlangs met haar kinderen bij de kinderexpo 'Ik zie, ik zie - Een wereld vol kunst' in het Dordrechts Museum. Een doe-tentoonstelling, speciaal voor kinderen vanaf 6 jaar (maar ook jongere kids vinden dit heel leuk, hebben we ontdekt) waar je samen kunst beleeft en de kids ook volop zelf aan de slag kunnen. Lees hier hoe zij het ervaren hebben.

Ontdek de 10 gaafste forten van Nederland!

Van Den Helder tot Maastricht zijn er forten, bunkers en vestingsteden. Zet deze kindermusea op je bucketlist voor een gaaf zomeruitje met het hele gezin.

Favoriete uitjes & adressen

Vier Hemelvaart en Pinksteren in het Maritiem Museum

De waanzinnige boomhut van 13 verdiepingen (6+)

Bunkerdag 2026

Theater- en musicalles

Op avontuur bij RiF010

Binnenkort geopend: Bounce Valley Ridderkerk

Meer inspiratie

Dag van het kasteel in Huis Van Gijn

Kom op ontdekkingstocht bij de Dag van het Kasteel in Dordrecht

Bounce Valley Ridderkerk en Capelle open met feestdagen

Ga met Pinksteren bouncen bij Bounce Valley Ridderkerk en Capelle!

Dag van het Kasteel 2026

Het gehele Pinksterweekend staan kastelen en buitenplaatsen in de spotlights; dit jaar met thema LIEFDE!

Vier Hemelvaart en Pinksteren in het Maritiem Museum

Beleef échte maritieme avonturen tijdens Hemelvaart en Pinksteren in het Maritiem Museum

De waanzinnige boomhut van 13 verdiepingen (6+)

Een theatershow gebaseerd op één van de meest verkochte kinderboekenseries in het Oude Luxor Theater!

Bunkerdag 2026

Unieke kans: Bekijk hoe een bunker er van binnen uit ziet tijdens de Bunkerdag!

Feest op zondag: Wesak / Boeddha-dag

Ga creatief aan de slag rondom het bekende feest in Wereldmuseum Rotterdam!

Family Block Party – Big & Belg x The Usual

Een creatief familie-event vol muziek, workshops en 90’s vibes bij The Usual in Rotterdam!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief