

Blogs & inspiratie
DIY-tips voor die gezellige Sinterklaastijd
Gepubliceerd op 1 juni 2024
Ik hou zo van de Sinterklaastijd! Vanaf het moment dat de pepernoten weer in de winkels liggen, begint het alweer te kriebelen.

Dan wil ik gevulde speculaas maken, pietenmutsen knutselen en dobbelspelletjes doen. Ben jij ook zo’n Sint-fan? Dan heb ik een paar leuke DIY-tips voor je.
Uiteraard een heerlijk recept voor gevulde speculaas. Want zelfgemaakt smaakt natuurlijk altijd het lekkerst. Gezellig om samen met de kids te maken. Laat ze bijvoorbeeld het deeg kneden. Dat vinden ze altijd leuk om te doen. En als je toch in de keuken staat, maak dan deze mijtertjes van appel als tussendoortje. Reken maar dat ze dan graag aan het fruit gaan!
Ben je meer een knutsel- dan een baktype? Ook dan is er genoeg te verzinnen. Een pietenmuts is misschien een beetje een standaard knutselprojectje, maar aan de andere kant, welk kind wordt er nou niet blij van een zelfgemaakte pietenmuts? Is die van jou liever een klein Sintje? Dan maak je natuurlijk een mijter.
De gezellige weken voor 5 december zijn natuurlijk ook de perfecte tijd voor spelletjes. Warme choco en pepernoten erbij en spelen maar. Het Pepernotenspel bijvoorbeeld zorgt gegarandeerd voor dolle pret.
Hoe speel je het spel?
Ga allemaal in een kring of rond de tafel zitten. Gooi om de beurt met de dobbelsteen. Wie zes gooit zet de muts op, doet de cape om, de handschoenen aan en mag daarna lekker pepernoten gaan eten. Ondertussen gooien de andere deelnemers gewoon verder. Gooit er weer iemand zes, dan moeten de muts, de cape, de handschoenen en de schaal pepernoten worden doorgegeven aan die persoon en begint alles van voor af aan. Dolle pret gegarandeerd. Soms heb je geeneens de kans één pepernootje te eten voor je de schaal alweer door moet geven.
Lees ook:
Alle blogs

Museumuitjes door heel Nederland
Klaar voor de herfstvakantie? Met deze museumtips en uitjes kun je eindeloos speuren en ontdekken. Ontdek de leukste musea door heel Nederland en maak van elke dag een avontuur, binnen én buiten!
De leukste Halloween activiteiten met kids in Twente
Halloween is het feest om het einde van de zomertijd te vieren. En natuurlijk ook om lekker te grrrriezelen! Bekijk snel de griezeligste activiteiten voor kinderen in Twente.
Heerlijke herfstuitjes door heel Nederland
Wij hebben weer de leukste ideeën voor de herfstvakantie voor je verzameld. Voor binnen én buiten. Lekker actief of fijn ontspannen. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!Meer inspiratie

Raketavontuur & telescopen
Maak als echte astronaut je eigen raket bij Cosmos Sterrenwacht in de Herfstvakantie
Twin Sport Wintersport Outlet Hengelo
Klaar voor de piste! Scoor je wintersport outfits bij de Wintersport Outlet in Hengelo!
Springfestijn
Spring een gat in de lucht! Deze herfstvakantie beleef je bij AdventureBase H11 een complete dag uit!
Kinderen reizen deze herfstvakantie gratis met bus en regionale trein
Voor iedereen die in de herfstvakantie een dagje erop uitgaat, biedt Ervaar het OV éxtra vakantiepret.
Cinekid Film- & Mediafestival
's Werelds grootste film- en mediafestival voor kinderen in de herfstvakantie! Komen jullie ook langs?
RUMOER festival
Het festival is terug met leuke voorstellingen en workshops in het Muziekcentrum
Herfstvakantie bij Oyfo
Er is in de herfstvakantie weer genoeg te doen en te beleven bij Oyfo Techniekmuseum.