Memory Vrijheidsmuseum Nijverdal
Een uniek museum die je een deel van de Tweede Wereldoorlog laat beleven.
In het Memory Vrijheidsmuseum in Nijverdal beleef je als bezoeker de periode 1945, vanaf de opkomst van het Nationaal-Socialisme tot en met de bevrijding van Europa, stap voor stap.
Het hart van het museum wordt gevormd door levensechte diorama’s, waar de bezoeker met alle zintuigen de oorlog kan ervaren. Een indrukwekkende belevenis, maar ook zeer educatief voor de groepen 7 en 8. Een mooie aanvulling op de geschiedenislessen.
De diorama’s in het museum geven een aantal markante gebeurtenissen weer:
- De Duitse inval in Nederland
- De bezettingstijd
- De Jodenvervolging
- De geallieerde landingen op de stranden van Normandië
- Operatie Market Garden, de geallieerde opmars tot aan Arnhem
- Het Ardennenoffensief, de Duitse tegenaanval De V1 (vliegende bom) lanceringen vanuit Nijverdal
- De bevrijding van Nijverdal door de Canadezen
Ook is het mogelijk om in een Duitse bunker te zijn tijdens de invasie op de stranden van Normandië. Ervaar hoe het is om ondergedoken te zitten in een schuilplaats voor onderduikers.
Al met al een bijzonder museum die een bezoek waard is. Klik via de roze button door naar de website van het museum voor meer informatie.
Tip: in onze categorie Uiteten hebben wij gezellige restaurants voor je verzameld waar je heerlijk met de kids een hapje kunt eten.
Memory Vrijheidsmuseum Nijverdal
Grotestraat 13
7443 BA Nijverdal
Openingstijden
Dinsdag t/m zondag van 12:00 tot 17:00 uur (maandag gesloten).Openingstijden tijdens feestdagen vind je op hun website.
Prijs
kinderen 6 t/m 12 jaar: €7,50, volwassenen: €11,-Toon op kaart
Lijstjes voor Twente
Blogs & inspiratie
Alle blogs
De leukste buitenspeeltuinen van Twente
Lekker spelen in de buitenlucht! Wij hebben de leukste buiten speeltuinen voor je verzameld. Ken jij ze allemaal al?
Vlonderpad wandeling
Deze wandeling op Landgoed Singraven in Denekamp is prachtig in elk jaargetijde. Op de 'belevingsroute' van 7,5 vind je ook het Vlonderpad. Wij hebben een kortere kidsproof variant op de route voor je gevonden. Zo kan je in een uurtje (4,5 km) toch genieten van de omgeving, en houden de korte beentjes het ook prima vol!
6x terras met speeltuin
In onze regio zijn zoveel leuke terrasjes te vinden! Lekker een eindje fietsen en dan ergens neerploffen voor een verkoelend drankje of een hapje eten. Dan is het erg fijn als de kinderen zich ook vermaken. Wij hebben wat leuke terrassen mét speeltuin voor je. Onderaan vind je ze op de kaart!