Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Een weekendvullend programma in Zeist!

Gepubliceerd op 27 augustus 2026

Een dagje of weekend weg op de Utrechtse Heuvelrug? Wij gingen je voor! We overnachtten in Vakantiepark De Krakeling, bezochten de Pyramide van Austerlitz, genoten van de prachtige natuur en zagen de tijd voorbij vliegen.

Voor een dagje uit of weekendje weg met kinderen zit je zeker goed in Zeist. Eigenlijk is een weekend zelfs nog te kort! Met een klimbos, pannenkoekenhuis, Slot Zeist en andere highlights rondom de bossen van de Utrechtse Heuvelrug, vermaken de kids zich gegarandeerd. En ouders natuurlijk ook!

Onze mamablogger maakte vast een proefnacht en -dag met haar kids bij Vakantiepark De Krakeling. En op school hadden de kids daarna een hoop te vertellen!

Overnachten bij Vakantiepark De Krakeling

Wat een feestje is het hier! En niet alleen voor kinderen, zeker ook voor ouders. Onze kids konden bij aankomst niet wachten om de waterspeeltuin in te duiken. Lekker spelen met water, over het water klimmen en natuurlijk zandtaartjes bakken. Ondertussen genoten wij als ouders van een drankje op het fijne terras van Bistro Jan, dat aan de waterspeeltuin ligt. Zo heb je goed zicht op de kinderen terwijl je zelf even lekker zit.

Niet alleen de waterspeeltuin was trouwens een topper, ook in de verschillende speeltuinen op het vakantiepark vermaakten onze kinderen zich opperbest. Na al dat spelen aten we heerlijk bij de bistro. Wij vonden de zalm een echte aanrader. Nog een tip: de verschillende limonades voor de kinderen. Jummie!

Daarna was het tijd voor… jawel, de hottub! Samen met de kids zaten we in het donker heerlijk warm te bubbelen. We telden de sterren en zagen zelfs verschillende vleermuisjes langsvliegen, dat was echt zo’n speciale ervaring!

Uitgeslapen en wel liepen we de volgende morgen richting De Koffiezaak voor knapperige broodjes, verse jus en koffie van vers gemalen bonen. De geur van net vers gebakken broodjes kwam ons al van ver tegemoet!

Op de terugweg naar onze Lodge namen we een andere route. Het kidsteam was al aan de slag, dus konden we direct een kijkje nemen bij de activiteit van vandaag! Iedere zaterdag wordt er geknutseld en zijn er leuke speur- en spelactiviteiten te doen. Ook zijn er op het park verschillende leuke houten speeltuinen waar kinderen zich prima kunnen vermaken.

Ouders kunnen heerlijk een momentje voor zichzelf boeken in de pipowagen op het park voor een massage. Deze is het hele jaar door te boeken voor gasten.

Tot slot nog een pluspunt dat we zeker moeten noemen: het hele park is lekker ruim opgezet in de prachtige natuur. Rondom de accommodaties is genoeg plek om te spelen of relaxen. Wij waren er nu maar één nachtje, maar komen zeker nog eens terug!

Spelen bij de Pyramide van Austerlitz

Een van de highlights van de Utrechtse Heuvelrug is de Pyramide van Austerlitz. We planden dus ook tijd in om de pyramide een bezoekje te brengen. Helaas was de pyramide op dat moment niet te beklimmen, maar dat mocht de pret zeker niet drukken! Het hele gebied is trouwens prachtig, je kan er verschillende wandelroutes lopen (en fietsen) en wild spotten. Honden mogen aangelijnd mee.

Aan de voet van de Pyramide ligt het Lunapark dat al meer dan 130 jaar bestaat. De kids keken hun ogen uit bij de zweefmolen, het treintje, de botsauto’s en de draaimolen. Ook is er een grote speeltuin waar ze lekker veel energie kwijt kunnen! Vanaf het ruime terras heb je goed uitzicht op de speeltuin en er zijn genoeg schaduwplekken. Een gezellig dagje uit voor het hele gezin.

Meer tips voor een bezoek aan Zeist met kids

Zin in nog meer leuke uitjes? Geen probleem, in en om Zeist is nog veel meer te beleven!

Voor de sportieve kids is er genoeg keuze. Zo kun je gaan mountainbiken bij MTB Center Austerlitz Deze link opent in een nieuwe tab of de hoogte in bij Klimbos Zeist Deze link opent in een nieuwe tab. Is het een warme dag? Dan ligt zwembad Dijnselburg Deze link opent in een nieuwe tab vlak naast het klimbos voor een verfrissende afsluiting.

Spelen en lekker eten gaat natuurlijk ook prima samen! Bij Pannenkoekenhuis Het Jagershuys Deze link opent in een nieuwe tab schuif je aan voor een heerlijke pannenkoek. Ook Speeltuin Blik en Burgers Deze link opent in een nieuwe tab is een leuke tip. Voor de allerkleinsten is Kindercafé Achter ’t Behang Deze link opent in een nieuwe tab een fijne plek om te spelen terwijl jij zelf even rustig kunt zitten.

Liever de natuur in? Dan zit je in Zeist ook helemaal goed. Breng bijvoorbeeld een bezoek aan Bezoekerscentrum De Boswerf Deze link opent in een nieuwe tab of trek je wandelschoenen aan voor een wandeling door het Zeisterbos Deze link opent in een nieuwe tab. Ook over de heide bij Landgoed Heidestein Deze link opent in een nieuwe tab en in Leusden bij Landgoed Den Treek Deze link opent in een nieuwe tab kun je prachtig wandelen. Het centrum van Zeist ligt zelfs direct aan het Zeisterbos, dus je bent zo midden in het groen!

Een beetje cultuur mag natuurlijk niet ontbreken. In het centrum van Zeist vind je het prachtige Slot Zeist Deze link opent in een nieuwe tab. Wandel door de tuinen, neem plaats voor een lunch of bezoek een van de exposities. En zijn jouw kids gek op theater? Kijk dan zeker even bij Hotel Theater FIGI Deze link opent in een nieuwe tab of er een leuke kindervoorstelling op de agenda staat.

Zoals je ziet, is er genoeg te doen voor een dagje uit. Maar eerlijk? Wij zouden er gewoon een heel weekend van maken!

Op zoek naar alle familie-uitjes in Zeist? Klik dan door via de roze button.

Mamablogger Anique woont samen met haar man en twee kinderen in Soest. Ze gaan graag op onderzoek uit en vinden het leuk om van alles uit te proberen. Het liefst veel verschillende uitjes; creatief, actief, leerzaam maar ook rustgevend. Daarom vinden ze het zo leuk om voor Kidsproof activiteiten te testen. Je komt telkens weer op verrassende en superleuke nieuwe plekken.

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

7x leuke klimtorens in Nederland

In de meest gekke vormen en vooral súper hoog... Het is even een flinke klim omhoog, maar vanaf deze uitkijktorens heb je prachtig uitzicht over het Nederlandse landschap. Vergeet niet je hoogtevrees thuis te laten!

Waarom zwemles volgen bij R&A Vathorst

Collega Maud vertelt over haar ervaringen met R&A Sports & Swimming in Amersfoort.
Mijn vier kinderen hebben inmiddels allemaal hun ABC-zwemdiploma’s. En geloof me, ik zit een stuk rustiger langs het zwembad en aan zee sindsdien. Ik weet nog goed hoe lastig ik het vond om een goede zwemschool te vinden. Waar kijk je naar, waar let je op, wat kost het....

7x toffe boerderij- en landwinkels met terras

Kaas, fruit, groenten en andere lokale lekkernijen kopen van de boer? Veel boerderijen hebben hun eigen boerderij of landwinkel, hoe leuk is dat? Wij hebben 7X toffe winkel locaties met terras (voor in de zomer) voor je verzameld. Leuk om met de kids naar toe te fietsen. Nu wordt lokaal boodschappen doen ineens heel leuk...

Ontdek gamen in de buitenlucht bij Fort Vertier

Onze Kidsproof-reporters (7 en 9 jaar) hebben Fort Vertier vlakbij Harderwijk getest. Gamen in de buitenlucht waarbij je direct iets te weten komt over de Romeinen die hier vroeger hebben gewoond.

Favoriete uitjes & adressen

Play-in; zo cool!

Future Village Festival

Voorlezen in nijntje museum

Fort Vertier kinderfeestje

Muziekproeverij bij Scholen in de Kunst

Samen in beweging

Meer inspiratie

Beleef de Middeleeuwen

Neem een kijkje in de Middeleeuwen bij de familie Sibbe op landgoed Schothorst

Future Village Festival

Sluit de zomer af met het Future Village Festival in het Bosspot Openluchttheater Amersfoort.

Poppentheaterfestival ‘Poppen in het park’

Save the date: kom jij ook naar het superleuke Poppentheaterfestival in Park Randenbroek in Amersfoort?

Vleermuisavonden bij Dierenpark Amersfoort

Ontdek samen met DierenPark Amersfoort de wereld van vleermuizen tijdens een bijzondere avondexcursie.

NU: tickets met korting voor de show van Disney On Ice

Boek nu met korting voor de nieuwe, magische ijsshow in de kerstvakantie!

Lepeltje Lepeltje Festival Amersfoort

Foodtrucks, muziek, kindervertier en meer. Even nazomeren doe je bij het Lepeltje Lepeltje Festival

Disco zwemmen

Laat je dansmoves zien bij R&A Sports & Swimming in Vathorst tijdens het Disco Zwemmen.

Proefweek bij Scholen in de Kunst

Ontdek tijdens de Proefweek van Scholen in de Kunst welk creatief talent bij jullie past.

Wat een gave winactie weer! Klik door om mee te doen!

Ik doe mee!