

Blogs & inspiratie
DIY-tips voor die gezellige Sinterklaastijd
Gepubliceerd op 5 december 2024
Ik hou zo van de Sinterklaastijd! Vanaf het moment dat de pepernoten weer in de winkels liggen, begint het alweer te kriebelen.

Dan wil ik gevulde speculaas maken, pietenmutsen knutselen en dobbelspelletjes doen. Ben jij ook zo’n Sint-fan? Dan heb ik een paar leuke DIY-tips voor je.
Uiteraard een heerlijk recept voor gevulde speculaas Deze link opent in een nieuwe tab. Want zelfgemaakt smaakt natuurlijk altijd het lekkerst. Gezellig om samen met de kids te maken. Laat ze bijvoorbeeld het deeg kneden. Dat vinden ze altijd leuk om te doen. En als je toch in de keuken staat, maak dan deze mijtertjes van appel Deze link opent in een nieuwe tab als tussendoortje. Reken maar dat ze dan graag aan het fruit gaan!
Ben je meer een knutsel- dan een baktype? Ook dan is er genoeg te verzinnen. Een pietenmuts Deze link opent in een nieuwe tab is misschien een beetje een standaard knutselprojectje, maar aan de andere kant, welk kind wordt er nou niet blij van een zelfgemaakte pietenmuts? Is die van jou liever een klein Sintje? Dan maak je natuurlijk een mijter Deze link opent in een nieuwe tab. Met onze tips ook een koud kunstje.
De gezellige weken voor 5 december zijn natuurlijk ook de perfecte tijd voor spelletjes. Warme choco en pepernoten erbij en spelen maar. ‘Sint komt naar Nederland’ Deze link opent in een nieuwe tab is een grappig onthoudspelletje en een variant op het bekende ‘ik ga op reis en neem mee’. Het Pepernotenspel Deze link opent in een nieuwe tab zorgt gegarandeerd voor dolle pret.
Meer tips nodig? Kijk dan in onze DIY-categorie. Daar staan de leukste knutsels, baksels, schminkvoorbeelden, spelletjes en meer. Veel plezier!
Lees ook:
Alle blogs

20x Heel Nederland: Leuke lente-uitjes en vakantiekampen
Ideaal voor Pasen, de meivakantie en vast voor de zomer: heerlijke lente-uitjes en fijne vakantiekampen door heel Nederland
30x meivakantie uitjes in en om Amsterdam
Lekkerrrrr meivakantie wat wil je nog meer? Nou super leuke uitjes natuurlijk. Waar je kids én jij blij van worden. Wij hebben weer een fijn rijtje verzameld voor je...
Nieuwe filmtip: De IJsbeerprins: magisch!
Als je van Bambi, van Frozen en de Kleine Zeemeermin houdt, hou je zeker ook van deze nieuwe film De IJsbeerprins. Een magisch verhaal vol prachtige muziek en adembenemende landschappen. Nu in de bioscoop!Meer inspiratie

Muizenhuis lenteworkshop
Kom tijdens de meivakantie je eigen Muizenhuis To Go-koffertje maken in het Mini Museum!
Familieconcert: De Wonderhoorn 5+
Breng samen de sprookjesachtige wereld van Mahler tot leven in Het Concertgebouw!
Dagje naar het Zaans Museum
Slimme families en durfallen gezocht!
Vakantie in het Rijksmuseum
Het Rijksmuseum heeft voor de hele familie een super leuk programma in de meivakantie!
Meivakantie in de OBA
In de meivakantie is er van alles te doen in OBA, er zijn workshops en voorstellingen. Kom ook!
Meivakantie bij het NDSM kinderatelier
Twee dagen vol kunstzinnige knutselpret in Amsterdam-Noord
MusicLab (8+)
Leer de basis van beatmaking, DJ'en en songwriting bij Muziekschool Amsterdam!
Paleis van de Koning
Bezoek het paleis van de Koning. Er is van alles te beleven en je bent van harte welkom.
Raad van de Raaf
Breng deze meivakantie een bezoek aan de doe-tentoonstelling Raad van de Raaf in het Wereldmuseum!
De Gorgels
Een familievoorstelling in DeLaMar naar het bekende kinderboek van Jochem Myjer!
Meivakantie in het Joods Museum
Deze vakantie kunnen kinderen bakken en knutselen in het Joods Museum junior!
17x ARTIS in de meivakantie
Doe het ontdekpad, de Pinguïn estafette, kom op kraamvisisite en nog meer leuke activiteiten in ARTIS!
De geboorte van de stad
Ontdek het ontstaan van Amsterdam in het Stadsarchief: leer hoe de eerste Amsterdammers leefden!
Dagje naar Het Scheepvaartmuseum
Het Scheepvaartmuseum viert de meivakantie! Leer over de zeeparels van vroeger en nu.
Meivakantie in Eye
Kom tijdens de meivakantie naar Eye voor de mooiste familiefilms, creatieve workshops en meer.