Blogs & inspiratie
Glaskunst ontdekken bij Museum JAN
Gepubliceerd op 15 september 2025
Blinkend pareltje in de regio: Een glasmuseum, is dat leuk met kinderen? Gooien ze niet per ongeluk iets om? Even mijn grootste angst opzij schuiven en gewoon gaan. Met een speurtocht, creatieve workshops en heel veel kleurrijke kunstwerken is Museum JAN een superleuk Kidsproof uitje!
Museum JAN Amstelveen – glaskunst ontdekken met kinderen
In het hartje van Oude Dorp van Amstelveen vind je Museum JAN, genoemd naar de 2 oprichters van het museum Jan Verschoor en Jan van der Togt…
Ja joh, kinderen kun je best vertellen dat als iets een museum, kunst en glas is, ze even niet gaan rennen en springen. Hoewel de neiging om deze prachten aan te raken wel heeel groot is 😉
Wij doen de kinderspeurtocht bij Museum JAN
We starten met de kinderspeurtocht. Zo leuk, de kinderen letten ineens op álles. Een vaas vol dieren, een blok dat zijn strepen laat verdwijnen als je erlangs loopt, een toren die steeds verandert als je eromheen loopt. Magisch en superknap!

Op zolder staat nog veel meer kleurrijke glaskunst. En een tof klokhuis-filmpje waarin we leren dat glas gemaakt wordt van zand-kalk en soda… huh? Gek toch dat je van zand iets doorzichtigs kunt maken? Ook voor volwassenen is dit filmpje een eye-opener.
Workshops glaskunst – onze ervaring

Het allerleukste deel? Zelf glaskunst maken! De zolder is gevuld met knutseltafels en heel veel kleurtjes, stiften, kwasten. Zo midden tussen de glaskunst geeft extra veel inspiratie!
Je eigen ontwerp maken op glas
Met speciale verf maak je kleurrijke hangers of schilderijtjes die je mee naar huis neemt. Museummedewerker Sophie legt uit hoe het werkt en weet de kinderen uit te dagen creatief te zijn.
Glas schilderij maken
Onze reporters vinden het geweldig om te mogen schilderen met glasverf want eerlijk gezegd mogen ze dat thuis bijna nooit. Te veel geklieder en gedoe. Alleen op school in de onderbouw werd er wel geschilderd Dus dit is een extra feestje.
Even drogen en klaar!

De workshops worden op speciale dagen georganiseerd en je kunt op inloop meedoen. Je kunt al meedoen als je 4 jaar bent. Tot 6 jaar blijven ouders er bij, vanaf 6 jaar mogen de kinderen ook alleen aan de slag en kunnen ouders beneden rustig het museum bekijken. Duur van de workshop is ongeveer 30 minuten.
Kijk wat wij maakten bij Museum JAN!
NB Extra leuk: De kunstenaar Jan Verschoor woont er zelf ook in, dus die kun je zomaar tegen het lijf lopen! Kijk, wij mochten met hem op de foto!

De speurtocht kun je altijd doen en is gratis af te halen bij de kassa. Sowieso is de entree voor kinderen t/m 12 jaar gratis.
Wil je weten wanneer de workshops zijn? Klik dan door via de roze button
Veel plezier!
Wij vonden het top! Kiyana, Parisa, Katrien, Marie en Liesbeth
Deze tip is ontdekt en getest door Liesbeth, ervaren blogger en expert op het gebied van de leukste uitjes in Amsterdam en omgeving. Met onze uitgebreide kennis van de stad en haar verborgen pareltjes, bieden wij op Kidsproof de beste tips voor gezinsuitjes, lokale hotspots en leuke familieconcerten. Van Amsterdam tot Amstelveen, Diemen, Zaandam en meer, wij helpen je de leukste activiteiten en uitstapjes te ontdekken. Volg ons voor de meest actuele informatie en inspiratie voor je volgende avontuur in de regio!
Lees ook:
Alle blogs
Spannend en indrukwekkend het Verzetsmuseum junior
Wat was het goed dat ik mijn twijfels opzij zette en naar het Verzetsmuseum Junior ging met de kids! Want het is een fantastisch opgezet museum dat op een goede manier vertelt over de oorlog en hoe kinderen toen leefden. Aanrader, zeker ook met opa of oma!
Winteruitjes voor het gezin in januari en februari
Top winteruitjes voor de hele familie: voorstellingen, concerten, voorlezen, feestjes, nachoolse activiteiten en meer
9x binnenspeeltuinen in en om Amsterdam
Is het druilerig weer buiten en vliegen je kinderen tegen de muren op? Dan is een binnenspeeltuin een ideale mogelijkheid om even die energie kwijt te raken. Gelukkig kent Amsterdam verschillende binnenspeelparadijzen. Wij hebben ze op een rijtje gezet! Wat is jouw favoriet?Meer inspiratie
Escapehood
Nieuw in Amsterdam: Playhood opent Escapehood met twee familievriendelijke escaperooms!
Woensdag Kinderpret
De OCCII Kinderpretcrew nodigt je het komende schooljaar en theaterseizoen uit bij Kinderpret!
Groei zelf op (9+)
Een interactief spektakel over opvoeden en opgroeien in Theater de Krakeling!