Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

De leukste doe-het-zelf buitenspelletjes!

Gepubliceerd op 3 juli 2024

Wat is het toch lekker als je met je kids naar buiten kunt. Naar het bos, naar het strand, naar het plein, soms gewoon de tuin in. Als het zonnetje maar een beetje schijnt, is ieder buiten fijn.

Sommige kinderen kunnen zich buiten prima zelf vermaken, anderen hebben even een beetje inspiratie nodig. Gelukkig zijn er genoeg leuke spelletjes te verzinnen!

Echte klassiekers zijn natuurlijk spelletjes als stoepranden en ‘stand in de mand’. Ken je die nog van vroeger? Ik vind het zelf nog steeds top spelletjes. 

De Krabbenrace Deze link opent in een nieuwe tab is een aanrader voor op het zand. Vergeet geen foto’s te maken als iedereen als krabbetjes zo snel mogelijk over het strand probeert te racen.

Heb je kinderen die wel een uitdaging aankunnen? Stuur ze dan eens in teams op pad, ieder team met een ei en laat hen proberen dit ei voor iets groters te ruilen. Een ei voor een appel bijvoorbeeld, een appel voor een oude bloempot… Ze komen met de gekste dingen thuis. Of geef ze een fotocamera en een paar grappige opdrachten.

Kleine speurneuzen maak je blij met een wedstrijd wie de meeste insecten kan vinden. Een makkelijk spelletje voor ieder soort ‘buiten’. Hier kun je ook eindeloos mee variëren: 10 rode items, 10 items die beginnen met de letter E…

En de klapper? Spelletjes met waterballonnen natuurlijk. Kinderen kunnen er geen genoeg van krijgen.

Veel speelplezier!

Lees ook:

Alle blogs

5 originele Moederdag verrassingen

Op moederdag moeten de moeders toch echt wel even extra in het zonnetje worden gezet. Naast een ontbijtje op bed, is een knutselwerk natuurlijk altijd leuk. Of wat dacht van deze ideetjes?

Gratis springkussens

Gaan jouw kids letterlijk stuiteren van springkussens? Op deze plekken kun je gratis bouncen op echte 'airmountains'. Ondertussen geniet jij van een sapje en hapje op het terras, daar zit je vast om te springen ;)

8x lieve knutsels voor moederdag

Het is bijna moederdag. Als moeder natuurlijk een favoriete dag in het jaar. Verwend worden met een ontbijtje op bed, een vrolijke knutsel en misschien zelfs een klein cadeautje, daar word je toch blij van? Voor iedereen die nog wel een paar leuke ideetjes kan gebruiken om mama in het zonnetje te zetten, hier een paar van mijn favoriete moederdag verrassingen.

16 tips voor een toffe meivakantie in Twente

Met koningsdag begint de meivakantie extra feestelijk! Wij hebben de leukste uitjes en activiteiten in deze meivakantie voor je verzameld!

Favoriete uitjes & adressen

Ritje met het Leemspoor

Voorjaarsmarkt Leemansmolen

Oranjekermis Hengelo

Maker Festival Twente

Gezinswandeling Holterberg

Uitkijktorens in Twente

Meer inspiratie

Open Dag bij Oyfo

Beleef, ontdek en probeer het zelf tijdens de Open dag van Oyfo!

Nationale Molendag 2026

Kom op 9 en 10 mei naar de Nationale Molendag en ontmoet de Molenaar bij jou in de buurt!

Kroamschudd’n op de boerderij

Kalfjestijd met brunch bij Erfgoed Bossem

Meimarkt Haaksbergen

Struinen langs kraampjes in het gezellige dorp, met live muziek en entertainement.

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief