Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Korenmolen De Hoop

Korenmolen De Hoop in Bunschoten is een prachtige molen die je kunt bezichtigen.

Eeuwenlang stond er langs de Spakenburger Gracht een korenmolen. De molen was flink beschadigd door een storm in 1930 en de kosten om de toch al wat vervallen molen te herstellen, waren te hoog. Totdat in 1967 een garagebedrijf de grond onder de molen wilde gaan gebruiken voor de bouw van een showroom. Daarin paste de molen niet en het historische gebouw werd met de grond gelijk gemaakt.
 
Eind vorige eeuw ontstonden er gedachten om de molen te gaan herbouwen. Een grote opgaaf, maar de stichting kreeg het voor elkaar. Op 30 november 2007 werd het startsein gegeven voor de bouw.
 
Bij de molen is ook een restaurant gerealiseerd met de toepasselijke naam Brasserie Wieken. Vanaf het terras bij de molen is er een prachtig uitzicht over de stadsweiden. De wieken malen gestaag hun rondjes terwijl de gasten beneden genieten van de geneugten van het leven.
 
De molen is te bezichtigen onder begeleiding van een molenaar op woensdagen en zaterdagen.

Op zoek naar een educatief kinderuitje? Kijk eens op Kidsproof.nl

Korenmolen De Hoop

Openingstijden De molen werkt op woensdag en zaterdag, dan kun je de molen bekijken.
Mail direct

Mail direct naar Korenmolen De Hoop

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer

Meer inspiratie

You Jump Amersfoort

Jumpen, rennen en vliegen bij dit grote en gave trampolinepark in Amersfoort

Bikepark Kidscross

Alle stoere kids opgelet! Kom Kidscrossen bij KidsCross Bikepark in Scherpenzeel!

Kinderboerderij Veenweide

Bij Balans kinderboerderij Veenweide valt altijd wat te beleven tussen de dieren of in de speeltuin

BoulesBitesBar Ede

Speel Jeu de Boules met het hele gezin en eet een lekker hapje bij BoulesBitesBar in Ede!

Uitgelicht

Bak ook mee voor KiKa!

Gave tip: Monster Jam, mis het niet!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Door Kidsproof getest: speurtocht bij de Grebbelinie

Nieuw en écht een aanrader! Onze Kidsproofblogger ging met haar kinderen naar Het Grebbelinie Bezoekerscentrum en deed de gloednieuwe interactieve speurtocht… en die kreeg een dikke duim omhoog!

De leukste uitjes met peuters en kleuters in Amersfoort en de Gelderse Vallei!

De regio Amersfoort en de Gelderse Vallei heeft zoveel leuke uitjes te bieden voor de allerkleinsten! Van actieve avonturen tot spannende ontdekkingen, er is voor ieder wat wils. We hebben alle leuke tips verzameld om samen met je peuter/kleuter een onvergetelijke tijd te beleven in deze prachtige omgeving!

Lammetjes kijken in regio Amersfoort & Gelderse Vallei

Geniet jij ook zo van de eerste zonnestralen in het voorjaar? En word jij ook zo vrolijk van de krokusjes en de eerste lammetjes of geitjes? Je kan ze op de volgende locaties komen bewonderen tijdens de lammetjesdagen.

7x toffe boerderij- en landwinkels met terras

Kaas, fruit, groenten en andere lokale lekkernijen kopen van de boer? Veel boerderijen hebben hun eigen boerderij of landwinkel, hoe leuk is dat? Wij hebben 7X toffe winkel locaties met terras (voor in de zomer) voor je verzameld. Leuk om met de kids naar toe te fietsen. Nu wordt lokaal boodschappen doen ineens heel leuk...

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief