Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Kleine uitvinders maken het bij Oyfo!

Gepubliceerd op 25 november 2024

Welke uitvindingen hebben jullie vandaag al gebruikt? Waarschijnlijk lees je dit op je telefoon, een technisch hoogstandje! In dit museum ga je op ontdekkingsreis door de tijd. Door leuke opdrachten en handelingen ontdekken de kinderen wat techniek eigenlijk allemaal met en voor ze doet. Vergeet ook de glijbaan en de voorstelling niet!

Bij mijn oma stond nog een tijd de draaischijf telefoon. Als wij moeten uitbeelden dat we bellen maken we met onze vingers een ouderwetse ‘hoorn’. Weten jouw kids wat dat is? En hoe beelden zij een belletje maken uit? Ontdek samen hoe het vroeger was, hoe het nu is en blik vooruit naar de toekomst. 

Techniekmuseum

Verken Oyfo als een ware uitvinder. Je gaat op onderzoek uit door de verschillende zones met interactieve spellen. Je komt erachter hoe iets vanaf het begin af aan gemaakt en geproduceerd wordt. 

In de zone ‘De Maakbare Mens’ ontdekken jullie de wereld van protheses, maar ook moderne aanpassingen aan het lichaam die misschien niet noodzakelijk zijn… In het Atelier ga je dieper in op duurzaamheid. Fast Fashion is hier niet aan de orde. Maak zelf iets nieuws van (je eigen) oude materialen. In Onze planeet leer je over het klimaat. Hoe gaat het daar eigenlijk mee, en wat is je eigen aandeel daarin? Het museum is gevestigd in een oude Fabriek. Speel de game mee en wordt een onderdeel van de machine. Zorg ervoor dat de robotarm de juiste spullen bij elkaar brengt – en goed afleverd.

Er is nog veel meer te doen en te beleven, maar dat is natuurlijk het leukste om zelf te ontdekken!.

Hallo, spreek ik met Oyfo?

Doe het thuis

Na je bezoek zitten jullie vast vol met inspiratie en ideeën. In de winkel kan je leuke knutselpakketten kopen. Hiermee ga je thuis lekker mee aan de slag – dat leidt vast tot nog meer uitvindingen!

Kunstenschool

Hier vind je zeker weten een leuke nieuwe hobby. Deze link opent in een nieuwe tab Ze hebben een breed aanbod. Je kunt op muziekles, dansles, theaterles of beeldende kunst. In een groep of prive. Twijfel je nog? Probeer dan een korte cursus. Zo kun je verschillende dingen uitproberen, zonder dat je er meteen een jaar aan vast zit. 

Bistro 

In hetzelfde pand zit ook een gezellige birsto, Lust Bakery & Bistro. Begin of eindig je bezoek met een smakelijke lunch of een huisgemaakt gebakje. Jammie!

Kinderfeestje

Wist je dat je hier ook een heel leuk partijtje kunt vieren? De kids gaan eerst aan de slag met een leuk maak pakketje. Daarna ontdekken ze samen het museum. Natuurlijk is er ook ranja en een versierde tafel! Taart mag je zelf meenemen.

Super leuk om Oyfo te bezoeken met opa & oma! Welke uitvindingen herkennen zij? Wanneer gaan we?

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

Stapstenen wandeling Haaksbergen

Een heerlijk ommetje van 2km door het bos op Landgoed het Lankheet.

Kidsproof Kletspraat Natuur & dieren

Wat is de Nederlandse natuur toch mooi en wat valt er veel over te kletsen. Met de Kidsproof Kletspraat Natuur & dieren klets je uren vol met je kids. Met leuke vragen over de natuur, de seizoenen, de dieren om ons heen én meer.

Een echte Twentse voorjaarsvakantie

De leukste eropuit tips voor ouders & kids in Twente in en na de vakantie!

Olympische Winterspelen thuis

Kijken jullie ook met de kinderen naar de Olympische Winterspelen? Zó leuk om samen te genieten van al die wintersporten op televisie. Even omdenken en je kunt thuis ook met de kinderen een paar hele toffe winterspelletjes doen!

Meer inspiratie

Huis van de Uitvinder

Zet je uitvindersbril op en kom op ontdekkingstocht bij Oyfo!

Speeltuin Morskieft

Al 100 jaar heel veel speelplezier in binnen-en buitenspeeltuin Morskieft!

Alice in Wonderland (6+)

Verwacht poppenspel, inventieve decors en nieuwe muziek in het Wilminktheater!

Word uitvinder in de Museumfabriek

Ontdek de beste uitvindingen ooit met de 'ontdekkaart' en maak er daarna zelf een!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief