Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

DIY-tips voor die gezellige Sinterklaastijd

Gepubliceerd op 1 juni 2024

Ik hou zo van de Sinterklaastijd! Vanaf het moment dat de pepernoten weer in de winkels liggen, begint het alweer te kriebelen.

Dan wil ik gevulde speculaas maken, pietenmutsen knutselen en dobbelspelletjes doen. Ben jij ook zo’n Sint-fan? Dan heb ik een paar leuke DIY-tips voor je.

Uiteraard een heerlijk recept voor gevulde speculaas. Want zelfgemaakt smaakt natuurlijk altijd het lekkerst. Gezellig om samen met de kids te maken. Laat ze bijvoorbeeld het deeg kneden. Dat vinden ze altijd leuk om te doen. En als je toch in de keuken staat, maak dan deze mijtertjes van appel als tussendoortje. Reken maar dat ze dan graag aan het fruit gaan!

Ben je meer een knutsel- dan een baktype? Ook dan is er genoeg te verzinnen. Een pietenmuts is misschien een beetje een standaard knutselprojectje, maar aan de andere kant, welk kind wordt er nou niet blij van een zelfgemaakte pietenmuts? Is die van jou liever een klein Sintje? Dan maak je natuurlijk een mijter.

De gezellige weken voor 5 december zijn natuurlijk ook de perfecte tijd voor spelletjes. Warme choco en pepernoten erbij en spelen maar. Het Pepernotenspel bijvoorbeeld zorgt gegarandeerd voor dolle pret.

Hoe speel je het spel?
Ga allemaal in een kring of rond de tafel zitten. Gooi om de beurt met de dobbelsteen. Wie zes gooit zet de muts op, doet de cape om, de handschoenen aan en mag daarna lekker pepernoten gaan eten. Ondertussen gooien de andere deelnemers gewoon verder. Gooit er weer iemand zes, dan moeten de muts, de cape, de handschoenen en de schaal pepernoten worden doorgegeven aan die persoon en begint alles van voor af aan. Dolle pret gegarandeerd. Soms heb je geeneens de kans één pepernootje te eten voor je de schaal alweer door moet geven.

Lees ook:

Alle blogs

Scouting in Twente: de leukste scoutingclubs voor kinderen

Bosspelletjes, kampvuur, speurtochten en avontuur. Op de scouting beleef je van alles! Het is niet alleen leuk, maar ook ontzettend leerzaam én de kids zijn lekker veel buiten. In Twente zijn er genoeg leuke verenigingen om uit te kiezen, in deze blog hebben we ze allemaal verzameld!

Vrolijke lunchtrommels: maak van lunchen een feestje!

Het lijkt heel wat werk, maar met de juiste tips en vooral een la vol leuke accessoires maak je al snel een superleuke lunchbox om mee te nemen naar school. Lees snel verder voor lunchbox-inspiratie en tips voor leuke webshops met handige accessoires!

8x Coole traktatie inspiratie!

Ooh, wat worden kinderen toch blij als ze mogen trakteren. Hét momentje dat ze in de klas even in de schijnwerpers mogen staan. Maar voor ons als ouders kan het bedenken van die ene coole traktatie soms best voor wat hoofdbrekers zorgen.

Favoriete uitjes & adressen

Expeditie Twente

Speeltuin Morskieft

Zomervakantie bij Oyfo

Poolparty: Delfinoh bestaat 10 jaar!

Meer inspiratie

Poolparty: Delfinoh bestaat 10 jaar!

Vier het mee in het bad met een feestelijke disco

Open lesweek

Een week lang gratis dansen bij X-Dance!

Zomer museumdagen

Spelen, knutselen & proberen bij het Rijssens Museum. Modeltreinen en een ritje met de brandweerauto.

Fabelwezens

In de museumtuin van Natura Docet komen deze zomer wel 18 fabelwezens tot leven!