Rondleiding door Amersfoort
Laat je door een gids van het Gilde rondleiden door bijvoorbeeld historisch of Joods Amersfoort.
De gidsen van het Gilde Amersfoort geven verschillende rondleidingen door Amersfoort en omgeving.
Bijvoorbeeld door de historische binnenstad van Amersfoort, met een bezoek aan de beroemde Koppelpoort. Op woensdag- of zaterdagmiddag.
Een ander mogelijk kinderuitje is een rondleiding binnen en buiten de grootste en oudste kerk van Amersfoort; de St. Joriskerk. Op donderdagmiddag.
Na de vondst van een Mariabeeldje in 1444 werd Amersfoort een pelgrimsstad. De Onze Lieve Vrouwetoren is gebouwd met het geld van de pelgrims. De resten van het beeldje, die in de Oud-Katholieke kerk in de Amersfoortse binnenstad liggen, staan centraal in de pelgrimswandeling. Ook de r.k. St. Franciscus Xaveriuskerk wordt bezocht. Deze rondleiding is alleen op een aantal zaterdagen.
De Joden vonden gastvrijheid in Amersfoort toen vele steden nog hun poorten voor hen gesloten lieten. Zij brachten door de textielnijverheid en de tabaksteelt welvaart in Amersfoort. In deze wandeling door Joods Amersfoort breng je een bezoek aan de begraafplaats en aan de synagoge. Op een aantal dagen in juni, juli en augustus.
Of wat dacht je van een beiaardwandeling met beklimming van de Onze Lieve Vrouw toren ? Op de uurwerkzolder krijg je uitleg over de werking van de twee carillons in de toren. En je kunt de beiaardier zien spelen. De beiaardwandeling is op zaterdagmiddag.
Ook een rondleiding door Kamp Amersfoort of bij het Belgenmonument behoren tot de mogelijkheden.
Gilde Amersfoort
Groenmarkt 19
3811 CP Amersfoort
Openingstijden
Klik op 'naar website' voor de actuele data, tijden en prijzen.Prijs
Vanaf € 3,- voor kinderen tot en met 14 jaar, volwassenen € 4,- per persoon.Toon op kaart
Lijstjes voor Amersfoort
Meer inspiratie
Kinderboerderij Veenweide
Bij Balans kinderboerderij Veenweide valt altijd wat te beleven tussen de dieren of in de speeltuin
Stairway to..?
Ontdek samen ladders en trappen in de verrassende familietentoonstelling bij Kunsthal KAdE in Amersfoort.
Bikepark Kidscross
Alle stoere kids opgelet! Kom Kidscrossen bij KidsCross Bikepark in Scherpenzeel!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Lammetjes kijken in regio Amersfoort & Gelderse Vallei
Geniet jij ook zo van de eerste zonnestralen in het voorjaar? En word jij ook zo vrolijk van de krokusjes en de eerste lammetjes of geitjes? Je kan ze op de volgende locaties komen bewonderen tijdens de lammetjesdagen.
10x leuke grappen voor 1 april!
Je kinderen in de maling nemen... klinkt niet aardig maar deze grapjes zullen ze vast waarderen! Of zullen zij jóu vandaag te slim af zijn?
7x toffe boerderij- en landwinkels met terras
Kaas, fruit, groenten en andere lokale lekkernijen kopen van de boer? Veel boerderijen hebben hun eigen boerderij of landwinkel, hoe leuk is dat? Wij hebben 7X toffe winkel locaties met terras (voor in de zomer) voor je verzameld. Leuk om met de kids naar toe te fietsen. Nu wordt lokaal boodschappen doen ineens heel leuk...