Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Middelpunt van Nederland

Leer alles over Lunteren en zijn geschiedenis, kom naar De Goudsberg, het middelpunt van Nederland!

De Goudsberg, het middelpunt van Nederland! Een educatief uitje voor het hele gezin, ontdek alles over het gebied en zijn geschiedenis. Wat kan je vinden ‘binnen’ in het museum en ‘buiten’ waar de ‘schatten’ zich bevinden?

In het museum zelf kan je de tentoonstelling over de Goudsberg bezichtigen. Rondom een kampvuur worden verhalen verteld, gericht op de jeugdige bezoekers. Om het kampvuur heen, tussen de bomen van een denkbeeldig bos, is van ieder thema een expositie-onderdeel uitgelicht. Op basis van objecten, foto’s en interactieve onderdelen leer je alles over de rijke geschiedenis van Lunteren en omgeving.

Naast het museum vind je een informatiebord met daarop een grote kaart van het gebied en een ‘kijker’ met daarin beelden van de 7 belangrijkste ‘schatten’ van de Goudsberg. Knooppuntpaal nummer 1 is het startpunt van een wandeltocht door het gebied. Veel plezier!

Meer weten? Klik dan op de roze websitebutton.

Wandel over het klompenpad door een kasteelbos, over het boerenland, langs houtwallen, beken en over heide.

Bezoekerscentrum de Goudsberg

Dorpsstraat 55

6741 AB Lunteren

Openingstijden Dinsdag t/m zaterdag van 13:30 tot 16:30 uur
Toon op kaart

Meer inspiratie

Een uitje naar Vakantiepark De Krakeling

Wij testten dit kindvriendelijke vakantiepark midden in de bossen van Zeist. Lees hoe dat beviel!

Ontdek oude ambachten in de herfstvakantie

Het Oude Ambachten en Speelgoedmuseum organiseert super veel activiteiten in de herfstvakantie

Onze favoriete uitjes in Zeist met kids

Van spelen bij de Pyramide van Austerlitz tot slapen in het groen. Bekijk onze tips in en om Zeist!

Op ontdekking bij het NMM

Ga deze vakantie op spannende lasergame-missie, test je camouflage-skills en speel erop los in de Xplore!

Uitgelicht

Ga mee op DinoAdventures bij DierenPark Amersfoort

Van poppenkast tot speurtocht op Paleis Het Loo in Apeldoorn

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Getest: Vakantiepark De Krakeling

Midden in de prachtige bossen van Zeist ligt Vakantiepark De Krakeling. We hadden al vaker enthousiaste verhalen over dit vakantiepark gehoord, dus hoog tijd om het zelf eens te ervaren! We pakten onze spullen en gingen er met het gezin een nachtje naartoe. En daar kregen we zeker geen spijt van. Lees alles over onze ervaring!

Uitjes voor de herfstvakantie in en om Amersfoort met kinderen

Yes, (bijna) herfstvakantie! Tijd voor leuke uitjes, gezellige avonturen en samen eropuit! Ga dino’s spotten, speuren in de natuur, creatief aan de slag of geniet van een verrassende voorstelling. Binnen én buiten valt er van alles te beleven. Wij hebben de leukste tips voor jullie op een rij gezet.

Herfststukjes- jeugdtheater in de herfstvakantie

Vier de herfstvakantie met jeugdtheaterfestival Herfststukjes! Laat je verrassen door vrolijke peutervoorstellingen, grappige familievoorstellingen en mooie verhalen vol fantasie, muziek, dans en verwondering. Voor kleine kijkers, beginnende pubers én natuurlijk voor ouders, opa’s en oma’s.

Hilversum Herfstspecial

Eropuit met de kids tijdens de herfstvakantie.


Doe mee en maak kans op één van de 4 gezinstickets voor het Sintfestijn op Loevestein!

Ik doe mee!