Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Leuke kerstvakantie familie film: Kattenkwaad in het Museum

Gepubliceerd op 22 december 2023

Deze kerstvakantie kun je met de kids naar de gloednieuwe animatiefilm: Kattenkwaad in het Museum! Wij sprongen in onze reportersschoenen en namen alvast een kijkje! We reisden met Vincent mee, over land, over water en over zee. Van Rembrandt tot Van Gogh: de rode kater nam ons mee op avontuur langs de grote namen in de schilderkunst. Benieuwd wat we ervan vonden? We vertellen het tot in de puntjes. Behalve dan natuurlijk de laatste paar...

Het verhaal
Samen met muizenbuddie Maurice vertrekt de rode kat Vincent vanaf een onbewoond eiland naar het vaste land. De vrienden ontwaken in een groot museum vol pronkstukken. Groot feest voor Maurice, want zijn muizenfamilie doet niets liever dan smullen van de kostbaarste schilderijen. Maar ze blijken niet alleen in het museum. De beschermkatten doen er alles aan om de kunstwerken intact te houden. En dat betekent… geen muizen in de buurt!

Vincent bevindt zichzelf in een lastige situatie, waarin hij iedereen tevreden probeert te houden. De schilderijen redden van de muis en de muis redden van de katten… en dan komt ook nog de Mona Lisa.  Een dwalend spook en een beeldschone kat Cleopatra maken de chaos compleet. Langzaam ontvouwt zich een verhaal Deze link opent in een nieuwe tab vol actie, vriendschap en lastige keuzes. 

Een échte kinderfilm met kerstgedachte
Vincent is een echte allemansvriend en weet snel ook onze harten te winnen. Wat begint als een eenzame reis verandert langzaam in een verhaal vol met dieren. Helemaal passend bij de fantasierijke belevingswereld van kinderen. De katten werken samen, de honden jagen en Maurice laat zien dat katten en muizen ook vrienden kunnen zijn.

En van deze film Deze link opent in een nieuwe tab steken de kids ook zeker wat op! Maurice leert Vincent over het bestaan van kunst en probeert om de echte parels te onderscheiden van de vervalsingen: “Ik ruik Monet!” Vele beroemde schilderijen en grote namen komen voorbij, waar wij zeker iets van hebben opgestoken. Met als hoogtepunt natuurlijk: de Mona Lisa!

De actiescènes worden extra opgefleurd met gezellige deuntjes, van klassieke muziek tot hele spannende. Langzaam werd de spanning in de film opgebouwd, maar nooit te heftig voor de kids. Achtervolgingen over land en over zee eindigden gelukkig vaak in een net geslaagde ontsnapping! En natuurlijk altijd met de nodige kattenpauzes tussendoor: “Mannen, tijd voor een dutje”!

De film Deze link opent in een nieuwe tab zit vol met kleine verhaaltjes die allemaal samenkomen aan het einde. Leerzaam voor de kids vanwege de kunstzinnige weetjes. En er komt een andere, lieve boodschap naar boven: samenwerken is eigenlijk veel fijner dan vechten. 

Dus zijn jullie op zoek naar een leuke film Deze link opent in een nieuwe tab in de kerstvakantie waar jong en oud in meegesleept wordt? Stap dan in een wereld vol vriendschap, romantiek en lastige keuzes in ‘Kattenkwaad in het Museum’. Van Lumisense en Dutch Film Works. Deze winter te zien in verschillende bioscopen in Nederland!

Klik op de roze button voor de trailer Deze link opent in een nieuwe tab en om een bioscoop te zoeken in jouw regio.

Merlin, Femke, Liesbeth

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

Leuke gezinsuitjes in september en begin oktober

Er zijn weer een hele hoop fijne uitjes in september en begin oktober. Van weekend van de wetenschap tot lieve voorstellingen en festivals.

Een nachtje weg met je kind: doordeweeks óók een top idee bij deze Valk Exclusief kinderhotels!

Heb je een (klein)kind dat nog niet naar school gaat, of hebben de kids een doordeweekse studiedag? Pak die gelegenheid om er samen even op uit te gaan! Combineer een dagje uit met een nachtje in een luxe familiehotel. Mini-vakantie!

Wij maakten onze eigen muizenmeubeltjes in Het Muizenhuis

Op zoek naar een creatief uitje met kinderen voor in het weekend? Dan is de inloopworkshop bij Het Muizenhuis Amsterdam echt een aanrader. Onze Kidsproof reporter Janneke volgde met haar twee dochters (6 en 8 jaar) een workshop. En dat valt goed in de smaak. Lees hier haar verhaal.

Dit is zo leuk: Move Lab met het hele gezin

Move Lab Kids Expo: nu ook leuk voor kids vanaf 4 jaar. Lees hier alles en bekijk de herfstvakantie workshops

Favoriete uitjes & adressen

Stoer theater in de herfstvakantie

Weekend van de Wetenschap 2026

Herfstvakantie peuter en kleuter voorstellingen

Feest op zondag: Midherfstfestival bij Wereldmuseum Amsterdam

Wetenschapsdag Amsterdam Science Park

Meer inspiratie

Ambacht in Beeld Festival

Ervaar zelf hoe het voelt om iets moois met je handen te maken tijdens deze twaalfde editie!

Zondagochtend concert in Het Concertgebouw 10+

Samen klassieke muziek ontdekken? Luister naar Peer Gynt en de Serenade voor strijkers.

Peppa Pig Live

Peppa Pig is terug in DeLaMar met een splinternieuwe theatervoorstelling: Samen op Stap!

HvA: Weekend van de Wetenschap

Ontdek techniek en de wetenschap bij de Hogeschool van Amsterdam tijdens het Weekend van de Wetenschap!

Ontdek alles over games in Game On

Maak kennis met de wereld van videogames in GAME ON in NEMO!

Wetenschapsdag Amsterdam Science Park

Hét gratis, interactieve festival van wetenschap en techniek voor gezinnen!

VANALLESWAT muziektheater voor kinderen bij Splendor

Met zang, verhaal, techniek, muziek en veel gein

Wandelingen om Amsterdam

Om te wandelen in de natuur hoef je echt niet ver! Bekijk deze 4 kindvriendelijke wandelingen!

Doe mee en maak kans op één van de 4 gezinstickets voor het Zuiderzeemuseum én de Oudhollandse kermis in de herfstvakantie!

Ik doe mee!