Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Ontvoer je vader op vaderdag

Gepubliceerd op 22 mei 2024

Op vaderdag zijn de kids de baas! Na een stevig ontbijt ontvoer je je vader om samen met jou supertoffe buitendingen te doen die jij hebt bedacht. Tip: betrek je moeder in het complot, zij wil je vast even helpen;-). Veel plezier!

Stoere mannen ontbijt

15 juni is het vaderdag en mag papa lekker uitslapen en jij extra vroeg je bed uit. Heb je namelijk voldoende tijd om het stoere-mannen-ontbijt klaar te maken. Lekker stevig en goed vullend. Er staat namelijk een druk programma te wachten.

Ingrediënten:

  • Bacon, 8 plakjes
  • Eieren, 4 stuks
  • Witte bonen in tomatensaus, 1 blikje
  • Geroosterd brood
Leg de plakjes bacon in de pan en bak ze lekker knapperig. Warm de witte bonen in tomatensaus op in een pannetje. Bak de eieren en rooster de broodjes. Serveer alles in gezellige schalen en op borden en zet het op de mooi versierde tafel.
Versier de tafel 
Gebruik bijvoorbeeld eens een groot stuk papier (bijvoorbeeld van een rol oud behang) als tafellaken en schrijf allemaal leuke, lieve berichtjes en maak mooie tekeningen op je eigengemaakte tafellaken. En natuurlijk mogen er ook slingers, confetti en ballonnen op tafel om het nog gezelliger te maken!
Cadeau-idee
Zoek je nog leuke ideeën voor een cadeautje? Wij vonden dit een leukerd én passen bij de dag! Zoek in de tuin of in het bos, park of ander natuurgebied allerlei soorten blaadjes, takjes, stokken en andere ‘natuuritems’. Maak hiervan een ‘natuurfiguur’. Dat kan een poppetje zijn (papa!) of schrijf een leuke tekst voor papa. Zet de foto als verrassing als beginscherm op z’n telefoon/Ipad/computer en /of maak er een foto van en stop hem in een cool versierd lijstje.
Tip: je kunt je cadeautje natuurlijk gezellig bij het ontbijt geven, maar je kunt het je vader ook iets moeilijker maken. Door bijvoorbeeld je cadeautje ergens in huis of in de tuin te verstoppen en een speurtocht voor hem te maken naar het cadeau toe. Maak er een schatkaart van of geef hem elke keer een briefje met een nieuwe tip. Zal hij hem vinden?

Echte papa-activiteiten
Heb jij al een poosje dingen op je lijstje staan die je heel graag met je vader wilt doen? Echte papa-activiteiten? Dan is dit je kans! Maak een toffe uitnodiging en geef deze bij het ontbijt. Hierop staat dat jij je vader vandaag ontvoert om buiten op avontuur te gaan…

Maak er meteen een stempelkaart van met 5 (of misschien wel 10!) activiteiten die hij samen met jou moet doen. Wat dacht je van in een boom klimmen, slootje springen, verstoppertje spelen, hut bouwen, beestjes zoeken en natuurlijk gave buitenspelletjes doen.
Ontvoer papa

Altijd leuk: ontvoer je vader en neem ‘m mee voor een te gek uitje. Wat dacht je van een leuke workshop bij Museum Het Schip Deze link opent in een nieuwe tab.  Ook tof, met papa zwemmen Deze link opent in een nieuwe tab.

Of ontdek het VOC schip bij Het Scheepvaartmuseum Deze link opent in een nieuwe tab!

Stoer eten bij het kampvuur
Niet alleen het ontbijt is belangrijk. Al die activiteiten zorgen voor trek en dorst. Heb je bijvoorbeeld al eens ‘aardappels gehengeld in kampvuur’? Verpak de aardappel in aluminiumfolie (kun je thuis al heel goed doen) en stop hem in het ijzerdraadmandje. Hang dit vervolgens in het vuur en wacht tot de aardappel gaar is. Dat is nog eens stoer eten!

En wat dacht je van zelf brood bakken boven het vuur. Zoek een lange stok in het bos en snij er samen met je pa een punt aan. Om de punt van de stok kneed je een bolletje brooddeeg, dat kun je vanaf huis al meenemen. Deze stok houd je een poosje boven het vuur tot het broodje gaar is. Smullen!
Niet vergeten.. 
Natuurlijk rooster je als toetje heerlijk marsmallows boven het vuur en oh, en denk je ook aan de ‘bierkoelmachine’? Maak een hengel vast aan een blikje bier en hang het in de sloot, een badje of het meer om lekker koud te worden.
Toegegeven, het vraagt wat voorbereiding, maar dan ben je wel verzekerd van een topdag. Veel plezier met ‘baasje spelen’!

SaveSave

Lees ook:

Alle blogs

Toffe zomerkampen in en om Amsterdam

Op vakantiekamp gaan is een geweldig avontuur. Gave activiteiten doen én natuurlijk nieuwe vrienden maken. Hoe leuk is dat! We hebben alvast een selectie gemaakt geweldige zomerkampen.

18x Top zomervakantie uitjes in en om Amsterdam!

Hoera, VAKANTIE!!! Blijf jij in Amsterdam in de zomervakantie? Check snel deze super leuke tips voor uitjes, gezinsuitjes en vakantiekampen! Fijne vakantie!

Zwemmen in natuurwater in Amsterdam: onze tips

Hoe tof dat je in Amsterdam woont en er allemaal geweldige plekjes zijn waar je er gewoon in kan plonsen! Hier onze tips voor zwemmen in natuurwater.

26x zomeruitjes met kids door heel Nederland

Van paleizen en musea tot waterpret, theater en avontuurlijke doe-uitjes: ontdek 26 favoriete zomeruitjes voor gezinnen door heel Nederland.

Favoriete uitjes & adressen

Mokumboot: sloepje huren

Het nieuwe Aquarium

WOPL! Zomerkamp

ARTZUID Zomervakantiekamp

Peter & de Wolf (4+)

Keti Koti: Naar Ndakaaru zwemmen

Soortenspotdag: Vlinders

Meer inspiratie

Keti Koti: Naar Ndakaaru zwemmen

Vier en herdenk samen Keti Koti bij Theater de Krakeling met verhalen, gesprekken, lekker eten en muziek!

Funmania Aalsmeer in de zomervakantie

Indoor of outdoor klimmen, klauteren, springen, turnen en voetballen. Het kan allemaal bij Funmania!

Peter & de Wolf (4+)

Het spannende sprookje is te zien in het Openluchttheater vol prachtige pianomuziek!

Familieworkshop: Schilderij van glas

Maak jouw eigen 3D-schilderij van glas bij Museum JAN!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief