Molen Den Olden Florus
Windkorenmolen "Den Olden Florus" is een standerdmolen, één van de oudste molentypes.
Windkorenmolen “Den Olden Florus” is een standerdmolen, één van de oudste molentypes. Dit is vooral te zien aan de constructie van de zogenaamde staart. Vroeger heette de molen de “Callenbroecker molen”, omdat hij gelegen is in de buurtschap Kallenbroek. De naam Kallenbroek is vermoedelijk afgeleid van het feit dat er een water gelegen was (broek) en dat dit water altijd kouder (kalt) was dan op andere plaatsen.
De molen is in 1965 en 1980 op initiatief van Florus Mulder gerestaureerd. In 1980 zijn de standerd, de steenbalk en de bovenas vernieuwd. In 1975 heeft men ter ere van Florus Mulder de molen zijn huidige naam gegeven.
Op de molen wordt momenteel graan gemalen voor veevoer en menselijke consumptie.
In de molen is een winkeltje waar je allerlei soorten meel, cake- en taartmixen, speciale broodmixen, koeken, jam, receptenboekjes en ansichtkaarten kunt kopen.
Molen Den Olden Florus
Stoutenburgerweg 20
3784 VE Terschuur
Openingstijden
De winkel is open op zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur
Mail direct
Telefoonnummer
Toon op kaart
Lijstjes voor Amersfoort
Meer inspiratie
8x Het ultieme dagje en nachtje weg met kinderen!
Zomervakantietip! Bekijk deze fantastische combinaties van een tof uitje en een super kinderhotel!
Vakantie vol avontuur op De Utrechtse Heuvelrug
Op zoek naar een plek waar de kinderen eindeloos kunnen spelen en jullie zelf ook genieten?
Klimbos Harderwijk
Klaar voor een avontuur tussen de bomen? Kom naar Klimbos Harderwijk, hét familieklimbos op de VeluweBlogs & inspiratie
Alle blogs
26x zomeruitjes met kids door heel Nederland
Van paleizen en musea tot waterpret, theater en avontuurlijke doe-uitjes: ontdek 26 favoriete zomeruitjes voor gezinnen door heel Nederland.
De leukste tips bij recreatiegebied Veluwe aan Zee
Strand Horst en Strand Nulde zijn in regio Amersfoort bekende locaties en populair bij veel gezinnen en watersportliefhebbers. Dat je bij deze recreatiegebieden van Leisurelands kan zwemmen en surfen is bij de meesten wel bekend, maar wist je dat de stranden nu een nieuwe naam hebben: ‘Veluwe aan Zee’.
Vakantie vol avontuur op De Utrechtse Heuvelrug
Op zoek naar een plek waar de kinderen eindeloos kunnen spelen en jullie zelf ook genieten? Van een spontaan weekendje weg tot een heerlijke zomervakantie, op De Utrechtse Heuvelrug zit je goed! Trek je wandelschoenen aan, spring op de fiets of ontdek samen de natuur en sfeervolle dorpjes.