Pyramide van Napoleon
Terug in de Franse tijd en een echte pyramide beklimmen? Dat kan in Austerlitz.
Wauw, een echte pyramide beklimmen?
De “Pyramide van Austerlitz” is gelegen op het hoogste punt van de Utrechtse Heuvelrug. Het monument stamt uit de tijd van Napoleon van begin 1800. In 1804 liet generaal Marmont de piramide bouwen, als eerbetoon aan zijn vriend Napoleon Bonaparte. Geïnspireerd door diens veldtocht naar Egypte, koos Marmont voor een piramide, bekroond met een obelisk.
Wil je optimaal genieten van jullie bezoek aan de Pyramide van Austerlitz? Ga dan eerst naar het Bezoekerscentrum. Hier krijg je een introductie op de Franse Tijd en de Pyramide. Daarna wandel je ca. 300 meter naar de Pyramide voor een beklimming. Op de top kun je genieten van het schitterende uitzicht.
Het Bezoekerscentrum is het voormalige koetshuis met exposities over Nederland in de periode 1795 tot 1813.
Bij dit leuke kinderuitje mag het spelen op de fijne speelplek natuurlijk niet ontbreken!
Meer leuke eropuit-tips met kinderen vind je op Kidsproof.nl
Pyramide van Austerlitz
Zeisterweg 98
3931 MG Woudenberg
Openingstijden
Klik voor de actuele tijden, prijzen en openingstijden door naar de website van de Pyramide
Toon op kaart
Lijstjes voor Amersfoort
Meer inspiratie
Gratis tips voor de kerstvakantie
Gratis tips in je mailbox voor ouders en kids voor leuke uitjes in regio Amersfoort en Gelderse Vallei
Heerlijke Winterkost in de kerstvakantie
Kom in de kerstvakantie naar festival Winterkost: hartverwarmend jeugdtheater festival voor kinderen
Ga op avontuur in de kerstvakantie
Ga op ontdekking bij het Nationaal Militair Museum en doe mee met stoere activiteiten.Blogs & inspiratie
Alle blogs
24x leuke kerstvakantie-uitjes door heel NL
Lichtjeswandelingen, versierde kastelen, extra activiteiten in musea en mooie voorstellingen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de kerstvakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!
De winter vier je samen in het Openluchtmuseum
Een winterkermis met Grand Carrousel en rupsbaan, een sfeervolle rolschaatsbaan, lampjes, een gezellige winterse jaarmarkt en nog veel meer. Beleef van 6 december t/m 18 januari de winter in het Nederlands Openluchtmuseum.
12 makkelijke én mooie hapjes voor het kerstdiner op school
12 keer makkelijk hapjes voor het kerstdiner op school. Uitgezocht en persoonlijke getest door collega Annemarie. Conclusie: makkelijk, snel, mooi én lekker om te maken!