Putter Stoomgemaal
Heb jij wel eens een gemaal van dichtbij gezien? Ontdek meer over het Putter Stoomgemaal!
Het Putter Stoomgemaal is gebouwd in 1885 en is in juni 2006 heropend na een periode van 35 jaar stilstand. Het gemaal is in volle glorie te bewonderen tijdens de draaidagen.
Een stukje geschiedenis…
In 1971 is de functie van het gemaal overgenomen door een dichtbij in de dijk geconstrueerd elektrisch gemaal. In 1980 heeft het Waterschap dit uit 1885 daterend gemaal verkocht. Samen met een groep vrijwilligers hebben de eigenaren het gemaal stukje bij beetje weer in oude glorie hersteld.
Meer geschiedenis is te vinden op de website via onderstaande link. In de Uitagenda vind je de verschillende maaldagen (in april tot en met oktober).
Putter Stoomgemaal
Arlersteeg 30
3882 RS Putten
Openingstijden
Zie de uitagendaToon op kaart
Lijstjes voor Amersfoort
Blogs & inspiratie
Alle blogs
De winter vier je samen in het Openluchtmuseum
Een winterkermis met Grand Carrousel en rupsbaan, een sfeervolle rolschaatsbaan, lampjes, een gezellige winterse jaarmarkt en nog veel meer. Beleef van 6 december t/m 18 januari de winter in het Nederlands Openluchtmuseum.
12 makkelijke én mooie hapjes voor het kerstdiner op school
12 keer makkelijk hapjes voor het kerstdiner op school. Uitgezocht en persoonlijke getest door collega Annemarie. Conclusie: makkelijk, snel, mooi én lekker om te maken!
De leukste winter- en kerstmarkten in de buurt
Knapperende vuurkorven, chocolademelk, kerstbomen, magische lichtjes en lachende gezichtjes. Wij zijn dol op kerstmarkten. In regio Amersfoort en Gelderse Vallei zijn er vele kerst- en wintermarkten die je met je hele familie kunt bezoeken. Wij zetten de leukste kerstmarkten voor kinderen in 2025 op een rijtje! Dat wordt een gezellig familie-uitje!