

Blogs & inspiratie
Speel kiekeboe met Elf on the Shelf
Gepubliceerd op 27 mei 2024
Onze Kidsproof collega Annemarie woonde met haar gezin een aantal jaren in Amerika en is helemaal fan van de 'Elf on the Shelf'. Een kersttraditie, gebaseerd op een gelijknamig boek. Had jij er al eens van gehoord?

Wat is de Elf on the Shelf?
De Elf werd door Carol Aebersold en haar dochter Chanda Bell in het leven geroepen in de vorm van een prentenboek, bij het boek werd een pop geleverd. Het verhaal: De Elf is door de Kerstman gestuurd om aan hem te rapporteren hoe de kinderen in het huis zich gedragen.
Als de kinderen slapen gaat de Elf snel terug naar de Noordpool om verslag uit te brengen, als de kinderen wakker worden is hij weer terug. Elke dag op een andere plek. Hier kun je dagen of weken voor kerst mee beginnen; maak er een zoekspelletje van!
Resultaat; Elke dag iets leuks om naar uit te kijken bij het wakker worden. Kinderen (jong en oud, óók de pubers van Annemarie nog steeds!) worden er zó blij van. En: Heel veel voorpret voor jezelf!
#Elfontheshelf
Zoek op Pinterest of Instagram naar ‘Elf’ of Elf on the Shelf; de leukste zelfmaak ideeën, verstopplekken en grapjes kom je tegen. Wij kregen daardoor helemaal zin om deze traditie over te nemen!
Verstop de Elf!
We hebben heel hard gezocht, maar het boek en de Elf zijn in Nederland niet zo makkelijk te vinden. Als je geduld hebt zijn er wel wat Amerikaanse sites die het nog leveren. Heb je dat geduld niet of wil je de Elf niet helemaal van de andere kant van de wereld laten komen (het arme ding moet ten slotte ook nog elke nacht naar de Noordpool en terug) kies dan een Barbie of ander poppetje en maak er met vilt, stof of haakwol een Elf van. Het verhaal kun je je kinderen uit het hoofd vertellen, laat je fantasie de vrije loop!
Wij mochten de Elf van Annemarie een jaartje adopteren, en zoals je op de foto’s kunt zien hebben wij er al veel lol mee gehad!
Ben je ook enthousiast geworden? Deel dan je foto’s met ons! amsterdam@kidsproof.nl
Herinneringen voor later maak je nu… veel plezier!
Op zoek naar leuke kerstuitjes, klik door op de roze button
Lees ook:
Alle blogs

Hoe voelt liefde? Emoties creatief uitvergroot in LOEV
Hoeveel hou je van me? Van liefde naar jaloezie, naar ruzie en terug naar liefde, LOEV vat het allemaal samen in een intieme, expressieve dans- en muziekvoorstelling.
20x Heel Nederland: Leuke lente-uitjes en vakantiekampen
Ideaal voor Pasen, de meivakantie en vast voor de zomer: heerlijke lente-uitjes en fijne vakantiekampen door heel Nederland
30x meivakantie uitjes in en om Amsterdam
Lekkerrrrr meivakantie wat wil je nog meer? Nou super leuke uitjes natuurlijk. Waar je kids én jij blij van worden. Wij hebben weer een fijn rijtje verzameld voor je...Meer inspiratie

Meivakantie bij het NDSM kinderatelier
Twee dagen vol kunstzinnige knutselpret in Amsterdam-Noord
De geboorte van de stad
Ontdek het ontstaan van Amsterdam in het Stadsarchief: leer hoe de eerste Amsterdammers leefden!
Raad van de Raaf
Breng deze meivakantie een bezoek aan de doe-tentoonstelling Raad van de Raaf in het Wereldmuseum!
De Gorgels
Een familievoorstelling in DeLaMar naar het bekende kinderboek van Jochem Myjer!
17x ARTIS in de meivakantie
Doe het ontdekpad, de Pinguïn estafette, kom op kraamvisisite en nog meer leuke activiteiten in ARTIS!
Familieconcert: De Wonderhoorn 5+
Breng samen de sprookjesachtige wereld van Mahler tot leven in Het Concertgebouw!
MusicLab (8+)
Leer de basis van beatmaking, DJ'en en songwriting bij Muziekschool Amsterdam!
Paleis van de Koning
Bezoek het paleis van de Koning. Er is van alles te beleven en je bent van harte welkom.
Vakantie in het Rijksmuseum
Het Rijksmuseum heeft voor de hele familie een super leuk programma in de meivakantie!
Dagje naar Het Scheepvaartmuseum
Het Scheepvaartmuseum viert de meivakantie! Leer over de zeeparels van vroeger en nu.
Dagje naar het Zaans Museum
Slimme families en durfallen gezocht!
Meivakantie in Eye
Kom tijdens de meivakantie naar Eye voor de mooiste familiefilms, creatieve workshops en meer.
Muizenhuis lenteworkshop
Kom tijdens de meivakantie je eigen Muizenhuis To Go-koffertje maken in het Mini Museum!
Ons’ Lieve Heer op Solder
Leuk voor het hele gezin: ontdek deze meivakantie dit best bewaarde geheim van Amsterdam!
Meivakantie in het Joods Museum
Deze vakantie kunnen kinderen bakken en knutselen in het Joods Museum junior!