Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Zelf koken stappenplan

Gepubliceerd op 22 mei 2024

Zijn jouw kinderen ook fan van koken? Vaak zie ik zelf op tegen dat geklieder en dat alles dan vies is en ik dat kan gaan opruimen. Maar dat lijkt allemaal reuze mee te vallen! Onze collega Klazien ging de challenge aan met haar dochter Floortje en heeft onderstaand stappenplan voor jouw kind gemaakt. En opruimen is geen probleem als ze alles zelf mogen doen!

Daar gaat tie dan! Natuurlijk eerst de handen wassen en dan de volgende ingrediënten klaar zetten:

– Chinese wokgroenten
– Naanbrood
– Mangochutney
– Basmatirijst
– Woksaus
– Gebakken uitjes
– Kroepoek

Ik zal per foto laten zien wat je moet doen. Succes!

Je zet de oven aan om de naanbroden daarin te kunnen bakken.

Dan zet je de pan op het vuur (misschien moet je papa of mama je daar even bij helpen) en je doet er wat olie of boter in.

Je doet de rijst in een pan met kokend water. Kijk op de verpakking hoelang de rijst moet koken en zet dan een wekker, zo kan je niet vergeten de rijst uit te zetten.

Doe de wokgroente in de pan waar de olie/boter in zit.

Als de wokgroente zo’n 4 minuten gebakken heeft, doe je daarna de woksaus erbij (een half flesjes is genoeg)

Als de woksaus aan het opwarmen is, doe je ondertussen de kroepoek, gebakken uitjes en de mangochutney in een paar leuke schaaltjes, dat vind ik het leukste om te doen 🙂

Dan doe je de naanbroden, nadat je ze een beetje nat hebt gemaakt, in de voorverwarmde oven ongeveer 7 minuten. Moet je even op de verpakking kijken hoelang ze erin moeten.

Dek ondertussen de tafel en zet de schaaltjes met mangochutney, gebakken uitjes en kroepoek erbij. Haal het naanbrood uit de oven en zet de pan met wokgroenten op tafel en dan bijna….

Smullen maar!!

Ik hoop dat het is gelukt!
groetjes Floortje

Lees ook:

Alle blogs

5x Schoentrucjes

Mogen jouw kinderen elke avond hun schoentje zetten? En voor hen misschien nog wel belangrijker: komt er dan ook altijd een schoencadeautje in? Wij verzamelden 5 tips voor schoentrucjes om het vullen van de schoentjes af te wisselen. Want er komen nog best veel avonden voordat het 5 december is...

Sinterklaas aftelkalender tot pakjesavond

Pfff..... het lijkt voor kinderen soms nog zo lang te duren tot pakjesavond. Deze aftelkalender gaat je helpen...

Toffe sinterklaasactiviteiten en uitjes in de regio

Het duurt nog even voor het Pakjesavond is. Voor de kids kan dat natuurlijk niet snel genoeg zijn. Daarom probeer ik de wachttijd enigszins te verkorten door met ze leuke sint en piet-activiteiten te doen en naar een sinterklaasvoorstelling of sinterklaasfeest te gaan. We hebben een aantal héle leuke hieronder voor je op een rijtje gezet.

Sinterklaasintochten zaterdag 22 november 2025 in en om Rotterdam

Hij komt, hij komt... de intocht van Sinterklaas! Ook op zaterdag 22 november 2025 brengen Sinterklaas en alle pieten een bezoek aan een aantal wijken en gemeenten in de regio Rotterdam. Wil je weten waar en wanneer je ze dan kunt begroeten? In onderstaand overzicht hebben we de sinterklaasintochten op een rijtje gezet.

Meer inspiratie

Voorlezen & creatieve workshop bij Villa Zebra

Kom ook naar de leuke voorleesochtend met creatieve workshop voor kids 2-6 jaar bij Villa Zebra

Fien en Teun – Het Geheim van Sinterklaas (2+)

Het liefste boertje en boerinnetje vieren het leukste feest bij Theater aan de Schie! Ga met korting!

November actie bij CORPUS

In november krijg je korting bij CORPUS! Kom ook en ontdek alles over je eigen lichaam.
Reserveer

Vrolijke Sint Parade

Sint komt langs bij Winkelcentrum Keizerswaard: doe de Sint Speurtocht en ontmoet Sinterklaas!

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief