Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

7 tips voor de Avond4daagse!

Gepubliceerd op 12 mei 2026

Op diverse plekken in en om Amsterdam, Zaandam, Amstelveen en Weesp worden er Avond4daagse gelopen. Met deze 7 tips wordt het zeker een leuke en gezellige week.

Op diverse plekken in en om Amsterdam, Amstelveen, Zaandam en Weesp worden er binnenkort een avond4daagse gehouden. Super leuk en gezellig natuurlijk! Maar voor anderen kan het ook een logistieke nachtmerrie zijn, vooral als jouw kids ook nog verschillende afstanden lopen. Met deze 7 tips wordt het zeker een leuke en gezellige week.
1. Stel een schema op met bevriende ouders; 3 of 4 dagen wandelen heeft een impact op je agenda. Elke avond loopt er een andere ouder per 4 vrienden/vriendinnen mee. Op deze manier hoef je niet alle dagen mee te lopen en heb je het toch meegemaakt.

2. Maak van te voren het eten klaar; eten na het wandelen betekent dat de kids niet eerder dan 21.00 uur in bed liggen. Dus maak het je makkelijk en maak van te voren gerechten als pasta, broodjes hamburger, tosti’s, brood met soep etc. klaar.

3. Loop niet op nieuwe schoenen; loop je schoenen goed in en wandel elke dag op andere schoenen. Hierdoor voorkom je blaren. Krijg je toch blaren? Je kunt ‘m met een schone naald doorprikken en leegduwen en vervolgens een pleister opdoen. Óf je prikt ‘m niet door en gebruikt een speciale blarenpleister. Lees wel heel goed de instructies (en vertel dit ook aan je kind), want een speciale blarenpleister mag je er niet zomaar aftrekken! Elke avond een heerlijk voetenbadje met een bruistablet als beloning is goed voor de voeten en lekker ontspannen door de kids.

4. Versnapering voor onderweg; van wandelen wordt je moe, neem daarom een rolletje druivensuiker (ipv snoep) en extra water mee. Vergeet ook niet een ‘lebberbal’, een halve citroen of sinaasappel met daarop 3 tot 5 pepermuntjes. Doe daar omheen een (schone) zakdoek en bind deze met een elastiekje aan de onderkant vast. Nachtje in de koelkast en onderweg likken maar! Het klinkt misschien wat minder lekker. Maar op de een of andere manier kunnen kinderen niet zonder!

5. Weer of geen weer, wees voorbereid; natuurlijk hopen we iedere jaar op mooi weer. Mocht dat toch tegenvallen, dan is een plastic poncho wel erg handig en fijn om bij je te hebben.

6. Zorg voor voldoende afleiding; kinderen beginnen volle moed en enthousiasme aan een wandeling, maar na 5 minuten zijn ze meestal al moe of vragen continue waar de finish is. Zorg voor dit soort momenten dat je een spelletje verzint of een liedjes kent. Dit maakt de wandeling een stuk dragelijker!

7. Een creatieve beloning; een wandel van 3 of 4 avonden is een hele prestatie en dat mag beloont worden! Maak op de eerste avond zelf een foto van je kind of een groepje kinderen. Print deze thuis uit met een leuke tekst erop en hang ‘m aan een lint. Leuk om de laatste avond als medaille om te hangen!

Avondvierdaagse

Lees ook:

Alle blogs

Nu in Wereldmuseum Amsterdam: Raad van de Raaf

Raad van de Raaf is een Junior-tentoonstelling in Wereldmuseum Amsterdam (voorheen Tropenmuseum Amsterdam). Wat dat precies is gaan we ontdekken met onze Kidsproofreporters Kees, Aukje en moeder Harmke.

Leuke gezinsuitjes met Hemelvaart en Pinksteren

Wat zijn er veel leuke uitjes met Hemelvaart, Pinksteren en in mei: festivals, buitenuitjes, nieuwe pareltjes....

Spectaculaire en kleurrijke explosie van hip hop en ballet: familievoorstelling GRIMM is een dikke aanrader

Een sprookje zoals je het kent? No way! In GRIMM vliegen hiphop, klassiek ballet, spanning en humor door elkaar heen in een waanzinnige dansvoorstelling voor families. Van Roodkapje tot Sneeuwwitje. Alles komt voorbij. Maar dan nét even anders. Dynamischer. Donkerder. Grappiger. En vooral spectaculair om samen te beleven.

Lekker gymmen bij The Little Gym: wat een feest

Gymmen bij The Little Gym zorgt voor een grote dosis 'Serious fun'. Mijn dochter vond het vooral 'veel fun'. Maar de lessen zorgen ook voor een positieve sociale en fysieke ontwikkeling!

Favoriete uitjes & adressen

Maak een ruimtereis in de SpaceBuzz

Vlindersnelweg bouwen

Pluktuin Amstelveen

Feest op zondag: Wesak / Boeddha-dag

Krijt je Rot bij Noordje

Gratis naar A’DAM LOOKOUT

Vlooiencircus ‘Jeuk in de Jordaan’

Meer inspiratie

Hemelvaart! Op Solder

In Museum Ons' Lieve Heer op Solder leer je meer over de achtergrond van de feestdagen!

De Waanzinnige Boomhut van 13 Verdiepingen (5+)

Een knallende familievoorstelling vol krankzinnige humor en magische theatertovenarij bij DeLaMar!

Mijn Kleuren (2+)

Bewonder een kleurrijke en fantasievolle voorstelling bij DAT! School!

Binnenspeeltuin Wonderpark

Kom lekker spelen in de binnentuin van Wonderpark Café. En ze hebben lekkere koffie, lunch en diner!

THOR (8+)

Het Balletorkest maakt in samenwerking met ISH Dance Collective de muziektheatervoorstelling THOR.

Aardbewoners Festival

Voor de jongste generatie is er van alles te doen op het Aardbewoners Festival in ARTIS!

Paleis van de koning

In het paleis van de koning is van alles te beleven voor jong en oud! Je bent van harte welkom.

FunZone Speelparadijs

Ben je jarig? Vier je feestje in dit grote indoor speelparadijs vol attracties en spellen!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief