Museum Min 40 Celsius
Beleef de ijstijd!Landschap, geologie en archeologie van de Achterhoek. Een museum met leuke activiteiten
Min40celsius is een verrassend bezoekerscentrum over het unieke landschap van de regio. Een speurtocht naar de bijzondere geologische geschiedenis, bijzondere fossielen, stuwwallen, ijstijden en de ijstijdzoogdieren, en het archeologische spoor van de Neanderthaler tot en met de Romeinen en Germanen. In het bezoekerscentrum mag je zelf graven naar botten als een echte paleontoloog of proberen vuur te maken met vuursteen. Voor scholen zijn er actieve lesprogramma’s. Of meld je aan voor een zoekexcursie en probeer je geluk uit door zelf te gaan zoeken naar een echt bot van een mammoet, een mooie steen of fossiel.
IJstijd Experience 2024 | 6 & 7 juli
Word zelf een paleontoloog. Tussen 11:00-17:00 kun je zoeken naar een fossiel, een mooie steen of bot. Kom alles te weten over mammoeten, neushoorns en walvissen. Verkleed je als een Neanderthaler, probeer vuur te maken of een eigen geluksteen. En nog veel meer. Een gezellige doe-dag met veel leuke leermomenten.
Kinderfeestje
IJskoud het leukste feestje. De kinderen gaan vuur maken en een amulet van speksteen. Ze gaan graven naar botten en fossielen, een speurtocht met opdrachten door het museum en samen als Neanderthalers op de foto. En voor de jarige is er nog een verrassing.
Tip: nog meer bijzondere plekjes in de Achterhoek vind je hier!
min 40 celsius
Hoofdstraat 14
7076 BB Varsselder
Openingstijden
woensdag 13:30-17:00zaterdag (tijdens schoolvakanties) 13:30-17:00
zondag: 13:30-17:00
Prijs
€7,50 (kinderen t/m 4 jaar gratis)Toon op kaart
Lijstjes voor Twente
Meer inspiratie
Kleuterbios: Dikkie Dik 2
Kinepolis Kleuterbios met Dikkie Dik 2: een leuk weekenduitje bij Kinepolis Enschede!
Tetem codeer workshops
Hoe zet je een robotje in beweging? Leer het bij de codeer workshops bij Tetem!
Nationale Voorleesdagen
De Nationale Voorleesdagen zijn weer van start gegaan. Lees het Prentenboek van het Jaar voor!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Spelletjes in de sneeuw!
Hoera, eindelijk sneeuw! Natuurlijk gaan we lekker sleeën en een sneeuwpop maken, maar je kunt nog veel meer leuke dingen doen met sneeuw. Wij hebben 10 toffe spelletjes met sneeuw verzameld voor nog meer sneeuwpret!
Schaatsen op natuurijs
Met de aangekondigde vorst begint het te kriebelen: zouden we op natuurijs kunnen schaatsen? Wij halen de schaatsen vast uit het vet en hebben schaatsplekken & tips op een rijtje gezet!
IJsbellen maken
Een winters kunstwerk van bellen. Met dit stappenplan maak je ze binnen no-time zelf.