Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

10 gave doe-het-zelf ideeën voor Koningsdag!

Gepubliceerd op 1 mei 2023

Wat gaan jullie doen op Koningsdag? Met een kleedje op de vrijmarkt zitten om speelgoed waar de kids op uitgekeken zijn te verkopen? Naar de kermis? Of gewoon lekker thuis genieten van een dagje vrij?

Wij maken meestal een combi. ’s Morgens vroeg eerst even naar de vrijmarkt om te struinen tussen de tweedehands spulletjes. Dan ergens, liefst op een terrasje, een lekker broodje eten en ’s middags thuis. Spelletje doen, samen koken, knutselen, liefst in koninklijk thema natuurlijk.

Als ik iets lekkers klaarmaak voor bij de thee of als snack, scoor ik hoge ogen met mijn cupcakes met tulpjes Deze link opent in een nieuwe tab, kroontjes van mango Deze link opent in een nieuwe tab (of van ander vers fruit) en met een verrassing van Hollandse stroopwafeltjes Deze link opent in een nieuwe tab. Allemaal ‘Oranje Boven’! Ook leuk als traktatie trouwens als je kind ergens in de buurt van Koningsdag jarig is. Of om op de vrijmarkt te verkopen.

Als je kinderen op de vrijmarkt gaan zitten om spulletjes te verkopen, maak dan een grabbelton Deze link opent in een nieuwe tab voor ze voor alle kleine dingetjes. Reken maar dat ze dat leuk vinden.

En kan een van je kinderen een beetje schminken? Ook dat is een leuke manier om een centje bij te verdienen. Deze voorbeelden van een libelle Deze link opent in een nieuwe tab, clowntje Deze link opent in een nieuwe tab en een Nederlandse vlag Deze link opent in een nieuwe tab zijn helemaal niet ingewikkeld om na te maken. Succes gegarandeerd.

En houden jouw kids van knutselen? Dan zijn dit natuurlijk toppers om te maken op Koningsdag. Een kroontje Deze link opent in een nieuwe tab, ‘koninklijke’ haarspeldjes Deze link opent in een nieuwe tab of een vlaggenslinger Deze link opent in een nieuwe tab in de kleuren van de Nederlandse vlag.

Fijne Koningsdag!

Lees ook:

Alle blogs

6 x leuke indoorspeeltuinen in en om Amersfoort

Weer of geen weer af en toe moeten je kinderen even wat energie kwijt en lekker spelen! Hier vind je 6 leuke indoorspeeltuinen waar ze kunnen uitrazen. Ook leuk voor een kinderfeestje.

Een weekendvullend programma in Zeist!

Een dagje of weekend weg op de Utrechtse Heuvelrug? Wij gingen je voor! We bezochten de Pyramide van Austerlitz, verbleven op Vakantiepark De Krakeling, genoten van de prachtige natuur en zagen de tijd voorbij vliegen.

Gratis voorstellingen voor kids bij theater Flint

Kom een gluren met je kinderen in het theater en geniet van voorstellingen vol met muziek, dans avontuur, fantasie en meer! Verbreed je horizon en laat je verrassen door drie gratis jeugdvoorstellingen in theater Flint.

Sinterklaasfeest bij Pathé

De bioscoop is een Sinterklaasparadijs voor de kleintjes. Mét kans op een toffe prijs! Lees wat er van 1 oktober t/m 5 december te doen is in de bioscoop!

Favoriete uitjes & adressen

De Winter Wonder Tuin 2+

Swap Sint- speelgoed inzameling of ruilen

Huis van Sinterklaas

Spelletjesfans opgelet, dit wil je niet missen!

Een uitje naar Vakantiepark De Krakeling

Meer inspiratie

Vikingweekend en oude ambachten

Ontmoet de vikingen en andere vroege middeleeuwers dit weekend bij het Groene Huis in Amersfoort

Paddenstoelen speuren

Ga samen op pad met het paddenstoelenkoffertje en speur naar bijzondere zwammen

Disco zwemmen

Laat je dansmoves zien bij R&A Sports & Swimming in Vathorst tijdens het Disco Zwemmen.

Spelletjesfans opgelet, dit wil je niet missen!

Ontdek de leukste spellen bij het Spellenspektakel in Jaarbeurs Utrecht, op 7 en 8 november.

Win een familieconcert met hotelovernachting in Amsterdam
Doe mee en maak kans op een familieconcert mét hotelovernachting in Amsterdam!

Ik doe mee!