
Maak je eigen Amsterdamse levenslied (7+)
Ontdek de kracht van de smartlap bij de OBA!
In Portugal noemen ze het fado, in Turkije arabesk… en in Amsterdam het levenslied of de smartlap. Eeuwenlang zingen Amsterdammers al over het leven, de liefde en het leed en vaak met een lach en een traan. Tijdens deze speciale workshop duik je in de wereld van straatzangers, zeemanskroegen en grachtenromantiek, en ontdek je hoe je zelf een smartlap maakt.
Samen zingen we mee met een beroemd lied uit Ciske de Rat, zoeken we de snik in onze stem en bedenken we waar ons eigen levenslied over moet gaan. Aan het eind van de workshop hebben we samen een compleet lied, dat we natuurlijk ook zingen begeleid door een echte accordeon!
Deze workshop is geschikt voor iedereen die van zingen houdt, van 7 tot 100 jaar. Je kan meedoen bij verschillende OBA locaties en deelname is gratis!
Klik op de roze button voor meer informatie en om je aan te melden voor deze workshop!
TIP: Bekijk onze uitagenda voor meer leuke uitjes voor het hele gezin tijdens de herfstvakantie!
Data:
- vrijdag 24 oktober 2025
- zaterdag 25 oktober 2025
PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.
Meer inspiratie


Herfstvakantie in Eye
Eye heeft een uitgebreid familieprogramma deze herfstkvakantie met workshops, activiteiten en films!
Wandelingen om Amsterdam
Om te wandelen in de natuur hoef je echt niet ver! Bekijk deze 4 kindvriendelijke wandelingen!
Nieuw in het Zaans Museum
Bewonder de tentoonstelling 'Polderen, zet het land naar je hand' en bouw je eigen polder!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Hoeveel dieren leven er in Amsterdam denken jullie?
En welke wonen er allemaal in de grachtengordel? Je ontdekt het hier!
Heerlijke herfstuitjes door heel Nederland
Wij hebben weer de leukste ideeën voor de herfstvakantie voor je verzameld. Voor binnen én buiten. Lekker actief of fijn ontspannen. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!
Alle herfstvakantie uitjes in en om Amsterdam
Noord, Zuid, Oost, West, Zaandam en Amstelveen; werkelijk overal is zo'n tof herfstvakantie programma! Bij de theaters, musea, er zijn workshops en toffe buitenactiviteiten.