Blogs & inspiratie
8x lieve knutsels voor moederdag
Gepubliceerd op 9 april 2025
Het is bijna moederdag. Als moeder natuurlijk een favoriete dag in het jaar. Verwend worden met een ontbijtje op bed, een vrolijke knutsel en misschien zelfs een klein cadeautje, daar word je toch blij van? Voor iedereen die nog wel een paar leuke ideetjes kan gebruiken om mama in het zonnetje te zetten, hier een paar van mijn favoriete moederdag verrassingen.
Moederdag begint natuurlijk met een ontbijtje op bed. Naast een glas verse jus d’orange en een gekookt eitje zijn deze aardbeientorentjes leuk om te maken (plakje aardbij & brood afgewisseld). Schrijf iets liefs op het hartje bovenop. Voor bij de thee of koffie zijn een zelfgemaakte hartencake (ronde cake in vorm snijden) of echte Moederdag-cupcakes natuurlijk een hit. Versier met wat jullie mooi en lekker vinden, dan wordt het vast iets moois!

In de loop van de jaren heb ik heel wat leuke knutsels cadeau gekregen op Moederdag. Favoriet waren deze bosjes bloemen. De een is gemaakt van strijkkralen, de ander met papieren bloemen, en de laatste met bloemetjes van pijpenragers. Je kunt natuurlijk precies die kleuren gebruiken die je mooi vindt en ook de vorm en het aantal kun je zelf kiezen. Doe ze in een leuk vaasje of potje en je hebt een schattig cadeautje.


En wat het natuurlijk altijd goed doet, zijn knutsels met hartjes. Je kunt er de leukste dingen mee verzinnen. Zelf ben ik fan van het sieradenkistje in de vorm van een hartje. Ik weet dat je zulke doosjes kunt kopen bij speelgoedwinkels en winkels met knutselspullen (Action, Zeeman, Hema etc). Verven, beplakken en klaar. Ook de hartenhanger is een schatje. Op ieder hart schrijf je een lieve boodschap. En tot slot het hartenlichtje. Heel mooi met een waxinelichtje erin. Versieren kan met verschillende soorten papier en lijm, verf of speciale raamverf die opdroogt als sticker.

Er zijn natuurlijk veel meer leuke ideeën om mama mee te verrassen. Wat dacht je van een dagje uit met het elkaar? Check onze Uitagenda voor superleuke uitjes voor het hele gezin!
Fijne moederdag
Lees ook:
Alle blogs
Halverwege de zomervakantie
Wat vliegt de tijd! Is je inspiratie op, of heb je nu pas echt vakantie? Geen zorgen, wij hebben weer genoeg leuke tips voor je verzameld. Leuke uitjes en ideeën voor een dagje weg, of een middag dicht bij huis. Veel plezier!
Gratis springkussens
Gaan jouw kids letterlijk stuiteren van springkussens? Op deze plekken kun je gratis bouncen op echte 'airmountains'. Ondertussen geniet jij van een sapje en hapje op het terras, daar zit je vast om te springen ;)
Zonsverduistering met kinderen: zo maak je van 12 augustus een onvergetelijke dag!
Op woensdag 12 augustus is er iets heel bijzonders te zien aan de hemel: een gedeeltelijke zonsverduistering! De maan schuift dan langzaam voor de zon langs, waardoor het lijkt alsof er een hapje uit de zon wordt genomen. Dat zie je natuurlijk niet elke dag! Met deze leuke tips maak je er thuis een gezellige én leerzame eclips-dag van.Meer inspiratie
Expeditie Twente
Deze zomer ga je met een speciale editie van de speurkoffer op ontdekkingstocht door De Museumfabriek.
Bruegheliaans festijn
Dit middeleeuws bourgondisch Bruegheliaans Festijn zorgt voor een mooie afsluiting van de zomervakantie.
Siepelmarkt Ootmarsum
Kom naar de grote folkloristische markt in het centrum van Ootmarsum! Met rommelmarkt en kindermarkt.