Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Feest op zondag: Halloween / Sint Maarten

Ga creatief aan de slag rondom het bekende feest in Wereldmuseum Amsterdam!

In Wereldmuseum Amsterdam staat elke zondag een andere feestdag centraal. Kinderen ontdekken samen de verhalen, tradities en rituelen achter bijzondere vieringen van over de hele wereld. Er zijn elke week gratis activiteiten om aan mee te doen.

Halloween / Sint Maarten

In Engeland was de avond van 31 oktober vroeger “(All) Hallows’ Eve”, Allerheiligenavond. Christenen bereidden zich dan voor op de feesten van Allerheiligen en Allerzielen. Die gaan over de dood en het leven na de dood. Allerheiligenavond werd uiteindelijk afgeschaft als kerkelijk feest, maar thuis bleven de mensen het gewoon vieren. Ze namen het mee naar Amerika en daar werd het een feest voor iedereen. Kinderen gaan verkleed langs de straten en halen snoepgoed op.

Ook op 11 november gaan kinderen ’s avonds langs de huizen voor een traktatie, maar dan voor Sint-Maarten. Ze nemen dan een lampion mee en zingen liedjes. Tijdens deze katholieke traditie wordt de heilige Sint-Maarten herdacht. Hij was zo gul, bijna al zijn spullen gaf hij aan de armen.

Voor meer informatie, klik op de roze websitebutton.

Data:

  • zondag 1 november 2026
  • zondag 8 november 2026

PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.

Wereldmuseum Amsterdam (voorheen Het Tropenmuseum)

Willemskade 22

3016 DM Rotterdam

Openingstijden van 12:00 tot 16:00 uur, inloop tot 15:30 uur.
Mail direct

Mail direct naar Wereldmuseum Amsterdam (voorheen Het Tropenmuseum)

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Tulpen plukken in de vakantie

Er kunnen deze meivakantie weer tulpen worden geplukt bij Pluktuin Amstelveen!

Meivakantie in Het Scheepvaartmuseum

Ontdek, speel en ga op avontuur tussen schepen, verhalen en zeehelden in het Het Scheepvaartmuseum

Amsterdam in Motion

Ontdek 's werelds grootste multimediale maquette van een stad: zie, voel en beleef Amsterdam!

The Wiz

Een magische musical voor de hele familie bij DeLaMar!

Uitgelicht

Kinepolis: Familieticket met korting

Meivakantie in het Zuiderzeemuseum

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Kinder Vrijmarkten op Koningsdag 2026

Koning Willem-Alexander en Koningin Maxima zijn dit jaar in Dokkum met Koningsdag. Wat ga jij doen? Lees hier het overzicht met alle vrijmarkten voor kinderen in Amsterdam!

18x leuke meivakantie-tips door heel Nederland!

Avontuurlijke uitjes, vrolijke voorstellingen, nieuwe films, toffe musea en leuke kampen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de meivakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!

40x meivakantie uitjes in en om Amsterdam

Lekkerrrrr meivakantie wat wil je nog meer? Nou super leuke uitjes natuurlijk. Waar je kids én jij blij van worden. Wij hebben weer een fijn rijtje verzameld voor je...

Move Lab Amsterdam – Uniek actief kinderfeestje met nieuwste technieken

Op zoek naar een actief kinderpartijtje in Amsterdam dat even helemaal anders is? Dit is er één waar energie, techniek en plezier samenkomen. Wij gingen naar het Move Lab en geloof me… hier willen ze nog een keer naartoe.

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief