Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Middelpunt van Nederland

Leer alles over Lunteren en zijn geschiedenis, kom naar De Goudsberg, het middelpunt van Nederland!

De Goudsberg, het middelpunt van Nederland! Een educatief uitje voor het hele gezin, ontdek alles over het gebied en zijn geschiedenis. Wat kan je vinden ‘binnen’ in het museum en ‘buiten’ waar de ‘schatten’ zich bevinden?

In het museum zelf kan je de tentoonstelling over de Goudsberg bezichtigen. Rondom een kampvuur worden verhalen verteld, gericht op de jeugdige bezoekers. Om het kampvuur heen, tussen de bomen van een denkbeeldig bos, is van ieder thema een expositie-onderdeel uitgelicht. Op basis van objecten, foto’s en interactieve onderdelen leer je alles over de rijke geschiedenis van Lunteren en omgeving.

Naast het museum vind je een informatiebord met daarop een grote kaart van het gebied en een ‘kijker’ met daarin beelden van de 7 belangrijkste ‘schatten’ van de Goudsberg. Knooppuntpaal nummer 1 is het startpunt van een wandeltocht door het gebied. Veel plezier!

Meer weten? Klik dan op de roze websitebutton.

Wandel over het klompenpad door een kasteelbos, over het boerenland, langs houtwallen, beken en over heide.

Bezoekerscentrum de Goudsberg

Dorpsstraat 55

6741 AB Lunteren

Openingstijden Dinsdag t/m zaterdag van 13:30 tot 16:30 uur
Toon op kaart

Meer inspiratie

Herfstvakantie Hilversum

Ontdek de leukste herfstactiviteiten in Hilversum samen met Live Hilversum.

Space College bij Aviodrome

Word astronaut voor een dag en leer bij Luchtvaartmuseum Aviodrome alles over de ruimte!!

Heel veel speelpret in vakantie

Bij Speelboerderij De Happyfarm kun je lekker spelen; binnen en buiten volop speelplezier!

Herfstvakantie in het Mediamuseum

Beeld & Geluid in Hilversum: een dag vol plezier en verwondering

Uitgelicht

Skeletje (5+) – een kleurrijk feest over de dood en het leven

7x HomeMade recepten voor Halloween: Leuk en makkelijk!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Heerlijke herfstuitjes door heel Nederland

Wij hebben weer de leukste ideeën voor de herfstvakantie voor je verzameld. Voor binnen én buiten. Lekker actief of fijn ontspannen. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!

Museumuitjes door heel Nederland

Klaar voor de herfstvakantie? Met deze museumtips en uitjes kun je eindeloos speuren en ontdekken. Ontdek de leukste musea door heel Nederland en maak van elke dag een avontuur, binnen én buiten!

Herfststukjes- Jeugdtheater festival in de herfstvakantie

Herfstvakantie, dus tijd voor festival Herfststukjes! Met knotsgekke fantasievolle voorstellingen, spetterend muziektheater en hippe dans. Voorstellingen voor peuters, maar ook voor beginnende pubers en natuurlijk voor alle ouders, opa’s en oma’s. Ga je mee naar het theater?

Herfstvakantie uitjes in regio Amersfoort met kinderen

Heerlijk zeg, volgende week is het herfstvakantie! Tijd om eropuit te gaan. In regio Amersfoort & Gelderse Vallei zijn er volop leuke herfstuitjes. Naar het museum, naar het theater, zwemmen, herfstschatten zoeken, op watersafari gaan en meer. Ook iets buiten onze regio zijn er nog veel meer toffe tips te vinden. Kijk maar!

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief