Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Molen De Hoop

In Appel staat molen De Hoop; een voormalige oliemolen die in 2005 gerestaureerd is.

Molen De Hoop in Appel is vermoedelijk een voormalige oliemolen, afkomstig uit de omgeving van Zwolle. De eerste eigenaresse van de huidige molen was Mevr. A.F.E. barones van Goltstein, die de molen in erfpacht aan de eerste molenaar E. van de Poll uitgaf.
Via enkele andere eigenaren kwam de molen in 1970 in bezit van A.J.H. Toele en na diens overlijden in 1973 zijn weduwe. Sinds 2002 is de molen eigendom van het echtpaar Krijnen.
Door gebrek aan onderhoud heeft de molen jarenlang in vervallen toestand met één roede stil gestaan. De huidige eigenaren hebben met steun van de gemeente Nijkerk en de provincie Gelderland in 2004 kans gezien een grootscheepse restauratie in gang te zetten, waardoor de molen in oktober 2005 weer maalvaardig was. Tevens werd toen de opgeschoten hoge en dichte begroeing rond de molen flink uitgedund.
De huidige molenaar is Bert Huisman.

Molen De Hoop

Barneveldseweg 178

3862 PD Nijkerk

Mail direct

Mail direct naar Molen De Hoop

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Uitgelicht

Blogs & inspiratie

Alle blogs

5x Stoere uitjes in regio Amersfoort

Is jouw koter niet bang voor hoogtes, bergen en klimparcours en dol op stoere activiteiten? Deze uitjes in de regio zijn ideaal voor dappere kids. Klaar voor actie? GO!

9x leuke boswandelingen met kinderen

Mooie boswandelingen met kinderen maak je in de prachtige bossen in regio Amersfoort. Wij hebben de leukste wandelbossen en -routes voor je op een rijtje gezet!

Jeugtheater festival Lente-Uitjes

Voorjaarsvakantie, dus tijd voor festival Lente-Uitjes! Tijdens dit vrolijke jeugdtheater festival zie je de tofste voorstellingen vol humor en fantasie: eigenwijze verhalen, herkenbare momenten en een dans- en muziektheaterspektakel voorbij komen.

Carnavalsoptochten in en om Amersfoort

Alaaf...Alaaf...in Amersfoort en omgeving vieren ze ook carnaval! Dus haal je verkleedkleding uit de kast, verf je haar in de gekste kleuren, want het is tijd om mee te feesten met de leukste carnavalsoptochten!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief