Landgoed de Paltz
Landgoed de Paltz in Soest is een afwisselend landgoed met verrassende details en een leuke wandelroute.
Landgoed De Paltz is sinds 1 juli 2011 in eigendom en beheer van Het Utrechts Landschap. Het landgoed ligt in de gemeente Soest, tussen Soestduinen en Soesterberg. Het is een prachtig landgoed dat in 1876 werd ontworpen door de landschapsarchitecten Copijn en Springer. Het terrein van circa 80 hectare bestaat uit beukenlanen, zichtassen, waterpartijen, een statige villa, een koetshuis en een herderswoning.
De Paltz is een afwisselend landgoed met verrassende details. Het landgoed ligt midden in het hart van de Utrechtse Heuvelrug. Landgoed De Paltz grenst aan de voormalige Vliegbasis Soesterberg. Op het terrein bevindt zich ook het Herman van Veen Art Center, waar je heerlijke lekkernijen kunt kopen en kunst kan bewonderen. Op het terrein is ook een schattig kabouterdorpje én een doolhof!
Op de grens ligt een zandafgraving. De afgraving is in de 20ste eeuw ontstaan. In de afgraving ontwikkelde zich eerst een warm en droog heidelandschap, dat in de loop der jaren overgroeid is met bos. Het is de bedoeling om deze oude zandafgraving weer open te maken. Daarmee worden warmte minnende planten en dieren geholpen en wordt het contrast tussen het ontworpen park en de zandafgraving weer beter zichtbaar.
NB: Honden zijn op De Paltz niet toegestaan.
Ingang: aan de van Weerden Poelmanweg (N413), Soest of parkeerplaats bij de ingang van de Vliegbasis aan de Verlengde Paltzerweg
Foto: Bert van Ee
Bekijk het complete overzicht van Natuuruitjes en Actieve kinderuitjes
Meer inspiratie
Cross de herfstvakantie door!
Het pérfecte actieve gezinsuitje vind je bij Indoor Mountainbike in Almere.
Op ontdekking bij het NMM
Ga deze vakantie op spannende lasergame-missie, test je camouflage-skills en speel erop los in de Xplore!
Herfstvakantie in het Mediamuseum
Beeld & Geluid in Hilversum: een dag vol plezier en verwonderingBlogs & inspiratie
Alle blogs
Herfstvakantie uitjes in regio Amersfoort met kinderen
Heerlijk zeg, volgende week is het herfstvakantie! Tijd om eropuit te gaan. In regio Amersfoort & Gelderse Vallei zijn er volop leuke herfstuitjes. Naar het museum, naar het theater, zwemmen, herfstschatten zoeken, op watersafari gaan en meer. Ook iets buiten onze regio zijn er nog veel meer toffe tips te vinden. Kijk maar!
Herfststukjes- Jeugdtheater festival in de herfstvakantie
Herfstvakantie, dus tijd voor festival Herfststukjes! Met knotsgekke fantasievolle voorstellingen, spetterend muziektheater en hippe dans. Voorstellingen voor peuters, maar ook voor beginnende pubers en natuurlijk voor alle ouders, opa’s en oma’s. Ga je mee naar het theater?
Museumuitjes door heel Nederland
Klaar voor de herfstvakantie? Met deze museumtips en uitjes kun je eindeloos speuren en ontdekken. Ontdek de leukste musea door heel Nederland en maak van elke dag een avontuur, binnen én buiten!