Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

DIY-tips voor die gezellige Sinterklaastijd

Gepubliceerd op 1 juni 2024

Ik hou zo van de Sinterklaastijd! Vanaf het moment dat de pepernoten weer in de winkels liggen, begint het alweer te kriebelen.

Dan wil ik gevulde speculaas maken, pietenmutsen knutselen en dobbelspelletjes doen. Ben jij ook zo’n Sint-fan? Dan heb ik een paar leuke DIY-tips voor je.

Uiteraard een heerlijk recept voor gevulde speculaas. Want zelfgemaakt smaakt natuurlijk altijd het lekkerst. Gezellig om samen met de kids te maken. Laat ze bijvoorbeeld het deeg kneden. Dat vinden ze altijd leuk om te doen. En als je toch in de keuken staat, maak dan deze mijtertjes van appel als tussendoortje. Reken maar dat ze dan graag aan het fruit gaan!

Ben je meer een knutsel- dan een baktype? Ook dan is er genoeg te verzinnen. Een pietenmuts is misschien een beetje een standaard knutselprojectje, maar aan de andere kant, welk kind wordt er nou niet blij van een zelfgemaakte pietenmuts? Is die van jou liever een klein Sintje? Dan maak je natuurlijk een mijter. 

De gezellige weken voor 5 december zijn natuurlijk ook de perfecte tijd voor spelletjes. Warme choco en pepernoten erbij en spelen maar. Het Pepernotenspel bijvoorbeeld zorgt gegarandeerd voor dolle pret.

Hoe speel je het spel?
Ga allemaal in een kring of rond de tafel zitten. Gooi om de beurt met de dobbelsteen. Wie zes gooit zet de muts op, doet de cape om, de handschoenen aan en mag daarna lekker pepernoten gaan eten. Ondertussen gooien de andere deelnemers gewoon verder. Gooit er weer iemand zes, dan moeten de muts, de cape, de handschoenen en de schaal pepernoten worden doorgegeven aan die persoon en begint alles van voor af aan. Dolle pret gegarandeerd. Soms heb je geeneens de kans één pepernootje te eten voor je de schaal alweer door moet geven.

Lees ook:

Alle blogs

Sinterklaas nieuwsbrief

Onze Sinterklaas nieuwsbrief is uit met de leukste Sinterklaasactiviteiten, cadeautips, voorstellingen en nog veel meer!

De coolste binnenspeeltuinen in Twente

Regen of zonneschijn, in deze speeltuinen is het altijd fijn! Ook met slecht weer kunnen de kids hier heerlijk uitrazen. Klimmen, klauteren, glijden, schuiven, bouwen, het kan allemaal! Voor jou is er plek op het horecaplein. Hier vind je de leukste speelparadijzen in Twente en omgeving. Succes met kiezen!

Alle kabouters verzamelen!

Sommige Twentse bossen hebben wel hele bijzondere bewoners. Op deze 6 routes kun je speuren naar (en een beetje speuren als) boskabouters! De routes zijn niet te lang, en daardoor heel geschikt voor de kleinere kinderen. De grotere kunnen mooi helpen speuren. Hé, daar zag ik er 1!

8x Bowlen in Twente

Bowlen is het perfecte familie-uitje. Iedereen kan mee doen en is het zelfs opletten dat je niet te fanatiek wordt! Combineer het met een lekker hapje en drankje - goed voor een middag vol vertier.

Meer inspiratie

Lichtjesfestival Zenderen

Een magische middag vol lichtjes, winterse gezelligheid, glühwein en een markt vol kramen.

Huis van Sinterklaas

Heb je het al gehoord? Sinterklaas logeert dit jaar in het Museum Oldenzaal. Kom gezellig op visite!

de Reisopera zoekt Kleine Vosjes

Dit is je kans om op het podium te staan! Zingen en stralen bij een echte opera.

Bambi (3+)

Laat je betoveren door een verhaal over vriendschap en liefde in het bekende sprookje.

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief