

Blogs & inspiratie
Fijne plekken waar je op natuurijs kunt schaatsen in Amersfoort en omgeving
Gepubliceerd op 22 december 2022
Heeft de schaatskoorts jullie ook te pakken en wachten jullie ook met smart wanneer je kunt schaatsen op natuurijs? Wij hebben de plekken waar je (waarschijnlijk) kunt schaatsen op natuurijs in en om Amersfoort voor je op een rijtje gezet.

1. Bij de Amersfoortse IJsvereniging Deze link opent in een nieuwe tab zijn ze druk bezig met de voorbereidingen om op natuurijs aan de Rubenssstraat te schaatsen. Houd de website in de gaten wanneer ze exact open gaan en op welke tijden je er kunt schaatsen.
2. Op de vijver in het bos van Birkhoven Deze link opent in een nieuwe tab, aan de Barchman Wuytierslaan wordt druk geschaatst als het zo blijft vriezen. Vergeet daar niet om ook van de natuur te genieten.
3. In Hoevelaken kun je je schaatsen onder binden op de vijver van het Hoevelakense bos. Deze link opent in een nieuwe tab Ook bij recreatie Overbos kun je terecht wanneer het nog even flink doorvriest.
4. Wanneer het flink vriest kun je in Leusden schaatsen op de vijver van het Burg. Buininpark. check voor de zekereheid wel wanneer het ijs dik genoeg is.
5. Bij de vijver van winkelcentrum Emiclaer Deze link opent in een nieuwe tab ligt er een laag ijs van 4-7 als het enkele dagen flink heeft gevroren. Je mag erop schaatsen, maar er ligt nog wel wat open water. Nog even afwachten dus (of goed uitkijken).
6. Door heel de wijk Vathorst zijn de slootjes en grachten dichtgevroren. Check van te voren of er niet te veel mensen op het ijs zijn. Wanneer je een rondje schaatst kun je oa. bij Daphne in de Kas Deze link opent in een nieuwe tab in de Bron en bij Restaurant Lot Deze link opent in een nieuwe tab in Waterdorp een warme versnapering krijgen.
7. Wanneer het hard genoeg en langs vriest kun je op dit prachtige meer tussen Woudenberg en Leusden schaatsen. – Bind de ijzers maar onder, want op 17 & 18 december kun je (waarschijnlijk) schaatsen op het Henschotermeer Deze link opent in een nieuwe tab. Koop van te voren wel een toegangskaartje-.
8. Peter’s Baan in Soest Deze link opent in een nieuwe tab is open. Bij deze natuurijsbaan kun je van te voren een abonnement kopen en laat vanwege de coronamaatregelen een beperkt aantal mensen toe op het ijs. Houd hun Facebooksite in de gaten om te kijken wanneer ze open gaan.
9. Iets verder weg, maar ook heel leuk; de Veenendaalse Schaatsvereniging De Greb Deze link opent in een nieuwe tab kun je op het natuurijs schaatsen.
Als je gaat schaatsen op natuurijs, check voor de zekerheid of het mag en of het open is.
We hebben waarschijnlijk nog lang niet alle schaatsplekken genoemd, dus wanneer je er nog eentje weet, geef het door en we zetten deze erbij.
Veel schaatsplezier!
Sherida
Veel schaatsplezier!
Lees ook:
Alle blogs

Wat is er allemaal te doen bij recreatiegebied Zeumeren?
Wanneer er weer van die warme zonnige dagen aanbreken is recreatiegebied Zeumeren bij ons favoriet. Lekker afkoelen en zwemmen met het hele gezin. Maar wist je dat naast het zwemmen er nog veel te beleven is in dit groenrijke gebied van Leisurelands? Wij delen onze favoriete tips.
18 tips voor de zomervakantie in regio Amersfoort en Gelderse Vallei
Yes, zomervakantie! Lekker niet de wekker zetten en vooral heel veel leuke dingen samen doen. Wij hebben alvast 18 toffe zomertips voor je verzameld. Van dierenuitjes, museumbezoek of plonsen in een zwembad tot natuurtips, gezellige speellocaties en meer. Lees je mee?
Zomeruitjes door heel NL
Klaar voor de zomervakantie? Met deze uitjes en tips kan ie niet lang genoeg duren. Ontdek deze superleuke uitjes door heel Nederland en maak van elke dag een feestje, ook als het regent!Meer inspiratie

Zomervakantie tussen de dieren
Nieuw! Bezoek deze zomer de gloednieuwe Chimpanseevallei van DierenPark Amersfoort!
Zomervakantie in het Mondriaanhuis
Kom alles te weten over kunstenaar Piet Mondriaan in zijn geboortehuis en kinderworkshops in de zomer!
Jij Bouwt de Toekomst
Techniek, theater en toffe doe-activiteiten voor kinderen – op het Bouw- en Infrapark in Harderwijk.
Koel chillen | Zomer bij Pathé
Geniet in de airco van avonturen van de Smurfen, van Lilo & Stitch en meer populaire filmhelden!
creatieve workshops in de vakantie
In de laatste week van de zomervakantie hoeven de kids zich geen moment te vervelen!
18x zomervakantietips
Yes, zomervakantie! Lekker niet de wekker zetten en vooral heel veel leuke dingen samen doen!
Zwempret in de vakantie
Yeah, Zomervakantie en dat betekent zwempret bij R&A Sport en Swimming in Amersfoort!