Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Nieuwe traktatie ideetjes!

Gepubliceerd op 6 februari 2026

Omdat je eigen fantasie je soms even in de steek laat; traktatie inspiratie waar de jarige Job of Jet trots de klas mee rond kan!

Omdat ik het soms zelf even niet kan verzinnen vroeg ik vriendinnen en collega’s welke traktaties zij laatst hebben gemaakt voor/met hun jarige kind, onderstaande foto’s kreeg ik doorgestuurd en deel ik graag met jullie!

1) Zak patat met mayo
Deze zakjes zijn gevuld met Mama Mia chips (tip; doe dit echt pas op de ochtend van trakteren, als je het de avond ervoor al doet zijn ze vies slap!) met daarop een klodder mayo, gemaakt van een witte marsmellow met een patat vorkje.
Zakjes en vorkjes zijn online te bestellen, maar mocht je daar te laat voor zijn kun je de lokale patatzaak lief aankijken. Of, zoals deze crea-mama deed; zij kocht bij de supermarkt kartonnen feesthoedjes, haalde de elastiekjes ervanaf en voilá, het is een zakje!

2) Popcorn sneeuwmannetje
Lekker winters! Versier een bekertje met dropveters al sjaal, papieren neus, ogen teken je met stift. Op het laatste moment vullen met popcorn en klaar is de sneeuwman!

3) Cupcakes
De meeste kinderen vinden cakejes leuk om te maken en ook nog heel lekker. Je kunt met de decoratie eindeloos varieëren! Maak bijvoorbeeld spinnetjes met hagelsag en dropveters, of voetbalveldjes met groene sprinkles en balletjes stekers. (Online te bestellen). En hoe vind je dan de spiderman cakejes en die lekkere snoep-cakejes, zijn ze niet schattig? Ik vond de presentatie op een etagière ook zo mooi…

4) Alles is leuker met oogjes erop!
Een donut wordt een heerlijk onnozel uitziend ding als je er snoep oogjes op plakt en zelf een drol ziet er dan grappig uit! Succes verzekerd met deze geinige traktatie.

5) Lekker en gezond
Omdat niet op alle scholen en door iedereen wordt gewaardeerd als een traktatie ongezond is en bovenstaande ideeën dat toch ehh… best wel zijn… hebben we gelukkig ook nog het prachtige appelroosje en de good-old groente/ fruit/ kaas/ worst krokodil! .

Als je een jarig kind hebt zoek je vast ook nog een leuk, origineel kinderfeestje. Laten we daar nou ook genoeg ideeën voor hebben! Check ze hier! Deze link opent in een nieuwe tab

 

Lees ook:

Alle blogs

Stapstenen wandeling Haaksbergen

Een heerlijk ommetje van 2km door het bos op Landgoed het Lankheet.

Kidsproof Kletspraat Natuur & dieren

Wat is de Nederlandse natuur toch mooi en wat valt er veel over te kletsen. Met de Kidsproof Kletspraat Natuur & dieren klets je uren vol met je kids. Met leuke vragen over de natuur, de seizoenen, de dieren om ons heen én meer.

Een echte Twentse voorjaarsvakantie

Met deze voorjaarsspecial heb je de vakantie zo gevuld. "Had ik dat nou maar eerder geweten" Schrijf je dan gewoon in voor onze maandelijkse nieuwsbrief . Altijd vol met de leukste kinderactiviteiten en tips. Zo, helemaal gratis, hoppa in je inbox. Zelfs geen bezorgkosten ;)

Olympische Winterspelen thuis

Kijken jullie ook met de kinderen naar de Olympische Winterspelen? Zó leuk om samen te genieten van al die wintersporten op televisie. Even omdenken en je kunt thuis ook met de kinderen een paar hele toffe winterspelletjes doen!

Meer inspiratie

Alice in Wonderland (6+)

Verwacht poppenspel, inventieve decors en nieuwe muziek in het Wilminktheater!

Speeltuin Morskieft

Al 100 jaar heel veel speelplezier in binnen-en buitenspeeltuin Morskieft!

Ontdek & maak in de Museumfabriek

Ontdek de beste uitvindingen ooit met de 'ontdekkaart' en maak er daarna zelf een!

Huis van de Uitvinder

Zet je uitvindersbril op en kom op ontdekkingstocht bij Oyfo!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief