Een bijzonder orkest…
Maak kennis met dit symfonieorkest dat klassieke muziek combineert met Rotterdams temperament!
Het Rotterdams Philharmonisch Orkest is een van de meest toonaangevende symfonieorkesten van Europa. Het orkest staat wereldwijd bekend om zijn energieke concerten en de manier waarop het ’t publiek bij het concert betrekt. Het is een modern orkest, dat klassieke muziek combineert met Rotterdamse levendigheid!
Het orkest werd opgericht in 1918 en bestaat dus al meer dan 100 jaar! Bekende dirigenten zoals Eduard Flipse, Jean Fournet, Edo de Waart, Valery Gergiev en Yannick Nézet-Séguin leidden het Orkest naar internationale roem. Thuisbasis van het Rotterdams Philharmonisch is Concertgebouw de Doelen, maar het orkest is ook op andere locaties te horen in binnen- én buitenland.
Het Rotterdams Philharmonisch Orkest telt meer dan 100 musici! Een kleine variant van het orkest is de Rotterdam Philharmonic Banda, waarin 13 musici uit het orkest zitten. Dit ensemble is flexibel inzetbaar en is daarom vaak te vinden bij initiatieven in de stad Rotterdam, zoals de Rotterdamse Uitdagen.
Regelmatig geeft het Rotterdams Philharmonisch prachtige familieconcerten op zondagmiddag, vol spannende verhalen, beroemde symfonische muziek, gecombineerd met betoverend theater. Je komt ogen en oren tekort! Voorafgaand aan de voorstellingen kunnen de kids zelf aan de slag in de foyer van de Doelen met o.a. de Orkest Ontdekker, Virtual Reality experience en de Instrumentenparade!
Weten wanneer er weer een gaaf familieconcert mét te gek voorprogramma is? Klik op de roze button!
Tip: volg je Kidsproof Rotterdam al op Facebook? We hebben zoveel leuke tips met je te delen!
Rotterdams Philharmonisch Orkest
Kruisstraat 2
3012 GH Rotterdam
Toon op kaart
Meer inspiratie
Pakjesboot bij het Mariniersmuseum
Stap aan boord van de Pakjesboot van Sinterklaas tijdens de Pakjesbootdagen bij het Mariniersmuseum!
Stadsganzenbord Gouda
Ontdek de mooiste plekken van Gouda en voer te gekke opdrachten uit met de Stadsganzenbord puzzeltocht!
Familie-kunstuitje
Beleef het leukste kunstuitje voor het hele gezin in Villa Zebra!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Sinterklaasintochten 2025 in en om Rotterdam
Hij komt, hij komt... de intocht van Sinterklaas! Kloppen de harten van jouw kids ook al vol verwachting voor de komst van Sinterklaas? Nog heel even en hij is weer in het land! De landelijke intocht 2025 is op Texel! Wil je weten waar en wanneer je Sinterklaas en zijn Pieten dit jaar in de regio Rotterdam, de Drechtsteden en Gouda nog meer kunt begroeten? In onderstaand overzicht hebben we een aantal sinterklaasintochten voor 2025 op een rijtje gezet.
7 leuke boswandelingen met kinderen in de regio Rotterdam
Heerlijk met de kids de bossen in voor een mooie wandeling, wij doen het regelmatig. We verzamelden 7 superleuke wandelingen met kinderen in het bos voor je!
Skeletje (5+) – een kleurrijk feest over de dood en het leven
Skeletje is een poëtische, grappige en troostrijke voorstelling over afscheid nemen. Met humor, muziek, spel en kleur word je meegenomen op een reis langs herinneringen, rouwrituelen en het mysterie van de dood.