Natuur
Natuuruitjes en -activiteiten in Twente
Een heerlijke boswandeling, fietsen door de weilanden, genieten van de stadsparken, naar een pluktuin, het kan allemaal in Twente. Ons groen, we zijn er trots op.
Ook zijn er veel leuke activiteiten én excursies in Twente van Natuurmonumenten, Staatsbosbeheer en IVN.
Tips van de maand
Trekkertrek Denekamp
Kom cultuursnuiven en grote traktoren bewonderen bij de jaarlijkse trekkertrek.
Vakantiespelen Hengelo
Gezellige activiteiten in de vakantie, speciaal voor kinderen die niet op vakantie gaan.
Huis van de Uitvinder
Zet je uitvindersbril op en kom op ontdekkingstocht bij Oyfo!
Meivakantie in de Museumfabriek
Bijzondere schatten en vondsten én nieuwe workshops en activiteiten in een nieuwe tentoonstelling
Speeltuin Morskieft
Al 100 jaar heel veel speelplezier in binnen-en buitenspeeltuin Morskieft!
Supervoordelig met het OV
Kinderen reizen deze meivakantie gratis met bus en regionale trein
RUMOER festival
Het festival is terug met leuke voorstellingen en workshops in het MuziekcentrumFilters
Je hebt gezocht binnen Kidsproof-regio Twente. Liever iets daarbuiten? Klik hier voor onze andere regio’s.
Natuurtekenen
zaterdag 2 mei Wordt natuurspeurder in Haaksbergen met je eigen tekenboek.
Vogelexcursie voor kinderen (8-12)
zondag 3 mei Ga mee op ontdekkingstoch in het Haaksbergerveen
Nature Experience
maandag 4 mei Leuke én leerzame opdrachten over bosdieren, super natuuronderzoeker worden én lekker spelen in het Bos.
Snuffelen aan de Lente
woensdag 6 mei Kindermiddag waarbij alle zintuigen worden gebruikt. Beleef de natuur op een verassende manier.
Uitkijktorens in Twente
donderdag 7 mei Beklim deze torens om van het uitzicht over Twente te genieten. Leuke activiteit, en gratis!
Gezinswandeling Holterberg
donderdag 7 mei Ga gezellig wandelen op de Holterberg en hoor spannende verhalen van de gids.
Nationale Molendag 2026
zaterdag 9 mei Kom op 9 en 10 mei naar de Nationale Molendag en ontmoet de Molenaar bij jou in de buurt!
Nationale Molendag 2026
zondag 10 mei Kom op 9 en 10 mei naar de Nationale Molendag en ontmoet de Molenaar bij jou in de buurt!
Paard en Wagen tocht
zondag 17 mei Het mooiste uitzicht is vanaf de koets! Hennie en zijn paarden geven je een prachtige rit door Ootmarsum.
Ontdek de sloot
zaterdag 6 juni Ga op safari met een schepnet en ontmoet de bewoners van het water.
Paard en Wagen tocht
zondag 21 juni Het mooiste uitzicht is vanaf de koets! Hennie en zijn paarden geven je een prachtige rit door Ootmarsum.
Open imkerijdagen
zaterdag 11 juli Bezoek een bijenhouder in de buurt; doe mee, leer en ontdek!
Paard en Wagen tocht
zondag 12 juli Het mooiste uitzicht is vanaf de koets! Hennie en zijn paarden geven je een prachtige rit door Ootmarsum.
Open imkerijdagen
zondag 12 juli Bezoek een bijenhouder in de buurt; doe mee, leer en ontdek!
Paard en Wagen tocht
zondag 23 augustus Het mooiste uitzicht is vanaf de koets! Hennie en zijn paarden geven je een prachtige rit door Ootmarsum.
Paard en Wagen tocht
zondag 20 september Het mooiste uitzicht is vanaf de koets! Hennie en zijn paarden geven je een prachtige rit door Ootmarsum.
Paard en Wagen tocht
zondag 25 oktober Het mooiste uitzicht is vanaf de koets! Hennie en zijn paarden geven je een prachtige rit door Ootmarsum.Meer inspiratie
Lammetjesdagen in Twente!
In Twente zijn er lammetjesdagen bij verschillende boerderijen en schaapskooien. Welke bezoeken jullie?
Zo maak je zelf een kabouterpad
Kabouterpaden zijn een favoriet uitje met jonge kinderen. Bij de start krijgen de kleintjes een kaboutermuts, rood geschminkte wangetjes en een knapzak met opdrachten voor onderweg. Echt heel leuk en té schattig! Heb je geen kabouterpad in de buurt of is het startpunt dicht? Met deze tips komen de kabouters gewoon naar jullie voordeur.Activiteiten en uitjes in de natuur in Twente
Wil je lekker naar buiten met de kinderen? Leuke fietstochtjes en wandelroutes met de kids in het bos of over de hei, struinen door de duinen, genieten tussen de weilanden, uitwaaien aan het strand of een frisse neus halen in de polder? In onze uitagenda vind je alle leuke buitenuitjes voor gezinnen in Enschede, Hengelo, Almelo, Oldenzaal, Ootmarsum, Denekamp, Haaksbergen en Rijssen.
Tips voor leuke buiten uitstapjes in de omgeving van Enschede, Hengelo en Almelo
In een bezoekerscentrum van een natuurgebied (van Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten of IVN) zijn ook vaak leuke kinderactiviteiten: maak eens een boswandeling met een boswachter, doe een vleermuizen speurtocht, pluis uilenballen uit, rooster broodjes boven een vuurtje, ga op zoek naar vogels, ga op safari (wild spotten!), doe een leuke excursie of help op een natuurwerkdag.
Zelf plukken in Twente
Ook leuk: zelf fruit plukken, appels plukken, peren plukken of aardbeien plukken bij een kweker, of bloemen plukken in een pluktuin. Een maisdoolhof is ook een aanrader!