Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Molen De Hoop

In Appel staat molen De Hoop; een voormalige oliemolen die in 2005 gerestaureerd is.

Molen De Hoop in Appel is vermoedelijk een voormalige oliemolen, afkomstig uit de omgeving van Zwolle. De eerste eigenaresse van de huidige molen was Mevr. A.F.E. barones van Goltstein, die de molen in erfpacht aan de eerste molenaar E. van de Poll uitgaf.
Via enkele andere eigenaren kwam de molen in 1970 in bezit van A.J.H. Toele en na diens overlijden in 1973 zijn weduwe. Sinds 2002 is de molen eigendom van het echtpaar Krijnen.
Door gebrek aan onderhoud heeft de molen jarenlang in vervallen toestand met één roede stil gestaan. De huidige eigenaren hebben met steun van de gemeente Nijkerk en de provincie Gelderland in 2004 kans gezien een grootscheepse restauratie in gang te zetten, waardoor de molen in oktober 2005 weer maalvaardig was. Tevens werd toen de opgeschoten hoge en dichte begroeing rond de molen flink uitgedund.
De huidige molenaar is Bert Huisman.

Molen De Hoop

Barneveldseweg 178

3862 PD Nijkerk

Mail direct

Mail direct naar Molen De Hoop

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

Speeltuin, terras en een prachtige omgeving

Bij dit restaurant is het echt genieten! Eten, drinken en de kids lekker spelen bij restaurant Soesterdal
Korting

Zomertip voor het hele gezin!

Op zoek naar een superleuk, leerzaam en koel uitje deze zomervakantie? Dan is dit jouw tip!
Aanbeveling

Future Village – Bouwspot voor jongeren

Kom het bos om toveren tot een creatief festivaldorp vol kunst en avontuur in de zomervakantie!
Reserveer

Vrij zwemmen in de vakantie

Bij het veelzijdige zwembad in Ede kan je je zowel binnen als buiten heerlijk zwemmen!

Uitgelicht

Zomerpaleis

Zomer bij Pathé | Koel chillen!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Zomeruitjes door heel NL

Klaar voor de zomervakantie? Met deze uitjes en tips kan ie niet lang genoeg duren. Ontdek deze superleuke uitjes door heel Nederland en maak van elke dag een feestje, ook als het regent!

Op avontuur bij het Nationaal Militair Museum!

Dit stoere museum blijft ook na vijf bezoeken echt een van de favoriete musea van onze kinderen. Een goede reden om de kids eens te vragen wat ze zo leuk vinden aan het NMM. ‘De mega coole vliegtuigen overal’, ‘de stormbaan buiten’, ‘de Xplore’ en het 'zelf in een mini-jeep rijden’. Voor ons dus alle reden om nog een keer te gaan!

Wat is er allemaal te doen bij recreatiegebied Zeumeren?

Wanneer er weer van die warme zonnige dagen aanbreken is recreatiegebied Zeumeren bij ons favoriet. Lekker afkoelen en zwemmen met het hele gezin. Maar wist je dat naast het zwemmen er nog veel te beleven is in dit groenrijke gebied van Leisurelands? Wij delen onze favoriete tips.

18 tips voor de zomervakantie in regio Amersfoort en Gelderse Vallei

Yes, zomervakantie! Lekker niet de wekker zetten en vooral heel veel leuke dingen samen doen. Wij hebben alvast 18 toffe zomertips voor je verzameld. Van dierenuitjes, museumbezoek of plonsen in een zwembad tot natuurtips, gezellige speellocaties en meer. Lees je mee?

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief