Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Bezoekerscentrum Arkemheen

In het bezoekerscentrum krijg je op educatieve & interactieve manier een beeld van polder Arkemheen.

In het bezoekerscentrum krijg je op een educatieve en interactieve manier een beeld over de waarden van en de belangen in de polder Arkemheen.

De tentoonstelling is ingericht door Waterschap Vallei&Eem, drinkwaterbedrijf Vitens, Staatsbosbeheer, LTO- Noord en Stichting Stoomgemaal en bezoekerscentrum Arkemheen.
 
Het gaat in de tentoonstelling om:
* de waterhuishouding en kwaliteit;
* de agrarische bedrijfsvoering;
* de unieke flora en fauna;
* de drinkwatervoorziening.
* Nationaal landschap Akemheen-Eemland
 
Tijdens de maaldagen van het stoomgemaal worden er in en om het bezoekerscentrum allerlei activiteiten georganiseerd.
 
Op de zolder van het bezoekerscentrum is een schitterend vogeluitkijkpunt en er vinden wisselende tentoonstellingen plaats. Ook kan men een film over het Nationaal landschap Arkemheen-Eemland bekijken.
Het Kikkerpad vertrekt ook vanaf het Bezoekerscentrum. Het KikkerPad is een beleef- en doeroute voor kinderen van 4 tot 8 jaar en hun begeleiders. Kees de Kikker en Paula Pad nemen je mee de polder (randen) in en laten je ontdekken!

In het bezoekerscentrum kun je koffie, thee, frisdrank en versnaperingen verkrijgen.

>Foto: copyright by Hans Krudde

Bezoekerscentrum Arkemheen

Zeedijk 6

3861 MD Nijkerk

Openingstijden Je bent welkom van 1 april tot 1 november. 

De openingstijden zijn: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur.

In juni, juli en augustus ook op zondag van 11.00 tot 16.00 uur.
Prijs Gratis toegang. Tijdens maaldagen van 11-16 uur wordt er wel entree geheven.
Mail direct

Mail direct naar Bezoekerscentrum Arkemheen

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lees verder onder deze advertentie

Uitgelicht

Kinepolis: Familieticket met korting

NIEUW: Play Kinetix – Interactief gamepark!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Vogelvoer maken: Dat kan iedereen!

Zelf vogelvoer maken is vrij eenvoudig en hartstikke leuk. En daarna vogeltjes spotten. Vink, mees, merel: zie jij het verschil?

4 x leuke unicorns traktaties om zelf te maken

Unicorns zijn bij veel kinderen razend populair. Superleuk om deze unicorn-traktaties met je verjaardag uit te delen! In de klas of gewoon lekker thuis. Ze zien er mooi uit en zijn ook nog eens ontzettend lekker!

9x leuke boswandelingen met kinderen

Mooie boswandelingen met kinderen maak je in de prachtige bossen in regio Amersfoort. Wij hebben de leukste wandelbossen en -routes voor je op een rijtje gezet!

6x de leukste dierenuitjes in de Gelderse Vallei

Ben jij ook zo gek op dieren en heb jij zin in een onvergetelijk dagje uit? Wij hebben 6 leuke dierenuitjes in de Gelderse Vallei voor je op een rijtje gezet. Met deze tips weet je zeker dat het een dag wordt om nóóit meer te vergeten! O ja, ook leuk voor (groot)ouders... Lees je mee?

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief