Blogs & inspiratie
Hoeveel dieren leven er in Amsterdam denken jullie?
Gepubliceerd op 19 oktober 2025
En welke wonen er allemaal in de grachtengordel? Je ontdekt het hier!
Het waren er veel meer dan wij dachten!
En ook heel tof om ze eens van zo dichtbij te kunnen bewonderen.
Voor de deur van het Grachtenmuseum op de Herengracht
Waar kun je ze zien?
In het Grachtenmuseum op de Herengracht kun je niet alleen een prachtig grachtenpand van binnen bezoeken of ontdekken hoe de grachten ooit ontstaan zijn, maar nu ook 12 Amsterdamse grachtendieren van dichtbij bekijken.

Op de begane grond vind je deze tijdelijke expositie in de stijlvol ingerichte kamers.
Met de audiotour luister je naar de leuke verhalen over de dieren en hoor je de geluiden die ze maken. Herken jij ze allemaal? En bij de dieren lees je nog veel meer, hoeveel er bijvoorbeeld zijn.
Wat ontdekten wij?
Dit verzamelt een meerkoet
Zo inspecteren we een meerkoet en zijn nest – wat die toch allemaal verzamelt!
Lezen we hoeveel zwanen er zijn – valt eigenlijk wel tegen, want ze zijn zo mooi.
Ontdekken uitheemse soorten als een enge Amerikaanse rivierkreeft en prehistorisch uitziende rivierdonderpad. En we komen erachter dat we eigenlijk zelf voor al die ratten zorgen… En hoe nuttig mossels zijn.
Plus we leren wat de gemeente allemaal doet om vissen te behouden in de grachten.
Ben jij een Zakkenroller of Herrieschopper?
En extra leuk, behalve de indrukwekkende aantallen ( 15.000 meeuwen!) hebben alle dieren een type Amsterdammer als equivalent gekregen. Zo is de meeuw de Zakkenroller en de halsbandparkiet de Herrieschopper 😉 Waar herken jij je kind in?
De grappige Safari speurtocht leidt je door de tentoonstelling en helpt je kind bij het lezen en bestuderen van alle dieren. En zorgt voor leuke weetjes!

Maar of je nog zomaar in het water durft te springen nu je weet wat er allemaal zwemt…;-) Gelukkig zijn waterdieren banger voor jou dan jij voor hen.
Jouw favoriete dier in het museum
Aan het einde tekenen we nog ons favoriete dier en mogen het ophangen in het museum. Kun je ontdekken welk kunstwerk van ons is?

Onze persoonlijke noot: Voor kinderen waarschijnlijk niet zo belangrijk, maar de tentoonstelling is prachtig vormgegeven, zo liggen onze ‘redders van het water’ op mooie rode kussentjes. Tja en als je wil weten wie dat zijn, moet je maar gaan kijken! Dieren van de grachten is nog te zien tot en met 23 november. Kijk hier Deze link opent in een nieuwe tab of vind meer info via de roze button.
Ook tof: Ontstaan van de grachtengordel
En ben je nog nooit boven geweest? Daar is het ontstaan van de grachtengordel te zien in toffe filmpjes en projecties. En vooral ook een minigrachtengordel en groot grachtenpoppenhuis waar je zo bij iedereen kan binnen spieken!
Maar daarover lees je hier meer Deze link opent in een nieuwe tab
Veel plezier! Katrien, Willemijn en Liesbeth
Deze tip is ontdekt door Liesbeth en Dies, ervaren bloggers en experts op het gebied van de leukste uitjes in Amsterdam en omgeving. Met onze uitgebreide kennis van de stad en haar verborgen pareltjes, bieden wij op Kidsproof de beste tips voor gezinsuitjes, lokale hotspots en leuke familieconcerten. Van Amsterdam tot Amstelveen, Diemen, Zaandam en meer, wij helpen je de leukste activiteiten en uitstapjes te ontdekken. Volg ons voor de meest actuele informatie en inspiratie voor je volgende avontuur in de regio!
Lees ook:
Alle blogs
Toffe meivakantie en zomerkampen in en om Amsterdam
Op vakantiekamp gaan is een geweldig avontuur. Gave activiteiten doen én natuurlijk nieuwe vrienden maken. Hoe leuk is dat! We hebben alvast een selectie gemaakt geweldige meivakantie en zomerkampen.
18x meivakantie uitjes in en om Amsterdam
Lekkerrrrr meivakantie wat wil je nog meer? Nou super leuke uitjes natuurlijk. Waar je kids én jij blij van worden. Wij hebben weer een fijn rijtje verzameld voor je...
3 x lammetjes kijken: hier zijn weer lammetjes geboren!
In het voorjaar worden op de boerderijen in buurt van Amsterdam weer lammetjes geboren! De jonge diertjes dansen vrolijk in de wei en kijken vast uit naar een bezoekje van de kids. Benieuwd waar je ze kunt aaien? We verzamelden onze favoriete locaties in Amsterdam voor je.Meer inspiratie
Concertgebouw Concours 2026
Maak je muziek of zing je? Doe mee met het Concours van Het Concertgebouw en volg de gratis workshop!
The Wiz
Een magische musical voor de hele familie bij DeLaMar!
Familieconcert: Sofie ontdekt Zuid-Amerika (6+)
Ga je mee op reis naar Zuid-Amerika vol muziek in Het Concertgebouw!
Peuter en kleuter parcoursen
De allerkleinsten beleven hun eigen klimavontuur op de parcours van Fun Forest Amsterdam!
Paleis van de koning
In het paleis van de koning is van alles te beleven voor jong en oud! Je bent van harte welkom.
The Super Mario Galaxy Movie
Duik in een kleurrijk avontuur met Mario en al zijn vrienden bomvol actie en humor bij Vue Amsterdam!
Mike & Molly vieren feest
Zing, dans en doe mee met de nieuwe bioscoopfilm: Mike & Molly vieren feest!