Ambachten en speelgoed
Laat je in het Oude Ambachten & Speelgoed Museum meenemen in de tijd dat er geen elektriciteit was
Weet jij hoe het vroeger ging op school? Of hoe jouw opa en oma de was deden? Ervaar het zelf bij het Oude Ambachten & Speelgoed Museum vlakbij Barneveld en laat je meenemen in de tijd dat er geen elektriciteit was, de meeste arbeid nog met de hand werd gedaan en de mensen nog afhankelijk waren van familie, vrienden en buren.
In het Oude Ambachten & Speelgoed Museum in Terschuur maak je een ontdekkingsreis door het verleden en beleef je zelf hoe de mensen vroeger leefden, dachten en werkten.
Speurtochten
Met één van de twee speurtochten maak je een reis langs 160 verschillende oude ambachten en beroepen die langs alle winkeltjes van vroeger gaat. Alle winkeltjes vertellen iets over de geschiedenis van Nederland in de periode 1900-1980. En in het museum staat niets achter glas en je mag alles aanraken, zo stap je letterlijk even terug in de tijd! Ook zijn er 2 speurtochten door het verleden uitgezet die je hier maken kunt.
Naast de oude ambachten is er ook een indrukwekkende verzameling van oud en antiek speelgoed en voor jong en oud is er een leuke speelhoek met verschillende attracties.
Oud Hollandse spelletjes
En ook buiten valt genoeg te beleven bij het Oud Hollands Spellen Plein. Probeer het steltlopen, zaklopen, hoefijzerwerpen of spijkerbroek hangen. Het kan hier allemaal!
Klik voor meer info op de roze button.
Data:
Helaas, dit evenement is voorbij. Bekijk onze uitagenda voor leuke uitjes in de toekomst.
Oude Ambachten en Speelgoed Museum
Rijksweg 87
3784 LV Terschuur
Prijs
Kijk voor de actuele prijzen op de website van het museumToon op kaart
Lijstjes voor Amersfoort
Meer inspiratie
Gratis voorstellingen in Flint
Kom samen genieten van een gratis voorstelling voor kinderen in theater Flint
Kantjil en de Tijger
Kom samen naar deze hartverwarmende voorstelling voor nieuwsgierige kinderen!
Boeren en tuinders pakken winters uit!
Vrolijk verlichte trekkertochten, verlichte boerderijroutes of een leuke winterwandeling!Blogs & inspiratie
Alle blogs
12 makkelijke én mooie hapjes voor het kerstdiner op school
12 keer makkelijk hapjes voor het kerstdiner op school. Uitgezocht en persoonlijke getest door collega Annemarie. Conclusie: makkelijk, snel, mooi én lekker om te maken!
De winter vier je samen in het Openluchtmuseum
Een winterkermis met Grand Carrousel en rupsbaan, een sfeervolle rolschaatsbaan, lampjes, een gezellige winterse jaarmarkt en nog veel meer. Beleef van 6 december t/m 18 januari de winter in het Nederlands Openluchtmuseum.
De leukste winter- en kerstmarkten in de buurt
Knapperende vuurkorven, chocolademelk, kerstbomen, magische lichtjes en lachende gezichtjes. Wij zijn dol op kerstmarkten. In regio Amersfoort en Gelderse Vallei zijn er vele kerst- en wintermarkten die je met je hele familie kunt bezoeken. Wij zetten de leukste kerstmarkten voor kinderen in 2025 op een rijtje! Dat wordt een gezellig familie-uitje!