

Blogs & inspiratie
Op Berenjacht in de regio Amersfoort!
Gepubliceerd op 17 juni 2024
Een superleuk initiatief voor kinderen is overgewaaid uit het buitenland en ineens razend populair in Nederland. Ook in en om Amersfoort zetten mensen massaal een beer voor het raam, zodat kinderen in hun eigen plaats op berenjacht kunnen.

De berenjacht komt overgewaaid uit Australië en het Verenigd Koninkrijk. Het populaire prentenboek ‘We gaan op berenjacht’, geschreven in 1995 door Michael Rosen en Helen Oxenbury, diende als inspiratie.
Waar het om draait, is dat je samen op speurtocht gaat naar de beren. Zo kun je een wandeling in je eigen buurt leuker maken. De initiatiefnemers in Nederland vragen iedereen wel rekening te houden met de maatregelen van het kabinet en de adviezen van het RIVM. Het is dus niet de bedoeling dat je in andere plaatsen op jacht gaat. (Let op dat je anderhalve meter afstand houdt).
Iedereen kan via dit formulier Deze link opent in een nieuwe tab aangeven dat hij of zij een beer voor het raam heeft gezet. Al die beren komen vervolgens in dit overzicht Deze link opent in een nieuwe tab te staan, waarna kinderen die beren kunnen zoeken.
N.b.: Dit initiatief blijkt momenteel zo populair te zijn dat er even geen nieuwe beren in het overzicht bij kunnen, maar ondertussen kun je natuurlijk gerust met de kinderen op zoek naar beren in de wijk! Ik heb al meerdere foto’s voorbij zien komen van beren in Amersfoort, Ermelo en Soest!
Tip1: Er zijn ook locale initiatieven. Wanneer je in Hooglanderveen/Vathorst Deze link opent in een nieuwe tab woont kun je je hier ook aanmelden en kijken waar de beren Deze link opent in een nieuwe tab staan.
Tip: het boek is ook erg leuk om te lezen! Je kunt deze bijvoorbeeld kopen bij De Algemene Boekhandel Amersfoort Deze link opent in een nieuwe tab
Veel plezier met de berenjacht!
Liefs,
Sherida
Lees ook:
Alle blogs

Springplezier bij You Jump Amersfoort
Gave tricks en stunts leren of rennen en vliegen door het trampolinepark: beleef het bij You Jump Amersfoort!
Top 8 uitjes voor kids op de Utrechtse Heuvelrug
Heb je zin in actie, buiten spelen, de natuur ontdekken, chillen en lekker eten? Kom dan een dagje of weekend naar de Utrechtse Heuvelrug! Hier wordt iedere dag een avontuur. Er valt in dit mooie stukje Midden-Nederland vol bos, hei, duinen en kastelen zo veel te beleven. Wat precies? Je leest het hier!
Natuuruitjes en buiten activiteiten met kinderen
Het is heerlijk weer om naar buiten te gaan en de prachtige natuur in en om Amersfoort te ontdekken. Op zoek naar een tof natuuruitje of leuke buitenactiviteit voor je kinderen? Lees dan snel verder.Meer inspiratie

Xperience Day 2025
Doe mee met de workshops, geniet van optredens en neem een kijkje achter de schermen en nog veel meer...
Ga je mee naar buiten?
Blote voetenpad, waterdiertjes speuren, interactieve wandelingen en meer!
100 jaar Fietsend Nederland
Nieuw!Transportfiets, bakfiets en nog veel meer fietsen zie je tijdens deze nieuwe expositie op de Veluwe