Blogs & inspiratie
De leukste doe-het-zelf buitenspelletjes!
Gepubliceerd op 3 juli 2024
Wat is het toch lekker als je met je kids naar buiten kunt. Naar het bos, naar het strand, naar het plein, soms gewoon de tuin in. Als het zonnetje maar een beetje schijnt, is ieder buiten fijn.
Sommige kinderen kunnen zich buiten prima zelf vermaken, anderen hebben even een beetje inspiratie nodig. Gelukkig zijn er genoeg leuke spelletjes te verzinnen!
Echte klassiekers zijn natuurlijk spelletjes als stoepranden en ‘stand in de mand’. Ken je die nog van vroeger? Ik vind het zelf nog steeds top spelletjes.

De Krabbenrace Deze link opent in een nieuwe tab is een aanrader voor op het zand. Vergeet geen foto’s te maken als iedereen als krabbetjes zo snel mogelijk over het strand probeert te racen.

Heb je kinderen die wel een uitdaging aankunnen? Stuur ze dan eens in teams op pad, ieder team met een ei en laat hen proberen dit ei voor iets groters te ruilen. Een ei voor een appel bijvoorbeeld, een appel voor een oude bloempot… Ze komen met de gekste dingen thuis. Of geef ze een fotocamera en een paar grappige opdrachten.

Kleine speurneuzen maak je blij met een wedstrijd wie de meeste insecten kan vinden. Een makkelijk spelletje voor ieder soort ‘buiten’. Hier kun je ook eindeloos mee variëren: 10 rode items, 10 items die beginnen met de letter E…
En de klapper? Spelletjes met waterballonnen natuurlijk. Kinderen kunnen er geen genoeg van krijgen.

Veel speelplezier!
Lees ook:
Alle blogs
De favoriete speelbossen in Twente
Heb jij echte buitenkinderen? De natuur in Twente is zo mooi! Dus hup... klimschoenen aan, kinderen mee en bezoek een van deze fijne speelbossen of natuurspeeltuinen in Twente.
Römer- und Germanentage in Park Kalkriese: een avontuurlijke dag vol verhalen, demonstraties en activiteiten.
Zoek je een bijzonder gezinsuitje waar kinderen niet alleen kunnen kijken, maar ook écht mogen beleven? Zet de Germanentage in Park Kalkriese dan maar alvast op jullie lijstje!
14x gratis uitjes in Twente
Een gezellige middag eropuit met de kinderen hoeft gelukkig niets te kosten. Veel favoriete uitjes voor kinderen in Twente zijn helemaal (of bijna) gratis! We hebben een aantal leuke low-budget kinderactiviteiten verzameld.Meer inspiratie
Podiumtijgers gezocht
De Reisopera zoekt enthousiaste kinderen voor meezingconcert 'Van Parijs tot Purmerend'.
Klimbos Rutbeek
Als Tarzan of Jane zwaaien en klimmen de kids (en jij!) aan een veilig touw van boom tot boom.
Germanentage in Park Kalkriese
De geschiedenis komt hier echt tot leven - bewonder de Romeinen en leef mee in hun kampement!