Insectenhotel maken
Help het IVN met het het project Nederland Zoemt en maak thuis een eigen insectenhotel!
Doe-tip! Maak zelf een insectenhotel. Wilde bijen en andere insecten vinden het heerlijk om een beschutte plek te hebben. Een insectenhotel is daar de perfecte plek voor!
Meer dan de helft van alle 358 bijensoorten is bedreigd. Bijen zijn heel belangrijk voor onze voedselvoorziening: 80% van onze eetbare gewassen is afhankelijk van bestuiving door bijen en andere insecten. De grootste bedreiging voor de wilde bij, is het gebrek aan voedsel en nestgelegenheid.
Heggen, bosjes en houtwallen zijn grotendeels verdwenen en daarmee ook veel nestplaatsjes. IVN komt in actie voor de wilde bij met het project Nederland Zoemt. En dat is hard nodig! Help jij IVN mee? Bouw thuis een insectenhotel. Download de instructies op de website van het IVN!
Meer weten of instructies downloaden? Klik dan op de roze websitebutton.
Ontdek meer leuke en creatieve tips voor thuis op onze Blogpagina!
Blogs & inspiratie
Alle blogs
9x leuke boswandelingen met kinderen
Mooie boswandelingen met kinderen maak je in de prachtige bossen in regio Amersfoort. Wij hebben de leukste wandelbossen en -routes voor je op een rijtje gezet!
Vogelvoer maken: Dat kan iedereen!
Zelf vogelvoer maken is vrij eenvoudig en hartstikke leuk. En daarna vogeltjes spotten. Vink, mees, merel: zie jij het verschil?
6x de leukste dierenuitjes in de Gelderse Vallei
Ben jij ook zo gek op dieren en heb jij zin in een onvergetelijk dagje uit? Wij hebben 6 leuke dierenuitjes in de Gelderse Vallei voor je op een rijtje gezet. Met deze tips weet je zeker dat het een dag wordt om nóóit meer te vergeten! O ja, ook leuk voor (groot)ouders... Lees je mee?