Blogs & inspiratie
3x maak je eigen Tie Dye shirt
Gepubliceerd op 2 juni 2024
Heeft jouw dochter al gevraagd naar het "tie dye en"? Bij ons gaat het nergens anders meer over! Loïs (12 jaar), dochter van collega Claudine, legt stap voor stap uit hoe je dit kunt doen samen met je dochter of zoon. Lees je mee?
Wij zijn op dit moment bezig om uit te zoeken of acrylverf of juist textielverf beter is en wat het shirt in de wasmachine doet. Soms lezen we ook dat het beter is om eerst het shirt met elastiekjes en al uit te spoelen. We gaan alles checken en laten dit z.s.m. in deze blog weten!
Tie dye shirt maken
Tie dye is zo leuk om zelf thuis te doen! Eerst ben ik naar de Action gegaan voor verf en elastiekjes. Benodigdheden: wit kledingstuk, bak warm water, zout, acrylverf, meerdere bidons, elastiekjes, gewoon water en iets waarop je het gaat doen (plastic zakken of tafelkleed).

– Doe zout in de bak met warm water, even roeren en leg dan het witte kledingstuk erin.
– Knijp het witte kledingstuk uit en leg het op plastic zakken.

– Doe acryl verf in de bidon. 1 deel acrylverf en 3 delen water. Schud de bidon. PS: Mijn vader was niet zo blij dat ik zijn bidons heb gebruikt 🙂

ONTWERP 1: SLORDIG
Voor het eerste ontwerp knijp je het shirt gewoon slordig bij elkaar en doe je er elastiekjes omheen.

– Dan pak je de bidon met het verfmengsel en verdeel je het over het shirt.

– Leg dan het shirt ergens neer en laat hem drogen.

ONTWERP 2: GEDRAAID
Voor het 2e ontwerp gebruik je een vork. Zet de vork met de punten midden in het shirt en draai de vork. Zo ontstaat er een draai.

– Doe er dan elastiekjes omheen. In de vorm van een soort ster, van 8 vakjes.

– Geef ieder vakje een kleur.
– Laat het kledingstuk nu een uur drogen.
ONTWERP 3: OPGEROLD
Voor het derde ontwerp rol je je shirt op en doe keer elastiekjes omheen. Geef ieder vakje een kleur.

– Laat het kledingstuk een uur drogen.
– Na het uur haal je van alle kledingstukken de elastiekjes eraf.
– Leg het nu ergens op een wasrek en laat hem nu 2 uur drogen.

– Als het shirt daarna niet droog genoeg is kan je het shirt altijd in de droger doen.
Veel plezier met tie dye-en!
Groetjes, Loïs
Lees ook:
Alle blogs
Alle kabouters verzamelen!
Sommige Twentse bossen hebben wel hele bijzondere bewoners. Op deze 6 routes kun je speuren naar (en een beetje speuren als) boskabouters! De routes zijn niet te lang, en daardoor heel geschikt voor de kleinere kinderen. De grotere kunnen mooi helpen speuren. Hé, daar zag ik er 1!
6x leuke binnenzwembaden in Twente
Zwemkleding aan, handdoek mee en plonsen maar! Bij een van de vele binnenbaden in Twente kun je heerlijk vrij zwemmen met de kinderen. In deze leuke binnenzwembaden kun je recreatief zwemmen met kinderen in en om Enschede, Hengelo, Almelo en Oldenzaal.
Lente: 11x buitenactiviteiten met kinderen
Na de lange wintermaanden hebben we de binnenmuren van ons huis wel genoeg gezien. In de lente willen we graag naar buiten. De eerste zonnestralen pakken, het eerste ijsje eten en genieten van bloesem en lammetjes. Hieronder lees je 11 lente-uitjes om buiten te doen met je kinderen.Meer inspiratie
Paaskermis
Van 4 t/m 12 april is het weer tijd voor de Paaskermis van Enschede!
Voorjaarskermis Denekamp
Kom zwieren, zwaaien, schieten en draaien voor een lage prijs op de kermis in Denekamp
Paard en Wagen tocht
Het mooiste uitzicht is vanaf de koets! Hennie en zijn paarden geven je een prachtige rit door Ootmarsum.