Wolvenexcursie op de Veluwe
Ga mee op pad met Natuurmonumenten en ontdek alles over wolven bij Planken Wambuis
De Veluwe voelt ineens nóg spannender als je weet dat de wolf hier weer leeft. Tijdens deze begeleide wandeling bij Planken Wambuis duiken jullie samen met een gids van Natuurmonumenten in het leven van dit bijzondere dier.
Wat ga je ontdekken tijdens de wandeling?
Samen wandelen jullie door de bossen rond Otterlo. De gids vertelt onderweg alles over wolvensporen, leefgebied en gedrag. Hoe herken je pootafdrukken? Wat betekent de terugkeer van de wolf voor de natuur? En hoe gaan mens en wolf eigenlijk samen? Je kijkt hier echt anders naar het landschap (en naar elke afdruk in het zand).
De route is ongeveer 4 kilometer en goed te doen als je graag buiten bent. Verwacht geen wolven spotten, wél een boeiende uitleg en volop ruimte om vragen te stellen.
✓ Begeleide wandeling met ervaren natuurgids
✓ Interessant voor oudere kinderen die alles willen weten
✓ Mooie Veluwse natuur bij Planken Wambuis
Praktische tips voor ouders
Deze wolvenexcursie is geschikt voor volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar. Trek stevige schoenen aan en draag bedekkende kleding, tekencheck achteraf hoort erbij. Honden mogen helaas niet mee. Startpunt is parkeerplaats Oud Reemst in Otterlo. Tickets koop je vooraf online via Natuurmonumenten.
Druk op de roze website button en meld jullie aan voor deze leerzame wandeling over wolven op de Veluwe!
Tip: in onze categorie Eropuit vind je nog veel meer natuuruitjes in de regio Amersfoort.
Data:
- zaterdag 21 februari 2026
PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.
Natuurmonumenten NL
Harderwijkerweg 1A
6731 ST Otterlo
Openingstijden
13:00 tot 15:30 uurPrijs
Zie websiteToon op kaart
Lijstjes voor Amersfoort
Meer inspiratie
Blogs & inspiratie
Alle blogs
4 x leuke unicorns traktaties om zelf te maken
Unicorns zijn bij veel kinderen razend populair. Superleuk om deze unicorn-traktaties met je verjaardag uit te delen! In de klas of gewoon lekker thuis. Ze zien er mooi uit en zijn ook nog eens ontzettend lekker!
Vogelvoer maken: Dat kan iedereen!
Zelf vogelvoer maken is vrij eenvoudig en hartstikke leuk. En daarna vogeltjes spotten. Vink, mees, merel: zie jij het verschil?
9x leuke boswandelingen met kinderen
Mooie boswandelingen met kinderen maak je in de prachtige bossen in regio Amersfoort. Wij hebben de leukste wandelbossen en -routes voor je op een rijtje gezet!